موتوجی‌پی ایرانچندی پیش تیم رپسول هوندا اعلام کرد که قراردادی چهار ساله را با قهرمان موتوجی‌پی خود یعنی مارک‌ مارکز امضا کرده و او را تا سال 2024 به اختیار خود گرفته است.

این موتور سوار 27 ساله، اولین مقام خود را در سال 2013، در کلاس موتو دو با تیم هوندا بدست آورد و پس از آن توانست در طول هفت سال، شش مرتبه قهرمانی موتوجی‌پی را کسب کرده و با این پیروزی ها تبدیل به پر افتخار ترین موتورسوار تیم رپسول هوندا شود.

امضاء این قرارداد تنها چند ماه پس از انعقاد قرارداد رپسول هوندا با برادر مارک یعنی الکس مارکز صورت گرفته که گفته می‌شود مارک مارکز تاثیر زیادی در به ثمر رسیدن قرارداد این تیم با برادر خود داشته است. مارک مارکز درباره ی به ثمر رسیدن قرارداد خود گفت:

من از این بابت که قراردادم را با تیم هوندا تمدید کردم و چهار سال دیگر همراه این تیم خواهم بود، بسیار خشنودم. هوندا این فرصت را به من داد تا وارد رقابت های موتوجی‌پی شوم و به عنوان عضوی از خانواده ی این تیم خوشحالم که از ابتدا توانستیم به موفقیت هایی دست پیدا کنیم.

هوندا این اعتماد به نفس را به من داد تا این همکاری را گسترش دهم و به هدف اصلی تیم یعنی موفقیت در موتوجی‌پی دست پیدا کنم.

مارک مارکز - اسپانیا 2019

مارک مارکز – اسپانیا 2019

اعلام خبر این قرارداد و مشخص شدن ترکیب هوندا فقط یک ماه بعد از قرارداد های جدید تیم یاماها فکتوری ریسینگ، یعنی تمدید ماوریک وینالس و جایگزینی فابیو کوارتارارو بود. همچنین هفته ی گذشته اعلام شد که تیم سوزوکی ترکیب فعلی خود را حفظ کرده و همچنان با الکس رینز و جوان میر فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

تمدید موتورسواران با تیم های خود باعث شد تا تیم دوکاتی گزینه های زیادی برای عوض کردن ترکیب تیم خود نداشته باشد و امضاء این قرارداد بین مارکز و هوندا، انتخاب را برای دوکاتی محدود تر کرد.

مارکز به همراه تیم هوندا تا تاریخ 22 فوریه برای تست های نهایی پیش فصل موتوجی‌پی در قطر آماده خواهد شد.

16 دیدگاه

  • farshid 1254

   2

   3

   نیست که فصل گذشته خیلی جذاب بود😏
   فصل ۲۰۱۹ یکی از کسل کننده ترین فصلهای اخیر موتو جی پی در چند سال اخیر بود🤨
   تنها جذابیتی که فصل قبل داشت این بود که مارک مارکز مصدوم اول میشه یا دوم؟
   احتمالا جذابیت این فصل اینه که نفر دوم چند ثانیه بعد از مارکز از خط عبور می‌کنه😄

 1. farshid 1254

  2

  2

  کاش مارک مارکز این ریسک رو میکرد و با هوندا تمدید نمی‌کرد ومیرفت در تیمهای دیگه ای مثل کی تی ام ، آپریلیا ، سوزوکی تا عیار واقعی خودش رو اثبات کنه
  اگه تو تیمهای دیگه هم موفق میشد اسطوره بی چون و چرای موتو جی پی میشد
  ولی با این موتور فقط رکورد دار میشه ، نه اسطوره🙄

  • Rossi

   3

   2

   همه میدونیم اسطوره موتوجی پی کی هست. اگر واقعا این موتور هیولا را ول میکرد و می‌رفت. میتونست خودش را ثابت کنه وگرنه گاز دادن را که همه بلدند

   • Ah Ferrari

    1

    1

    باشه آقا همه گاز دادن رو بلدن. انگار یادت رفته همین موتور دست کی بوده و چه نتایجی گرفته. بیاین یاد بگیریم تعصب الکی نداشته باشیم

   • farshid 1254

    1

    0

    باهات موافقم ، منم طرفدارش نیستم ولی انصافاً مهارتش قابل تحسینه

 2. 46 تــا ابـــد !!!

  1

  1

  بهانه ی زشتی بود جناب Ah Ferrari چون اون بنده خدا از یاماها و بعد از دوکاتی اومده بود به هوندا و نتونست توی اون فصل هماهنگ شه با هوندا . تو اونو با کسی که 7 سال توی هوندا بوده مقایسه میکنی؟ جای دیگه پیدا نکردی واسه فرار ؟ بی منطق ترین جوابی بود که میشد داد

 3. Amin

  0

  1

  فقط تعصب کورکورانه می‌تونه باعث بشه که استعداد مارک مارکز رو تو موتور سواری نبینیم
  انصافا من موندم بعضیا دیگه از مارکز چی میخوان
  والا تا جایی ک یادمه سال های اول حضورش تو موتوجی پی برترین موتور رو نداشت ولی بازم اسطورتون رو شکست داد
  البته حق دارید دل شما از آخرین قهرمانی لورنزو ک مارکز کمکش کرد و ب موتور سوار موردعلاقتون نرسید پره

دیدگاه خود را بیان کنید