فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون ، قهرمان بریتانیایی فرمول یک به شوخی گفته است که او باید پول دادن به کیمی رایکونن را شروع کند تا کیمی از فرمول یک نرود و او به پیرترین راننده حاضر در پیست نشود.

پس از جدایی رابرت کوبیتسا، همیلتون 35 ساله دومین راننده از لحاظ سن است که در پشت مرد یخی 40 ساله است. ولی سن تنها یک عدد برای همیلتون به حساب آورده می‌شود همانطور که او در این سن به دنبال هفتمین قهرمانی جهان است تا بتواند با رکورد مایکل شوماخر افسانه ای برابری کند و در جدیدترین مصاحبه‌اش هم ذکر کرده که احساس می‌کند “از همیشه سر حال تر” است. او در جدیدترین گفتگویش با رسانه ها گفته:

من جزو پیرها به حساب می‌آیم. باید پول دادن به کیمی را شروع کنم تا او در فرمول یک باقی بماند و من پیرترین راننده لقب نگیرم! خوشبختانه من فکر می‌کنم که او قرار است ادامه بدهد.

من به هیچ وجه احساس پیری نمی‌‌کنم بلکه حس می‌کنم جوان تر از همیشه هستم و بیشتر از هر زمان دیگری احساس سرزندگی می‌کنم. با تجربه ای که در حال حاضر دارم همه چیز بهتر برایم به پیش می‌رود. حتی به این هم فکر نمی‌کنم که ماندن در بهترین حالت بدنی و فیزیکی برایم سخت تر شده باشد، گرچه مطمئنم در نقطه ای این اتفاق خواهد افتاد.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - فرانسه 2019

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – فرانسه 2019

بحث محافل طرفداران مقایسه بین شوماخر و همیلتون و نحوه رسیدن به قهرمانی هایشان در طول زمان است که تقریبا بحثی قدیمی و تکراری شده است. دیدگاه همیلتون این است که روش شوماخر برای رسیدن به قهرمانی اگر برای او اجرا می‌شد نتیجه متفاوتی در پی می‌داشت:

این برای همه ی ما متفاوت است. چیزی که برای مایکل باعث می‌شد او به قهرمانی برسد برای من به همان نتیجه منجر نمی‌شود. شما همیشه باید راه و روش خودتان برای پیشرفت را پیدا کنید. در موقعیت رانندگان فرمول یک شما به راحتی می‌توانید زیر بار روانی له شوید و بخش روحی کلید ماجراست. این چیزی است که من سعی داشتم تا درآن پیشرفت کنم و بخش فیزیکی همچنان خیلی مهم است.

ماشین ها دارند سریع تر می‌شوند و ما در حال شکستن رکورد ها هستیم و این بدان معناست که این ورزش هر روز بیشتر از دیروز به قوای بدنی وابسته می‌شود، از لحاظ نیروی جی که به بدنمان وارد می‌شود. آوردن وسایل تمرینی و باشگاهی به پیست به من کمکی نمی‌کند. من در طول برگزاری گرندپری ها تمرین نمی‌کنم زیرا به کار من نمی‌آید، من در گذشته این را امتحان کرده‌ام. برای من تنها چیزی که مهم است داشتن 100 درصد انرژی در طول گرندپری است.

14 دیدگاه

 1. Amin

  8

  9

  فقط اون بخش که درمورد بار روانی صحبت کرده؛قطعا کسی ب گرد پای لوییز هم نمیرسه
  برو جلو واسه شکستن رکورد های برد و قهرمانی سال و چنتا رکورد دیگه….

 2. ALEX-ALBON

  3

  3

  امیدوارم امسال دیگه فراری یا ردبول بتونن قهرمانی و بدست بیارن-دراین صورت فصل خیلی جذابی و خواهیم دید
  فراری باتوجه به داشتن فتل ولکلرک -اگر این دوتا راننده رو باهم درگیرنکنن..شاید بتونن امسال ورق و برگردونن-ردبولم بااین موتورهوندای امسال ورانندگی مکس..شانسشون بالاست-باتوجه به استراتژی خوب وپیت استاپای فوق سریعشون -فقط بایدسعی کنن dnfنداشته باشن اونوقت میشه امیدوار بود
  خسته شدیم -هر سال مرسدس و هرسالw10

  • Rossi

   5

   2

   اگه قرار باشه قهرمان فرمول یک تغییر کنه بهتره این اتفاق برای موتور جی پی هم بیفته چون تغییر چیز خوبیه ولی با آمادگی ماشین مرسدس و لوییز و تیم هوندا با مارکز به نظرم تغییر کردن سخته خیلی خیلی سخته?

  • siamak

   6

   0

   کیمی تا رکورد تعداد استارت مسابقه رو از روبنس باریچلو نگیره هست !
   سن فقط یک عدده ! مهم شرایط و سلامت بدنیه که کیمی این شرایط رو برای ادامه داره .

  • Mahmood.gh

   4

   3

   Wwe
   اگه ما قول بدیم کمپانی مرسدس رازی کنیم از مسابقات بکشه بیرون
   توهم قول میدی همین ی کامنتی ک زیر تمام پست ها میذاری دیگه نذاری
   حداقل از پست بعدی ک خواستی کامنت بذاری چون همیشه فقط همین ی جمله میذاری شما بنویس همون همیشگی
   بقیه میفهمن منظورت چیه

   • H.farahani

    5

    1

    Mahmoud.gh
    ????همون همیشگی?
    ???

 3. P1F1kimi

  6

  2

  دو اسطوره دو قهرمان دو كاراكتر با كاريزماى خاص❤️❤️واقعاً يك روزي كيمي تو مسابقات نباشه باس بگردم دنبال دليل براي ادامه دادن به دنبال كردن مسابقات،اما فارغ از اون براي من آلفا و تا حدودي فراري فن (ايتاليايي فن)قاعدتاً هميلتون نباس شخصيت محبوبي باشه اما اين سالها هرچه گذشت اونقدر اخلاق و شخصيت خارج از پيست هميلتون به مذاقم خوش اومده كه مدت هاست كاركترش مورد تحسينمه…هرچند همچنان فكر ميكنم با اينكه راننده ي فوق العاده اي بوده همه ي اين سالها تو اين تعداد افتخاري كه كسب كرده چيزي بيشتر از لياقت فني و استعداد خودش دخيل بوده…اما واقعاً در نهايت چيزي از ارزش هاش كم نميكنه،اميدوارم جفتشون سالهاي سال تو فرمول يك داشته باشيم

دیدگاه خود را بیان کنید