موتو جی پی ایران – در فصل 2019 موتو جی پی شاهد آن بودیم که حداکثر سرعت پایین موتور یاماها نسبت به رقبای خود مشکلاتی را برای این تیم و بخصوص ولنتینو روسی به همراه داشت.

روسی، موتورسوار باسابقه ی این تیم درباره ی فصل گذشته این چنین گفت:

مسیر‌های مستقیم این فصل بسیار برای ما آزار دهنده بود مخصوصا زمانی که حریف ما در این مسیر تیم دوکاتی بود. حد‌اکثر سرعت پایین ما نسبت به دیگر تیم ها سبقت گرفتن را برای ما دشوار کرده بود.

نسخه‌ ی بعدی نیازمند قدرتی بیشتر است تا توانایی رقابت را داشته باشد.

اما هفته‌ ی گذشته ولنتینو روسی به همراه دیگر موتورسوار این تیم یعنی ماوریک وینالس تستی با نسخه ی آزمایشی موتور جدید این تیم انجام دادند. انجین این موتور، نظیر دیگر قطعات آن تغییر داشته اما همچنان نسبت به رقبای خود یعنی دوکاتی و هوندا، حداکثر سرعت پایین تری دارد.

ماسیمو مرگالی، رئیس تیم یاماها فکتوری ریسینگ درباره‌ی موتور جدید این تیم گفت:

بله، می‌توان گفت که موتور ما بهتر شده اما تیم های هوندا و دوکاتی هم همین طور. ما در این موتور بروزرسانی های کوچکی انجام دادیم و انتظار چیز بزرگتری را نداریم، زیرا دوام و کنترل پذیری آن برای ما بسیار مهم است.

برای رسیدن به این نسخه مهندسین ما زمان زیادی را صرف کردند اما این نسخه، نسخه نهایی نخواهد بود، ولی بسیار به موتوری که قرار است در ماه مارچ در قطر ظاهر شود نزدیک است.

ولنتینو روسی، تست قطر 2019

ولنتینو روسی

زمانی که از ولنتینو روسی درباره ی صحبت های اخیر ماسیمو مرگالی سوال شد که آیا این نظرات برای شما نگران کننده است، وی اینگونه جواب داد:

بله، اما به عقیده ی من مهندسین ما تلاش خوبی کردند ولی همچنان فاصله‌ ی ما با رقبا زیاد است و این شرایط در مسیر مستقیم نگران کننده است. اما من مطمئنم که ما می‌توانیم فصل بهتری را در آینده داشته باشیم.

برای تست این نسخه را به فرانکو موربیدلی و فابیو کوارتارارو سپردند و فرانکو موربیدلی در تست خزر توانست به جایگاه نخست دست پیدا کند. او درباره این موتور جدید اینگونه گفت:

احساس میکنم که این نمونه مقداری سریع تر شده و در دنده های 5 و 6 حس بهتری را القا می‌کند و روح یاماها در آن دیده می‌شود. من از نتیجه کار مهندسین بسیار راضی هستم و چیزی که بیشتر انتظار دارم، قدرت بیشتر و کنترل پذیری بهتر است. نمی‌دانم این جزو برنامه های آن‌ها خواهد بود یا خیر ولی در هر صورت این نمونه قدمی رو به جلو برای یاماها محسوب می‌شود.

9 دیدگاه

 1. NavasaN

  4

  0

  ای بابا.ای کاش میرفتی یه تیم دیگه.دیگه موتور یاماها داره حالمو بهم میزنه.مرگالی میگه واسه ما پایداری مهمه.انگار میخوان بهروزو با گوگوش بفرستم ماه عسل

 2. امین

  7

  0

  بنظرم طرفدارای روسی دیگه نباید اونقدر به رتبه و برد و باختش اهمیت بدن ، از حضورش تو مسابقات لذت ببرید چون احتمالا سال آخریه که یکی از اسطوره های این رشته رو تو پیست میبینیم.

 3. Muhammad-sv#5

  1

  0

  دکتر عشقت به موتورسواری تو پیستو تحسین میکنم روحیه ی جنگندگیت تو هیچ موتور سواری دیده نمیشه دلم برای آخرین پیروزیت تو هلند 2017 تنگ شده در آستانه ی 41 سالگیت بازم میخوای بجنگی الحق که جوانی مارک مارکز با سطح جوانی تو یکی نیست تو بهترین موتورسوار تاریخی قهرمان بیا دوکاتی شاید قهرمان شی

 4. Rossi

  2

  0

  دنیا با همه زیبایی و عظمتش روزی خواهد مرد و خورشید و ستارگان با همه ی فروغشان تاریک خواهند شد کوه ها باتمام بلندا و غرورشان فرو خواهند ریخت و آبی دریا ها کدر شده وآبشان به جوشش در خواهد آمد وسبزی جنگل ها به سرخی خواهد گرایید چونان آهن گداخته در کوره آن روز هیچ عملی هولناک تر از بی عدالتی نیست امروز می خواهیم به مصاف تزویر برویم که بدترین آفت دین است تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید تزویر سکه ای دوروست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است . عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش و چه خون دل ها خورد علی از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین ، تزویر به شما امان می دهد تا مقاومت تان را بشکند پس از غلبه شک نکنید

دیدگاه خود را بیان کنید