فرمول یک ایراناستبان اکون فاش کرد که به جایگزینی با والتری بوتاس در تیم مرسدس برای فصل 2020 فرمول یک بسیار نزدیک بوده است.

اکون به طرز ناامید کننده‌ای مجبور شد از فرمول یک فاصله بگیرد چراکه لنس استرول در ریسینگ پوینت جایگزین او شد و بر خلاف شایعه‌های شکل گرفته در آن دوره، هیچ قراردادی میان اکون و تیم هایی نظیر مکلارن، ویلیامز و رنو امضا نشد. استبان اکون که طی سال گذشته راننده رزرو مرسدس بوده، امیدوار بود بتواند جایگزین بوتاس در فصل 2020 باشد اما توتو ولف او را از قرارداد خارج کرده و به تیم رنو داد. راننده 23 ساله رنو به سوال خبرنگار ESPN که پرسید آیا صندلی مرسدس برای او یک گزینه جدی بوده، اینگونه پاسخ داد:

بله بوده است. خیلی نزدیک بود و تا آخرین لحظه بحث هایی وجود داشت. اما اکنون تمام این کارها انجام شده و من باید رو به جلو و آنچه در مقابلم هست نگاه کنم.

نمی خواهم به جزئیات بحث ها بپردازم، شاید اگر از توتو ولف (مدیر مرسدس) بپرسید بهتر باشد.

فقط او تصمیم گیرنده بود اما به نظر من او می تواند این مسئله را بهتر توضیح دهد. او این موضوع را برای من نیز توضیح داد، اما دلیل اصلی او این بوده که من هنوز جوان هستم و وقت دارم.

استبان اکون و توتو ولف

استبان اکون و توتو ولف

اکون می گوید که درهای مرسدس هنوز باز هستند:

تیم حال حاضر من متفاوت است اما هنوز هم توسط مرسدس مدیریت می شوم.

آینده درازی در فرمول یک درپیش است و من مطمئن هستم که ما دوباره یکدیگر را خواهیم دید. ما به هر حال چندان از یکدیگر دور نیستیم.

14 دیدگاه

 1. ALEX-ALBON

  1

  0

  تا اونجایی که یاد داریم راننده خوبی بود
  باید دید این 1سالی که از مسابقات دوربوده چه تاثیری روی عملکردش میذاره
  ولی رنو تیم مناسبیه برای فهمیدن اینکه درآینده به مرسدس ملحق میشه یانه
  رنونسبت به 4تا تیم دیگه که پایینترش هستن موتور بهتری داره
  اما بعیده بتونه تو امتیازات دنیل و به چالش بکشه..خیلی بعید
  ریکاردو جایگاهش این تیمی نیست. که الان هست-

 2. MERC

  2

  2

  تصمیم بدی نبود, اکون وقت داره و میتونه با رانندگی واسه تیم هموطنش طرفداراشو توی کشورش زیاد کنه و اگه بتونه ریکیاردو رو شکست بده, تجربه و اعتماد به نفس بالایی خواهد داشت واسه راننده شماره 1 بودن واسه مرسدس
  چالش سختی خواهد بود ولی اگه موفق بشه, میتونه اثبات کنه که کمتر از مکس و چارلز نیس

 3. Wwe.f1.77

  0

  2

  هیچ وقت یه همتایی خوب نداشته غیر از سال 2007 بعد 2016 هم که شکست خورد. من نمی گم خیلی ها می گن تعصب بازار کنار متوجه می شی

 4. Wwe.f1.77

  0

  2

  دمت گرم ماشین مرسدس که خیلی خوبه همیلتون هم که خدای شانس هم هست تمام بعد میان با شمار کبیر مقایسه می کنن. به خدا به نظرمن راننده درجه دوم خوب هست…

دیدگاه خود را بیان کنید