فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون گفته است که کاهش زمان واکنش او باعث می شود که بازنشستگی از فرمول یک به گزاره ای واقع بینانه تر برای او تبدیل شود.

ششمین قهرمانی جهان در سن 34 سالگی، اما سوال مهم هنوز هم پیرامون ادامه فعالیت همیلتون در فرمول یک باقیست و آن این است که “تا چه زمانی او قادر خواهد بود که در اوج عملکردش بماند و با کدام تیم این اتفاق خواهد افتاد”. قهرمان بریتانیایی گفته است که زمانی خواهد رسید که واضح خواهد شد که او دیگر نمی‌تواند ادامه دهد، هم در پیست و هم در خارج پیست، و این زمانی خواهد بود که او تصمیم خواهد گرفت تا بازنشستگی اش را اعلام کند یا نه. او در این باره در یک برنامه تلویزیونی گفته:

زمان های واکنش من در حال حاضر بسیار خوب هستند. پس از یک دوره شما دیگر آن عملکرد و واکنش قبلی را نخواهید داشت ولی تمرین کردن می‌تواند آن را تقریبا حل کند. من فکر می‌کنم زمانی خواهد بود که دیگر نمی‌توانید به مانند گذشته ادامه دهید و پا به پای دیگران به پیش بروید. توقع از شما در طول فصل بسیار بالاست و فداکاری هایی که باید انجام بدهید تا بتوانید هر سال در بهترین وضعیت خود عمل کنید. این زمان بسیاری می‌گیرد و باعث دوری از خانواده و دوستانتان می‌شود و اینگونه ازخودگذشتگی ها که انجام می‌دهید.

زمانی خواهد رسید که دیگر نمی‌خواهید به ان ادامه بدهید.

در ادامه همین مصاحبه همیلتون در مورد آرزویش گفت که دوست دارد ببیند فرمول یک برای رانندگان جوان از قشر ضعیف و متوسط  هم قابل دسترسی باشد و نه فقط برای “بچه پولدارها” که تمکین مالی خوبی دارند و او می‌خواهد که برای رسیدن به این هدف به فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (فیا) کمک کند.

3 دیدگاه

 1. ARA$H

  5

  1

  به نظرم حرفش کاملا منطقی هست یک سری شرایط هست که زندگی ادم رو میسازه و تحت تاثیر قرار میده
  اینکه مثلا همیلتون بگه من 10 سال دیگه توی فرمول یک هستم یا فصل بعد میرم اشتباهه
  چون ممکنه همیلتون تا چند سال مثلا تا 3 سال دیگه همین عملکرد رو داشته باشه البته کم کم افت هم میکنه با توجه به سن
  ولی ممکنه همیلتون توی همین ریس ابوظبی یک دفعه افت شدید کنه اونم خصوصا توی همچین ورزش هایی مثل فرمول یک که امادگی جسمانی و ذهنی چقدر میتونه موثر باشه
  من از یک رفتار همیلتون خیلی خوشم میاد اونم اینکه اتفاقا مصاحبه هم کرده که من میخوام با جوونای فرمول یک رقابت کنم
  به نظرم گفتن همچین جمله هایی چه ظاهری چه واقعی به ادم انرژی مثبت میده همیلتونی که شش قهرمانی جهان داره قطعا توانایی های بسیار بالایی هم داره به نظر من بخشی از موفقیت های همیلتون به خاطر همین دیدگاه جدید به هر موضوع حتی اگه قدیمی باشه
  مثلا سیلوراستون همین امثال گفت من انگار تازه قهرمان شدم واقعا کیف میکنه ادم
  ای کاش فتل هم همچین شخصیتی میداشت همین انرژی مثبت ها هر چند کم ولی واقعا تاثیر گذار هست البته شخصیت هر فرد متفاوت هست

دیدگاه خود را بیان کنید