فرمول یک ایران :  فصل ۲۰۱۵ مسابقات فرمول یک با یکه تازی بی چون و چرای مرسدس و دو راننده اش , لوویس همیلتون و نیکو روزبرگ چند ماهی است که به پایان رسیده است. عده ای بر این باورند که این ماشین مرسدس بود که قهرمان فصل ۲۰۱۵ شد نه لوویس همیلتون، بر اساس این عقیده ماشین فصل قبل مرسدس یک سر و گردن از تمام ماشین های دیگر تیم ها بهتر بود و پر قدرت تر ظاهر می شد . تیم هوندا هم در فصل پیش در ساخت موتور افتضاحی به بار آورد که این خود منجر شد که در فصل ۲۰۱۵ این تیم در جایگاه نهم قرار گیرد . در فرمول یک تیم ها قبل از شروع هر فصل توان حداکثری خود را بر روی ساخت موتور های هیبریدی با توان بیش از ۷۵۰ اسب بخار می گذارند و هیچ تیمی از این قاعده مثتسنی نیست .

حال می خواهیم مروری داشته باشیم بر تمام ماشین های معرفی شده از سوی تیم ها برای فصل ۲۰۱۶

8. ماشین تورو روسو -فراری STR11:

تیم تورو روسو که فصل پیش با دو راننده جوان خود یعنی کارلوس ساینز و مکس وشتپن در مقام 7 ام قرار گرفت این فصل با استفاده از موتور فراری به جای موتور رنو ی فصل 2015 خود قصد دارد جایگاه خود را بهبود ببخشد . این تیم ایتالیایی امسال هم با ماشین سرمه ای خود که لوگوی بزرگ ردبول را بر بدنه خود دارد به رقابت می پردازد . حال باید دید که STR11 می تواند کمک حال مکس وشتپن و کارلوس ساینز باشد یا خیر .

7.ماشین  فورس ایندیا-مرسدس VJM09 :

سرجیو پرز , نیکو هالکنبرگ و بثیه دست اندرکاران تیم فورس ایندیا فصل پیش در رده پنجم جای گرفتند . اسم این ماشین مخفف Vijay Mallya سرمایه گذار تیم فورس ایندیا و سیاستمدار هندی است . این تیم اذعان دارد که ماشین فصل 2016 نسبت به فصل پیش بهبود های زیادی داشته در زمینه ایرو دینامیک و سیستم ترمزو تعلیث اما به لحاظ ظاهری این ماشین همانند فصل گذشته پرچم هند را بر خود دارد سبز و نارنجی , مشکی و نقره ای 4 رنگ اصلی بدنه این ماشین هستند. موتور این ماشین هم همانند فصل گذشته توسط مرسدس تامین می شود .

 

6. ماشین رنو R.S.16 :

رنو که این فصل بعد سالهای متوالی با خرید امتیاز تیم لوتوس به فرمول یک برگشته با دو راننده به نام های جولیون پالمر و گوین مگنوسن به رقایت خواهد پرداخت رنو از معدود تیم هایی است که خود موتور فرمول یک می سازد و همین می تواند نقطه عطفی باشد برای این تیم . بر خلاف آنچه که حدس زده می شد رنگ R.S.16 مشکی است , همگان بر این باور بودند که رنو با ماشین زرد وارد رقابت ها شود . قبل از نیز این تیم حواشی ای داشت بر سر راننده هایش که پاستور مالدوناندو و کوین مگنوسن در گیر آن بودند .