فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون در مصاحبه اخیرش خشم خود را از هزینه های مسابقات رده نوجوانان و همچنین کمبود تنوع در فرمول یک ابراز کرده است.

قهرمان شش دوره مسابقات فرمول یک در مصاحبه های قبلی اش گفته بود که بچه هایی که بضاعت مالی پایینی دارند هیچ شانسی برای راه یافتن به ماشین های فرمول یک ندارند و این به دلیل است که افراد پولدار به راحتی می‌توانند هزینه های خود را تأمین کنند و به این کلاس از موتوراسپورت برسند، این در حالی است که سباستین فتل هم از این عقیده حمایت کرده است.

اخیرا راننده انگلیسی، اولیور رولند گفته بود رانندگانی مانند همیلتون که فقط حرف می‌زنند و هیچ کار مفیدی در راستای بهتر شدن وضعیت نمی‌کنند، اعصاب او را خورد می‌کنند ولی همیلتون دوباره درباره این مشکل حرف زده و همچنین پای کمبود گوناگونی در فرمول یک را هم به میان کشیده و از آن انتقاد کرده است. وی گفت:

من هیچوقت از عقایدم کوتاه نیامده‌ام و این یکی از دلایلی است که امروز در این مکان ایستاده ام، ولی لحظات سختی را پشت سر گذاشته ام. یادم می‌آید زمانیکه از مدرسه به خانه برمی‌گشتم، برای رفتن به کارتینگ بسیار هیجان زده بودم ولی پدرم می‌گفت که آن هفته پول کافی را برای رفتن به پیست نداریم. بقیه بچه ها اینگونه نگرانی ها را نداشتند. حقیقت این است که رسیدن به اینجا برای من بطرز غیر قابل باوری سخت بوده. آرزو داشتم که بگویم شرایط در این دوران بهتر شده ولی متاسفانه باید بگویم که حتی بدتر هم شده است. موتوراسپورت بسیار پرهزینه است و درآمد قشر کارگران هیچوقت کفاف آنها را نمی‌دهد.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن - موناکو 2019

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن – موناکو 2019

لوئیس همیلتون باور دارد که کم بودن گوناگونی حضور افراد از قشر های مختلف جامعه در فرمول یک باعث شده که بسیاری از کودکان در بریتانیا به این باور برسند که رسیدن به این ورزش غیرممکن است. او در ادامه گفت:

ما در انگلستان یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید “اگر نمی‌توانی آن را ببینی پس نمی‌توانی به آن دست پیدا کنی”. بچه ها باید افراد موفق شبیه به خودشان را ببینند تا متوجه شوند می‌توانند به رویایشان برسند.

متاسفانه ما در فرمول یک امروزی شاهد نبودن گوناگونی حضور اقشار مختلف هستیم و این حتی در بین مکانیک ها و مهندس ها هم هست. اگر تلاشی در راستای ساختن راهی برای افرادی که شرایط سخت تری نسبت به بقیه دارند، نکنیم پس همه ما لیاقت سرزنش شدن را خواهیم داشت.

12 دیدگاه

   • Amin

    2

    8

    علی ۳۳ ادب هم خوب چیزیه!!!
    هرچند از اول گفتن باید از اهلش بطلبی!!!
    ادبت ب خوبی نشون میده بچه سنی!
    خطاب به ادمین،امیدوارم وقتی از همین لفظ آواره استفاده کردم،کامنتم سانسور نشه!
    در ضمن همین کامنت بنده رو هم سانسور نکن جناب علی باید متوجه بشه چی می‌نویسه!

   • سید علی حسینی

    8

    2

    علی صرفا از صبری که به سر اومده صحبت کرده…فکر نکنم بی ادبی باشه 🙂 سنش هم زیاده… حالا شاید من دانش آموز ضعیفی توی ادبیات بودم ولی این مصرع فکر نکنم توهین آمیز بوده باشه 🙂

   • Danial

    7

    1

    حالا درسته شعرش از لحاظ ادبی مرز های شر نو رو جا به جا کرد :)))))))) ولی بنده خدا فکرنمیکنم قصدش توهین بوده باشه
    خیلی خوندم از روش که یه گیری بدم ولی خدایی قصدی نداشته امین جان :))))
    در اینجا آواره استعاره از دلتنگ پیست بودنه
    چقدر ادبی توضیح دادم :))))))))))))

   • 33🦁Ali

    6

    3

    من توهینی نکردم، اندازه شماها که همیشه بدترین بی احترامی راجب مکس می کنید بعدش شما الگو برداری ندارید چون خودتون این مدلی هستین متاسفانه برای تخریب راننده ها..
    بازم میگم بی احترامی نکردم حالا ببین وقتی شما راجب مکس و بعضی فن ها هر چه دلتون می خواد نظر میدین واضح و کسی هم نباید حرفی بزنه ولی خودتون باید الگو باشین نه اینکه باعث متشنج جو، که همیشگی هست مخصوصأ خودت امین

   • 33🦁Ali

    4

    2

    امین جان من همیشه گفتم اینجا ما همه با هم دوست هستیم کری خوندن یا کل کل بودم ولی بی ادبی تعطیل که الان شما متاسفانه دارین به من با بی احترامی حرف میزنی ولی برو همه کامنتام بخون ببین چقد از تو بیشتر بی احترامی کردم در مورد راننده ها همین خودت همیشه راجب مکس بدترین بی احترامیا کردی
    من تا حالا خدا نکرده بی ادبی حرفی یا نظری ندادم که ادعای ادب پیش می کشی دوست من

   • Amin

    3

    3

    آواره حتی اگه تو مقام استعاره استفاده بشه باز هم زشت خواهد بود!
    اما خب بنده ناراحت نشدم
    فقط اخطار دادم که از این لفظ استفاده شده و کامنت هم قبول شده!
    هرکسی می‌تونه ی برداشتی از شعر داشته باشه به احترام دانیال،برداشتمو استعاره طور انجام میدم

 1. ARA$H

  3

  0

  سیدجان فکر کنم توی همین مصاحبه یا یک مصاحبه جداگانه درباره برگزاری رقابت ها بدون تماشاگر و پشت درب های بسته هم صحبت کرده

 2. ....kh:n....

  4

  1

  خدایی من هم دلم تنگ شده برای فرمول یک.
  تایمگیری واون قدرت حداکثری ماشینها تو مرحله آخر تعیین خط…
  استرس استارت روز مسابقه…
  پیت استاپهای سریع فراری وپلن های a.b.c.d.e.f.g.h.i.j.k.l.m………الا ماشاالاه.
  استراتژیهای بی نقص ردبول ومرسدس وحدسی فراری.
  مراسم سکوو اهدای جام و شامپاین و…..
  یادش بخیر
  آخر این هجران کی پایان خواهد یافت…

 3. AHMADREZA_F1

  3

  1

  فقط کسی که سختی کشیده باشه میتونه از این مصاحبه ها داشته باشه.نمیدونم چرا زیر این تیترخبری هم کاربرای سایت باهم بحث میکنن!
  چرا که همه کامنت ها هیچ ارتباطی به موضوع اصلی نداشت!

 4. Silver Arrows

  5

  0

  من پیشنهادم یه آکادمی استعدادیابی هستش. همیلتون و فتل یه مقدار پول بذارن رو هم؛ اسپانسر هم جذب کنن؛ یه آکادمی بزنن. اینجوری استعداد کسایی که میتونن بدرخشن رو کشف میکنن و تا مرحله‌ای که اون استعداد، دستش به دهنش برسه کمکش کنن. اما راهکار اصلی قطعا اصلاح این رونده (البته اگر مسئولینش طالب اصلاحش باشند!)

دیدگاه خود را بیان کنید