فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون پس از حادثه دورهای پایانی مسابقه فرمول یک برزیل، از طرف ناظران 5 ثانیه جریمه دریافت کرد و رده سومی خود را از دست داده و باعث شد تا کارلوس ساینز، راننده مک لارن به اولین سکوی فرمول یک خود دست پیدا کند.

همیلتون در دور یکی مانده به آخر مسابقه اینترلاگوس برای رده دومی در حال رقابت با الکس آلبون بود که با او برخورد کرد و همین باعث شد تا پیر گسلی از آنها عبور کرده و به اولین سکوی خود در فرمول یک با تورو روسو دست پیدا کند.

همیلتون در مکان سوم از پرچم شطرنجی عبور کرد اما این حادثه تا بعد از مسابقه نیز تحت بررسی ناظران قرار داشت. در بیانیه این پنالتی آمده است:

خودروی 23 (آلبون) در مسیر مسابقه ای خودش بوده و خودروی 44 (همیلتون) در تلاش بوده که از داخل عبور کند اما نتوانست به اندازه کافی به داخل رسیده و سبقت را تکمیل کند تا زمانی که متوجه شد فضای کافی وجود نداشته و قادر به عقب نشینی هم نیست و بدین صورت برخورد رخ داد. بنابراین 5 ثانیه پنالتی برای خودروی شماره 44 در نظر گرفته می شود.

این پنالتی همیلتون را در رده هفتم مسابقه برزیل قرار می دهد. کارلوس ساینز از تیم مک لارن که مسابقه را در رده چهارم به پایان رسانده بود، به سکو می رسد اما این مورد هنوز قطعی نبوده زیرا راننده اسپانیایی می تواند به دلیل استفاده غیر مجاز از دی آر اس تحت بررسی قرار گیرد. اما در زمان نگارش این متن هنوز خبر رسمی از اقدام برای بررسی انتشار پیدا نکرده است.

4 دیدگاه

 1. Muhammad-sv#5

  4

  0

  تبریک به ساینز و سکو زیاد واسه همیل مهم نیست چون دیگه قهرمان شده و چه موتوری تولید کرده این هوندا وحشتناک تو کفی ها سریعن هم ردبول هم توروروسو

 2. M-T

  6

  0

  کاش تو طول مسابقه به لوییس پنالتی میدادن ( واسه لوییس مهم نبود سکو ) کارلوس بره رو سکو . گناه داشت رو اولین سکوش نرفت

دیدگاه خود را بیان کنید