فرمول یک ایرانلندو نوریس معتقد است که جایگاه چهارم تیمی مکلارن به دلیل رابطه نزدیک و صمیمی او و هم تیمی‌اش کارلوس ساینز به دست آمده است.

دوستی این دو راننده در طول فصل 2019 فرمول یک بیش از هر هم تیمی دیگری احساس شد. به خصوص با شوخی هایی که میان این دو رد و بدل میشد.

البته این موضوع برخی را شاکی کرده است که لندو نوریس فرمول یک را به اندازه کافی جدی نمی گیرد. این راننده تازه کار اعلام کرده است که می خواهد در آینده جدیت بیشتری داشته باشد اما راننده بریتانیایی فکر می کند که همین دوستی و نزدیکی او با ساینز بوده که جایگاه چهارم را برای مکلارن به ارمغان آورد. بهترین جایگاه تیمی از سال 2012:

هر دو ما به دنبال به دست آوردن هدفمان هستیم و آن هم پیروزی در رقابت ها است. همچنین قهرمانی. و بهترین راه رسیدن به آن هم کار تیمی است.

اگر ما به خوبی سال قبل با هم کار نمی کردیم، نمی توانستیم تیم را به جایگاه چهارم برسانیم.

قسمت بزرگی از دستاورد ما مربوط به این همکاری است. نحوه کمک ما به همدیگر و نحوه کمک ما به تیم. در حال حاضر این رابطه به نفع همه است.

امیدوارم که این ادامه داشته باشد چون به من خوش میگذرد و او هم شرایط مشابهی دارد.

کارلوس ساینز و لندو نوریس - آذربایجان 2019

کارلوس ساینز و لندو نوریس – آذربایجان 2019

مکلارن امیدوار است که در فصل 2020 فرمول یک هم بتواند به رشدش ادامه دهد. لندو نوریس در این باره اعلام کرد که تیم روی حل مشکل پیچیدن تمرکز کرده است و امیدوار است این مشکل را برای فصل بعد حل کند:

شرایط نسبت به فصل قبل تغییر چندانی نکرده است.

فصل قبل یک ماشین کاملا متفاوت در اختیار داشتیم با انبوهی از مشکلات فنی. شما از تمام مشکلاتی که در تیم و فرمول یک میگذرد باخبر نمی شوید اما تیم در اوایل فصل با مشکلات متعددی رو به رو بود. در ضمن ما با ماشین جدیدی رو به رو بودیم و سعی میکردیم تا حد ممکن با آن آشنا شویم.

اما ماشین امسال در واقع نمونه بهتر فصل قبل است و صرفا در تمامی موارد تغییر می کند. میخواهم این را هم اضافه کنم که حالا من به رانندگی خودم اعتماد بیشتری دارم چون فصل دومم است و اعتماد بیشتری به خودم دارم.

اما تیم هم کار فوق العاده ای کرده و این موضوع در قسمت هایی که ضعیف بودیم کاملا احساس می شود. قسمت هایی که خیلی در آن ضعیف بودیم.

این قسمت ها، تقریبا همه پیچ ها بودند اما در بعضی از آن ها دردسر ها بیشتر بود.

پس فعلا روی این موارد کار می کنیم و از نتایجی که دریافت کرده ام به نظر میرسد که شرایط خوب است و در جهت درست است. اما هنوز برای ورود به رقابت های جدی باید تلاش بیشتری بکنیم.

4 دیدگاه

 1. mehdi vettel

  3

  0

  تاریخ رونمایی از ماشین مکلارن 2020 هم اعلام شد

  فک کنم میشه 24 بهمن دو روز بعد از رونمایی ماشین فراری

  مکلارن امسال دیدن داره

  البته احتمال اینکه تمام تمرکزشون رو بذارن رو ماشین 2021 خیلی زیاده و احتمال داره امسال به اندازه پارسال پیشرفت نداشته باشن ولی امیدوارم به سه تیم برتر نزدیک بشن چون بودجه و پتانسیلشو دارن

  • Silver Star

   3

   0

   مدیر فنی مک‌لارن گفته بود برای 2020 هم یک سری برنامه داریم تا بتونیم به جایگاه واقعی مک‌لارن که قهرمانی هست برسیم
   ولی به احتمال زیاد مک‌لارن اگه اوضاعش درست پیش بره 2021 میتونن مدعی قهرمانی باشین
   اینم که فاصله مک‌لارن با تیمای بالا جدول به مراتب داره کمتر میشه خبری خوبیه امیدوارم بتونن همینجور ادامه بدن

 2. ALEX-ALBON

  2

  1

  خب اگه اینا واقعا تو پیچها مشکل داشتن وآخرفصل چهارم شدن
  به پس اگه مشکلشون وبتونن برطرف کنن چ اتفاقی واسه2020 میوفته(با درنظر گرفتن راننده هایی مثل لندو 😐 و ساینز:0 ) –این دوتا به تنهایی هرکدوم با ماشین دومنیت یک گزینه واسه قهرمانی اند
  یک2020 غیرقابل پیش بینی برای رتبه سوم؟؟ شاید.

دیدگاه خود را بیان کنید