فرمول یک ایران – گزارش های متعددی به دست رسیده است که مدیر برنامه های والتری بوتاس در حال مذاکره با تیم فرمول یک رنو برای صندلی احتمالی وی در فصل 2021 در این تیم می باشد.

درست است که بوتاس، یکی از بهترین صندلی های حاضر در فرمول یک را در اختیار دارد ولی هنوز در ادامه همکاری های وی با تیم مرسدس احتمالاتی وجود دارد و قطعیتی در کار نیست.

او در فصل 2017 به عنوان جایگزین نیکو روزبرگ طی یک قرارداد یکساله به تیم مرسدس پیوست. در فصل 2018 و 2019 او باز هم با شک و تردیدی در مورد آینده صندلی خودش در مرسدس با یک قرارداد یکساله به کار ادامه داد و هیچوقت به یک قطعیتی در مورد آینده خودش در این تیم دست نیافت.

پس از سر و صداهای اخیر بازار رانندگان، یک صندلی در تیم رنو برای فصل 2021 خالی باقی مانده است و محتمل ترین گزینه تا به الان برای این صندلی فرناندو آلونسو می باشد.

منابع خبری معتبری مدعی شده اند که مدیر برنامه های والتری بوتاس “دیدیر کاتن” و مدیر تیم رنو، سیریل ابیتبول باهم مذاکراتی را داشتند.

تیم فرمول یک مرسدس هنوز مذاکرات تمدید با رانندگانش برای فصل های بعدی را شروع نکرده است و توتو ولف گفته که هیچ دلیلی نمی بیند که فصل 2020 را با راننده ای طی کند که احتمال خروجش و پیوستن به تیم دیگری وجود داشته باشد که بتواند نوآوری های این تیم را به تیم مقصد ببرد. ولف در مورد تیم های دیگری که چنین تصمیماتی را در مورد رانندگانشان گرفتند انتقاد های سنگینی داشت و بیان کرد:

مدیریت کردن راننده‌ای که قرار است یک فصل کامل برای شما براند و فصل بعد برای تیم رقیب رانندگی کند، سخت است. شما با تمام نوآوری‌هایی که داشتید و چیزهایی که در مورد خودرویتان در طول سال یاد گرفته‌اید چه خواهید کرد؟ چه می‌شود اگر این راننده، (این نوآوری‌ها و بروزرسانی‌ها ) را در سال بعد علیه شما استفاده کند.

به همین خاطر است که تیم‌هایی که الان تغییر راننده داده‌اند، در شرایط سختی قرار گرفته‌اند و ما نمی‌خواهیم که خودمان را در این شرایط قرار دهیم.

21 دیدگاه

  • رضا red horse

   10

   1

   باید دید که جرج راسل چه قراردادی با ویلیامز داره، فکر نمیکنم که مرسدس بخاد فعلا اونوبااین تجربه همتیمی لوییس بکنه،چون هم جوونه وهم مثه بوتاس هوای لوییسو نداره، چون تشنه رقابته، هرچندکه ولف اعلام کرده بود که راسل مطمنا پروژه آینده مرسدسه،ولی فکرمیکنم دوسه سال دیگه طول بکشه تا اونو به مرسدس بیارن ،بااین تفاسیر هرروز احتمال اومدن سب به مرسدس داره بیشترمیشه، وقتی خبر پایان همکاری سب و مارانلو منتشرشد، خیلی محتمل بود که فتل بخوادبدون برنامه خاصی اینجوری ازفراری جدابشه…البته هنوزم چیزی قطعی نیست، شاید مرسدس هیچوقت بافتل قراردادنبنده،ولی بنظرم همتیمی شدن سب و لوییس،نهایته هیجانوبه f1میده،امیدوارم این اتفاق بیفته….

   • Mehryar Salehi

    4

    1

    قرارداد جورج ۳ ساله هست یعنی تا آخر سال ۲۰۲۱.
    البته کلا قراردادها توی فرمول وان معنای اونچنانی نداره، مخصوصا اگه یک طرف ماجرا اینجین ساپلایر یه تیم باشه.
    بوتاس هم با ویلیماز برای ۲۰۱۷ قرارداد داشت، باتن هم برای ۲۰۰۶ قرارداد داشت.هر دو با پرداخت پول، کنسل شدن.
    اما اگر قرار باشه جورج تا آخر قراردادش با ویلیامز بمونه، صرفا سب نیست که شانس داره.آلونسو هم هست…همون قدر که فتل میتونه بالانس تیم رو بهم بریزه، آلونسو هم میتونه.

   • Mahmood.gh

    5

    1

    جرج راسل اگه بخوان بیارن
    راحت از ویلیامز درش میارن
    مشکلی از اون بابت نداره مرسدس تیمهایی ک موتور مرسدس دارن هرچی توتو بگه انجام میدن چون مجبورن

   • H.farahani

    0

    1

    مگه باتن 2006 تغییر تیم داشت؟مگه اینجوری نبود که هوندا bar رو خرید و اسم تیم عوض شد؟
    مثال از این دست کیمی هست که برای 2010 قرارداد داشت.فراری پول کامل قراردادش رو داد و اونم رفت.

   • Mehryar Salehi

    1

    1

    تغییر تیم بایست میداشت و کنسل شد عزیزم.
    باتن در انتهای سال ۲۰۰۴ یه قرارداد ۲ ساله با ویلیامز بست برای سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷.
    با شروع فصل ۲۰۰۵ و افت ویلیامز، باتن درخواست لغو قرارداد کرد و جریمه ۲۰ میلیون دلاری (بصورت پرداخت مشترک با هوندا) رو طی بازه زمانی دو ساله به ویلیامز پرداخت کرد.

 1. AM PHD

  1

  2

  سلام سید، خسته نباشید. شرمنده که میپرسم ولی فضولیه کاریش نمیشه کرد، سید سایتو با وردپرس ساختین؟

  ادمین:

  سلام، بله سایت بر پایه وردپرس هست

 2. SEb

  13

  0

  چه شود،اگر سب بره مرسدس.
  خدا رو شکر از شر استراژیستای فراری راحت شدیم،هر موقع میرفت پیت استاپ دچار حمله قلبی میشدم

 3. Hassan Mohebbi

  5

  5

  یعنی چقدر باید این مدیر برنامه‌هات مسخره باشه که قراردادهای یکساله یکساله برات ببنده. بعدش فراری و مکلارن که معطل بودند و تنورشون داغ بود رو ول کنه و با رنو وارد مذاکره بشه. اخه من یکی که هیچ انتظاری از رنو ندارم. حالاش هم به جای اینکه بره با مرسدس یه قرداد چندساله و بلندمدت ببنده و به مرسدس فشار بیاره، داره میره با رنو وارد مذاکره میشه.
  وقتی مدیر برنامه‌هات این باشه دیگه از راننده چه انتظاری میره.

  • رضا red horse

   6

   0

   صحبت شما صحیح، ولی یکی از مهم ترین فاکتورها برای مدیر برنامه ها،میزان مهارت و توانایی هایه رانندهاشونه، بنظرم بوتاس تواین سه سال نشون داد که راننده تاپی نیست،واین دست مدیربرنامه هاشو برایه فشار به تیم مرسدس برای عقد یه قرارداد عالی میبنده

   • Abbas

    3

    3

    راننده تاپی نبوووده،،،،،این رو داری شوخی میکنی؟؟؟عیدت مبارک تاااااپ

   • Amin

    2

    3

    رضا:بوتاس راننده خوبیه مشکلش اینجاست ک نمیتونه ب طور ثابت تو رقابت قهرمانی با بالاترین توان خودش حضور پیدا کنه
    این مورد تو همه راننده ها کم و بیش پیدا میشه حالا یکی کمتر دچارشه(لوییز و آلونسو)یکی هم بیشتر(بوتاس)

   • رضا red horse

    4

    1

    Aminعزیز،بنده هم عرض کردم که بوتاس راننده خوبیه، ولی درمقام قیاس با رانندهایی درحد سب لوییس ناندو و …که راننده هایه تاپی هستن ،یه راننده خوب بحساب میاد

  • Mehryar Salehi

   6

   0

   فراری و مک لارن کلا گزینه نبودن برای بوتاس.
   ساینز و فراری از چند ماه پیش در ارتباط بودن، این نشون میده که اصلا علاقه ایی به بوتاس نبوده توی این مدت و قراردادی به سب پیشنهاد شده که قبول نکنه.
   دنیل هم راننده مورد علاقه زک هستش.از اواسط سال ۲۰۱۸ تلاش کرد برای گرفتنش و ریکیاردو قبول نکرد و رفت رنو.با خالی شدن صندلی ساینز، طبیعیه که دوباره بره سراغ راننده مورد علاقه اش.

   با این عملکردی که بوتاس تو این ۳ سال داشته و این صفی که برای پیوستن به مرسدس کشیده شده، بعیده هیچ مدیر برنامه دیگه ایی میتونست جور دیگه ایی قرارداد ببنده.

دیدگاه خود را بیان کنید