فرمول یک ایران – مدیر تیم مرسدس، توتو ولف بیان کرد که از هم تیمی شدن استبان اکون در کنار لوییس همیلتون برای فصل 2020 جلوگیری کرده است، با این ترس که ممکن بود به دوران حرفه ای اکون صدمه بزند.

استبان اکون که طی سال اخیر برای بدست آوردن صندلی خودش در فرمول یک، روزهای سختی را داشته و قرار بر این بود که به تیم فرمول یک مرسدس بپیوندد و به جای والتری بوتاس به عنوان همتیمی همیلتون در این تیم قرار بگیرد.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - استرالیا 2019

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

اما والتری بوتاس ماندنی شد و اکون به تیم رنو پیوست و مدیر تیم مرسدس، بیان کرد که اگر اکون در کنار همیلتون قرار می گرفت برای دوران حرفه ای او اتفاق خوبی نبود:

مسئله چالش برانگیز برای من این بود که گذاشتن اکون در کنار همیلتونی که الان هفت سال است در تیم ماست و در اوج خودش قرار دارد برای اکون تصمیم خوبی نبود، مخصوصا وقتیکه اکون یکسال از فرمول یک دور بود. شاید ما این داستان (همتیمی شدن این دونفر) را هیجان انگیز بدانیم و اکون هم احتمالا عملکرد خوبی را از خودش نشان می داد ولی فقط یک نفر بود که در برابر یک سوپر استار رقابت کرد و عالی عمل کرد و آن هم خود لوییس همیلتون بود. (اشاره به فصل 2007 و رقابت همیلتون با آلونسو)

برای همین من نمی خواستم که روی آینده شغلی اکون ریسکی کنم و همینطور نمی خواستم که این ریسک را داشته باشم تا او بخواهد در برابر لوییس همیلتون در چیزی به پیروزی برسد. این نکته تعیین کننده ای بود.

ولف در مورد بوتاس که عملکرد بهتری را داشت نیز بیان کرد:

با اینکه مدیریت کردن راننده ها کاریست که باید آن را انجام دهید ولی واقعیت این است که آنها می خواهند رویای خودشان را دنبال کنند و هدف اصلی آنها نیز بردن قهرمانی جهان رانندگان خواهد بود.

10 دیدگاه

 1. siamak

  10

  3

  در حقیقت ولف با زیرکی و سیاست همیشگی خودش موضوع رو کاملآ وارونه جلوه داده !
  نمیخاد یا شهامت بزبان آوردنش رو نداره که بگه ممکن بود با جایگزینی اکون با بوتاس مطیع و حرف شنو ، نخواستیم ریسک کنیم که یه موقع لکلرک دیگری در کنار همیلتون قرار بگیره و ” احتمالآ ” نوار پیروزیهای پیوسته همیلتون قطع بشه !
  امیدوارم اکون در رنو خوش بدرخشه . برخی از نسل تازه رانندگان ثابت کرده اند که از همان ابتدای کار میتونند تهدید جدی برای راننده های شاخص باشند .

 2. ....kh:n....

  8

  1

  #ممکن بود به دوران حرفه ای او صدمه وارد بشه#
  فکر نمیکنم اینجور باشه واقعا….
  مطمعنم نمیخوان اتفاقات ۲۰۱۶تکرار بشه.
  کی بهتر از بوتاس برای همتیمی بالوییس….
  ساکت.آرام.بدور از هربازی روانی.ریلکس..از همش مهمتر گوشگیر وبله قربان گو.

 3. Amin

  4

  8

  والا اکثر مرسدس فن ها هم اینو همون اول گفتن حتی تو همین سایت
  احمقانه بود ک اکون رو بیارن و برا لوییز دردسر درست کنن اونم تو زمانی که نزدیک رکورد های شوماخر شده!
  قهرمانی هفتم لوییز با مرسدس و شکستن رکورد برد و قهرمانی سال خیلی مهم تر و ارزشمند تر از شکوفایی استعداد اکون(مثل ۲۰۰۷ لوییز)بود
  این فرصت شاید دیگه هیچ وقت پیش نمیومد
  پس آدم عاقل همین انتخاب رو میکرد
  ان شاالله این ریسک که ی راننده خیلی خوب رو فرستادن رفت جواب بده و مرسدس پشیمون نشه
  ب امید قهرمانی و شکستن رکورد ها توسط لوییز

 4. امید نورمحمدی

  4

  0

  خیلی این توتو آدم جالبیه. آخرشم نفهمیدم منظورش از آینده شغلی اکون چی بود؟! یعنی به اکون رحم کردند که صندلی بهش ندادند؟! یا نمیخواستند مشکلات فراری دامنشونو بگیره؟! بلاخره اکون عملکرد خوبی خواهد میداشت؟! یا نه؟!
  فراری هم شد درس عبرتی برای همه… آوردن راننده جوان و با استعدادی مثل لکلرک کنار راننده بزرگ و اسطوره ای مثل سب شاید بنظر (و بقول توتو) جذاب باشه و راننده جوان هم خوب نتیجه بگیره و قهرمانو بچالش بکشه ولی برای منافع و نتایج تیم مثل سم میمونه. دیدیم چه نتیجه تحقیرآمیزی برای فراری داشت.
  تیمهای بزرگ جای جوانگرایی نیست ولی اگر جوانگرایی میخواهی بکنی باید هر دو راننده را جوان انتخاب کنی. مثل مکس که سوم شد ولی با حضور در کنار ریکیاردو امتیازات جوری تقسیم میشد که بدرد تیم نمیخورد.

دیدگاه خود را بیان کنید