فرمول یک ایران – فراری تاکید کرد که سرعت کم تیمشان در مستقیمی های پیست آستین آمریکا هیچ ربطی به تحقیقات جدید فیا در رابطه با موتور فراری نداشته است.

تیم های رقیب اخیرا ادعا کرده بودند که کاهش عملکرد ماشین فراری در آستین به خاطر تحقیقات جدید فیا در مورد موتور تیم بوده است. آن ها معتقدند که تحقیقات فیا در مورد شیوه گردش بنزین در موتور فراری موجب تغییر استراتژی تیم و کند شدن آن ها در مستقیمی شده است؛ موردی که فراری در موردش بسیار آزرده خاطر شده است. اما به هر صورت نمی‌توان از این واقعیت چشم‌پوشی کرد که عملکرد ماشین فراری در آستین تفاوت واضحی با گرندپری های قبلی داشت.

فراری تاکید دارد که تیم “هیچ” تغییری را در سیستم قدرتی خود ایجاد نکرده و چیزی که روی عملکردشان تاثیرگذار بود، تغییر میزان چسبندگی و داون فورس ماشین بوده است.

در تمام طول گرندپری های قبلی، بال فراری نسبت به رقبا ارتفاع کمتری داشت و این تیم از تنظیمات بال کوتاه تری استفاده می کرد تا سرعتش در مستقیمی ها را افزایش دهد و حداقل درگ (نیرویی در جهت مخالف که ماشین را از حرکت بازمی‌دارد) را داشته باشد.

چنین تنظیماتی در پیچ ها به ضرر تیم تمام می‌شود و تیم های دیگر – ردبول و مرسدس – در این قسمت دست بالاتر را دارند.

متیا بینوتو توضیح داد که فراری در گرندپری آمریکا تصمیم گرفت از تنظیماتی با داون فورس بیشتر استفاده کند تا بتواند شرایط را نسبت به رقبای اصلی بررسی کند.

بررسی GPS ماشین فراری نشان دهنده کاهش سرعت آن ها در مستقیمی است و بینوتو در توضیح این مسئله گفت:

این درست است که ما در مستقیمی ها به اندازه گذشته سریع نبودیم اما توانستیم در پیچ ها با رقبا برابر باشیم، حداقل در طول تعیین خط.

نسبیت میان حداکثر چسبندگی و حداکثر قدرت در این گرندپری تغییر کرد تا برابری سرعتمان در پیچ ها را تست کنیم. فکر می‌کنم این آسان ترین توضیح ممکن است.

ما همچنان در تعیین خط رقابتی بودیم اما در طول مسابقه چیزی برای بهتر کردن وجود دارد که باید آن را بفهمیم و ما باید بفهمیم بهترین شرایط در رابطه با این نسبیت در رقابت های بعدی چگونه است.

مورد بعدی که روی سرعت ماشین فراری در کفی ها تاثیرگذار بود، موتور کارکرده چارلز لکلرک بود که از آخرین اپدیت موتوری فراری بی‌بهره بود.

در پی نشت روغن موتور راننده موناکویی در آخرین تمرین پیست آستین، فراری تصمیم گرفت که از موتور کندتر و کارکرده اش استفاده کند که از گرندپری اسپانیا تا مجارستان به کار گرفته شد. از بینوتو در مورد میزان تاثیر این تغییر هم سوال شد:

تغییر زیادی ایجاد نکرد. کمی کاهش را تجربه کردیم که به همان اندازه ای است که در ارتقا و اپدیت ها انتظار داریم. این موتور ورژن دوم بود و ورژن سومی که در مونزا معرفی کردیم نبود.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون - کانادا 2019

سباستین فتل و لوئیس همیلتون

رقبا در طول گرندپری آستین به وضوح نشان دادند که فراری دیگر آن اختلاف سرعت در مستقیمی را ندارد. در یکی از تحلیل های گرندپری گفته شد که اختلاف 0.7 الی 0.8 ثانیه ای فراری در کفی به کمتر از 0.5 ثانیه رسیده بود.

6 دوره قهرمان جهان، لوییس همیلتون هم متوجه این افت عملکردی فراری شد و در این باره گفت:

شما می دیدید که آن ها در طول فصل قدرت بیشتری داشتند و حتی فصل قبل هم قدرت بسیار بیشتری داشتند.

اما این فصل و به ناگهان، آن ها قدرت فوق العاده بیشتری داشتند و هروقت که اراده می کردند، قدرت بیشتری در اختیار داشتند.

اما در این هفته، من از اختلاف سرعتمان خبر ندارم اما قطعا مثل قبل نبود. قبلا در مستقیمی ها حدود 0.7 ثانیه زمان از دست می دادیم.

متیا بینوتو، چارلز لکلرک و سباستین فتل - بلژیک 2019

متیا بینوتو، چارلز لکلرک و سباستین فتل

در نهایت باید گفت که متیا بینوتو به عنوان مدیر تیم، از انتقاد ها و شکایت های رقبا در رابطه با عملکرد موتورشان بسیار ناراحت بود. او اعلام کرد که تحقیقات فیا هیچ تاثیری در رابطه با تست های تیم در گرندپری آستین نداشته است:

ما به طور فنی به قضیه نگاه می کنیم و این هفته ما در بهترین شرایط نبودیم. فکر می کنم این 35 امین باری است که از ما شکایت می شود. این یک پروسه عادی است که تیم ها برای شفافبت بیشتر از ما به فیا شکایت می کنند و فیا هم پاسخ می دهد. آیا این موضوع روی تعیین خط ما تاثیر گذار بود؟ من چیزی در این مورد نمی‌دانم و نمی‌توانم جوابی بدهم.

سرعت بیشتر فراری برای مدت زیادی است که در سر خط خبرهای فرمول یک قرار دارد و فیا قول بررسی این موضوع را داده بود. قطعا منتقدان این تیم به این موضوع مشکوک خواهند بود که چرا فراری باید تصمیم بگیرد که در چنین زمانی تست های جدید در مورد تغییر سرعت کفی انجام دهد.

52 دیدگاه

 1. EnzO

  12

  10

  فشار خور بقیه تیما چقدر ملس شده
  مرسدس این چندسال تو همه چیز اول بود کسی نگفت چیزی هست یا نه اخرین ک زیاد صدا کرد رینگا بود !!!!!!!
  بعد فراری وتل از مسابقه خارج شد / لکرک هم موتور نسل دوم دشات نه نسل سوم پیشرفته
  اینبار دنفورس زیاد کردن ک معلمومه سرعت تو کفی میاد پایین تر
  اینم قدرت و عظمتتتتتتت فراری میروسونه که اول نمیشه باز خاری هست تو چشم بقیه
  خدا کنه فررای یه فکری به حال مکانیکای تعویض لاستیک و مدیریت استراتژیک و جنس وسایل که رو ماشین میذارن بکنن
  راننده ها که شکر خدا عالی هستنن #وتل #لکرک
  فورزااااااااااااااا فراری

  • Kiarash SV

   6

   13

   منظورت از تیم کوچیک مرسدس هست؟
   😂😂
   فراری ۱۶ تا قهرمانی داره؟
   یک سوال فراری رکورد دار هست دیگه درسته؟
   فراری توی چند فصل ۱۶ تا قهرمانی بدست اورد ؟
   فراری هم از روز اول هیچی نبود هیچ قهرمانی نداشت که الان ۱۶ تا قهرمانی داره
   مرسدسم هیچ قهرمانی نداشت ولی داره قهرمانی هاشو افزایش میده همینه فرق یک تیم که روز به روز داره پیشرفت میکنه دست نمیکشه با یک تیمی که فقط به فکره اینه بگه بقیه نادانن
   همینه المانی بودن 😂😂

   • ....kh:n....

    7

    2

    من یه فراری فنم ولی واقعا اگر مرسدس از سالهاپیش بجای فقط تامین موتور. یه تیم کامل میداد به مسابقات افتخاراتش خیلی بیشتر از الانش بود.
    ولی خب فراری یه چیز دیگست لامصب
    همین همیلتون حال میکنه باسوپرکارهای فراری.

   • امید نورمحمدی

    8

    0

    مرسدس رسما اعلام کرد که شکایتی از فراری نداشته… هیچکس هم نمیتونه بگه مرسدس اسم کوچکیه… بخصوص رفقای فراری فن . ماکه همش داریم میگیم مرسدس دست بالاترو توی ساخت ماشین داره و شما اعتراض میکنید… میگیم نداره باز شما اعتراض میکنید… از همیلتون تعریف میکنیم باز شما اعتراض میکنید و اگر تعربف نکنیم باز شما اعتراض میکنید!!!
    بنظر میرسه برخی باید یک تجدید نظر در روش مجادله و بحثشون داشته باشند.

   • pejman

    1

    0

    آخرین قهرمانی این تیمی که دارن از قهرمانیاش میگن مال زمانیه که من دو رده سنی پایین تر بودم اگه امسال لکلرک تو مونزا نمیبرد اخرین برد مونزاشونم تاریخی میشد یه سوم قهرمانیاشونم مال یه رانندست البته مال مرسدسم اکثرش مال لوییزه

  • Ali

   9

   4

   Ferarri 4ever عزیز
   الان مرسدس شده اسم کوچیک؟؟ موندم از کجا اومدین اصلا و اصلا فراری در حد اسم کمپانی دایملر نیست من کاری به موتور اسپرت به تنهایی ندارم ولی اسم مرسدس به اندازه ی کل صنعت خودرو سازی اعتبار داره حالا فراری که جای خوده که فقط یه اسپرت سازه و بس پس لطفا قبل حرفاتون فکر کنین که چه کمپانی رو کوچیک میدونین. بهتر دعا کنی که مرسدس باز از اف وان بره وگرنه تیمتون که اعتبار اف وان بدجور بی اعتبار میه

   • Arian

    1

    8

    تو دیگه خیلی مرسدس بزرگ میکنی اقای Ali

   • Ali

    2

    1

    Arianعزیز
    بهتر شما بری‌ یه مطالعه فقط ویکی پدیایی بکنی بعد مشخص میشه مرسدس کجاس و چه جایگاهی داره مرسدس دقیقا حکم گرلن دنیای عطر رو داره

  • Mahmood.gh

   8

   3

   دوست عزیز اولا ردبول اعتراض کرد ن مرسدس مرسدس اعتراضی نداره چون فراری در حد مرسدس نیست ک بخوان اعتراضی بهش بکنن
   و ردبول هم ک از نظرتون تیمه کوچیکی هست باید یاد اورم شم بهتون ک هرچی افتخار راننده اول تیمتون داره باهمین ردبول بوده

   • Mahmood.gh

    8

    2

    البته دوستان فراری فن ناراحت نشن ولی من اگه میگم فراری درحد مرسدس نیست کاری ب تاریخچه فراری توی فرمول وان ندارم و نمیگم فراری تیمه کوچیکیه
    ولی حب توی این چند سال واقعا در حد مرسدس نبوده
    شما دقت کنید مرسدس امسال کلا چندتا اشتباه داشتن
    چندبار ماشینشون خراب شد
    تو چندتا پیست مدعی اصلی نبودن
    و چند ریس با اختلاف بالای 40یا 50 ثانیه با فراری تمام کردن؟

   • H.farahani

    1

    3

    اگه فراری در حد مرسدس نیست چرا یکی در میون حرفشون فراریه.اگه مرسدسی ها مثل شما فکر میکردن شش قهرمانی که هیچ یکی هم نمی اوردن.خدا رو شکر نه لوییس و نه ولف مثل طرفداراشون نیستن وگرنه از شدت غرور تو پدوک با هیچ کس حرفم نمیزدن.
    در ضمن اون موقع که ردبول اقایی میکرد حداقل یه فراری بود که گاها رقابت کنه وگرنه مرسدس اینقدر ضعیف نتیجه گرفته بود که داشت میرفت.(التیماتوم هیئت مدیره به تیم که اگه 2014 واسه قهرمانی رقابت نکنن خارج میشن)الان هم شما به تیمی حدود یه میلیارد پول بدی و نفرات مرسدس شانس اول میشن.کدوم تیمی اینقدر پول داره که دوتا ماشین متفاوت واسه شروع فصل بسازه؟
    اگه یادتون باشه تغییرات امسال تو 2018 نهایی شد.غیر مرسدس کدوم تیمی اینقدر منابع انسانی و مالی داره که از 2017 رو ماشین 2019 کار کنه و براش مهم نباشه که ممکنه تغییرات انجام نشه.

 2. ARA$H

  6

  9

  “شما می دیدید که آن ها در طول فصل قدرت بیشتری داشتند و حتی فصل قبل هم قدرت بسیار بیشتری داشتند.
  اما این فصل و به ناگهان، آن ها قدرت فوق العاده بیشتری داشتند و هروقت که اراده می کردند، قدرت بیشتری در اختیار داشتند.
  اما در این هفته، من از اختلاف سرعتمان خبر ندارم اما قطعا مثل قبل نبود. قبلا در مستقیمی ها حدود 0.7 ثانیه زمان از دست می دادیم”
  Omy Good!!!!
  اصلا به تو چه ربطی داره؟
  با اختلاف فراری از شما عقبتره.
  خدا نکنه اون روزی برسه که فراری با شما برابر بشه بعد به فیا چه ها میگین …..
  انتظار دارید فراری مثل نیم فصل اول میبود؟
  شاید فکر کردی فصل بعد همچینم مثل نیم فصل اول قهرمانیت حتمی نمیشه؟

   • ....kh:n....

    5

    0

    بنظر من طرزاعتراز ردبولیها وحرف زدنهاشون کمی واقعا گستاخانه هست.
    باز حالا مرسدسیها کمی بقول معروف جنتلمنانه تر اعتراز میکنن.
    بابا توتوولف میگه ماخودمون از آخرت تکنولوژی پاوریونیت خبر داریم دیگه تقریبا نمیشه واقعا ازاین بیشتر قدرت بگیریم از یه موتور ۱.۶لیتری توربو حالا با اون سیستم بایابی انرژی گرمایی و جنبشی.
    میگه احتمالا فراری داره کاری انجام میده که قدرت بیشتری میگیره که شاید درچهاچوب قانون نباشه.

 3. miladhammer44

  7

  1

  ادمین جان خودت دراخرهمه چی روگفتی چرابایدزمانی که فیاروموتورفراری زوم کرده فراری بایدارتفاع بال جلورابیشترکنندتابه اصطلاح توپیچها زمان ازدست ندهندخوب می توانستنداینوتوگرندپری های قبلی ازمایش کنند خیلی مشکوک است ولی 0.7تا0.8زمانازدست دادن توکفی هاخیلی است …..
  یادم هورنرگفته بودتوتمرینای مکزیک فتل0.89ثانیه توسکتوربدست میاورد که خیلیه……

  • mahyar

   4

   0

   اگه فقط ارتفاع بال جلو رو زیاد کنن جریانات هوای بخش های دیگه به هم میریزه و دلیل پایینتر بودن باله عقب هم همین بوده که باله جلو جوری هوارو جریان بده که در ادامه حجم مناسبی از هوا به باله عقب برخورد کنه .
   حالا اگه فقط به صورت مکانیکی یا این که فقط باله جلو رو کاری کنن که دانفورس بیشتری تولید کنه ممکنه تاثیر مثبت روی جلو داشته باشه ولی ممکنه تاثیر کاملا” منفی روی پشت خودرو داشته باشه . اگه دانفورس جلو بی دلیل زیاد بشه حجم هوایی که به سما بالا میره با زاویه بیشتری به سمت بالا حرکت میکنه و هوای مستقیمی که به باله عقب میخوره رو تحت تاثیر قرار میده و هوای اون بخش رو آشفته میکنه و به مناطق بالاتری میفرسته و عملا” حجم هوایی که به بال عقب برخورد میکنه رو کم میکنه و سرعتشون رو هم میتونه کم بکنه .

  • H.farahani

   2

   0

   بخاطر اینکه تو این گرند پری تایر 2020 تست میشده.برای اینکه تعیین خط امتیازی نداره سرعت تعیین خط به درد نمیخوره اگه ریس پیس خیلی کندتر باشه.برای اینکه مثل ژاپن همه چی با یه استارت بد تموم نشه و به ریس امید داشت.برای اینکه باید یه تعادلی بین سرعت کووالی و ریس پیس باشه و باید از یه مسابقه برای این اقدام کرد.
   جالبه وقتی مرسدس تنها تیمی هست که تایرها رو درک کرده مشکل از بقیه و اونا بی عرضه هستن ولی وقتی فرای سرعتش تو کفی بیشترِ و به همون نسبت تو پیچ کمتر داره تقلب میکنه.

 4. Mahmoud

  4

  6

  خب طبیعیه. میخواستن ببینن با لاستیک‌های 2020 با حداکثر داون فورس چطور میتونن باشن.
  بقیه هم اینجا می‌فهمن که سرعت مستقیمی فراری همچینن سریع نیست. توی این گرندپری فراری رفت روی حداکثر داون فورس سرعت مستقیمی به شدت کاهش پیدا کرد.
  فراری فقط توی مسابقه مشکل داره و فکر می‌کنم این مشکل هم مربوطه به لاستیک‌ها و امیدوارم فراری این مشکلو حل کنه.

 5. Saeed

  2

  1

  من که اطلاعات بالایی ندارم و تنها منبع خبری هم همین سایته ولی نظر نویسنده با توجه به ۲تا تیکه ای که تو بند ۲ و آخر انداخت انگار قضیه شدیدا بوداره
  میشه ی توضیح بدین که ماشینا چجوری رندوم چک میشن ؟
  اگر ی تیمی تخلف فنی بکنه و بعد برگردونه به حالت قبل و تو این زمان چک نشه امکان کشف تخلف هست ؟

  • Abbas

   5

   8

   دادا این قضیه مربوط ب آخر نیم فصل اول و تمام نیم فصل دوم میشه ک ماشین فراری یهویی تبدیل ب موشک شد،تمام تیم ها اعتراض داشتن ولی فیا پاسخگو نبووود ، تا این مسابقه ک رفت برای بررسی ک یهویی این اتفاقات رخ میده،برخی اتفاقات خیلی واضحه دگ،تقلب بیداد میکنه،فووووزا مافیاااااا،فراری مافیاااااا،

   • Ferrari .Italy

    4

    3

    فازت چیه کارشناس فیا هستی ؟؟؟ یا فقط بلدی یه حرف بی سند و بی اعتبار بگی ؟

   • H.farahani

    2

    0

    اخر نیم فصل اول؟!!!نکنه مسابقه مجارستان رو میگی😂😂😂

  • امید نورمحمدی

   1

   0

   هر نویسنده ای نظر شخصی داره و اونو به طریقی توی نوشته هاش ابراز میکنه. برای بدست آوردن اطلاعات فنی به بخشهای دیگه این سایت یک نگاه بندازی بهتره تا نظر شخصی دیگرانو ملاک قرار بدید

 6. Nima

  8

  4

  من تازه مصاحبه ها در مورد فراری رو دیدم. این مکس چقدر بی شخصیته برعکس فتل و همیلتون. ورود به این رشته علاوه بر استعداد و علاقه چون نیاز اصلی به پول و اسپانسر داره بعضا باعث وجود همچین افراد لوسی در سطح اول مسابقات فرمول وان میشه.کاملا مشخصه چجوری بزرگ شده. خارج از اینکه چقدر استعداد داره.

  • Abbas

   4

   8

   خاطرم هست ک تو مسابقه کانادا بود ک ب سب پنالتی دادن اونم ب حق ک جلو همیلتون رو گرفت،همه دیدن رفتار اسطوره اخلاق و با شخصیت روزگار،شاید نمیبینید سب چکارا کرد ولی همه دوستان گیر الکی دادن ک پنالتی اشتباه بود،عاره خاهشا قضاوت ها عادلانه باشه،ب خودتون احترام بزارید

   • akbar

    7

    2

    دوست عزیز تو مسابقه کانادا حتی صدای لوییس فن ها هم در اومده بود که همون مسابقه تاثیر زیادی روی داورا گذاشته بود که تو مسابقات بعدش اینو نشون میده مثل درگیری که مکس و لکلرک داشتن و موارد دیگه بعدشم مگه سباستین چه کار گستاخانه ای کرده بود که شما اخلاق و شخصیتش کسی رو که نماد اخلاق تو فرمول یک ه رو زیر سوال میبری.
    اعتراض کردن یه چیزه حرف های بی ربط و گستاخانه زدن یه چیز دیگس .

   • H.farahani

    2

    0

    استاد شما که دیدی بگو چیکار کرد؟

   • Nima

    2

    0

    دوست عزیز موارد مختلف رو با هم قاطی نکنید. تو شرایط مسابقه و فشاری که رو افراد هست عجیب نیست تصمیماتی که در لحظه میگیرن ولی ورشتپن موارد تو پیستش هیچی ، زمانی که مسابقه تموم شده یا تایم گیری تموم شده میاد به تیم هایی که هم راننده و تیم فنی بهتری دارن تیکه میندازه.آخه به اون چه ربطی داره میگه فراری تقلب نکنه همینه ! این حرف پشتش توهین بزرگی هست. کلا الفاظ گستاخانه تو صحبت هاش زیاده. کلمات انگلیسی که به کار میبره.
    هیچ وقت شخصیت یک نفر رو زمانی که تحت فشار قضاوت نمیکنن. منم این کار رو برای ورشتپن نکردم. سب با اینکه رقیب مستقیم همیلتون تو تعداد قهمرمانی فعلی بود بعد مسابقه تبریک گفت بهش. حالا هر چقدر هم بگن الکی یا واقعی . ولی گفتم یک نفر که شخصیت افراد رو بررسی کنه میتونه بفهمه پول پدر ورشتپن چقدر تو رفتار هاش تاثیر گذاشته. یکی مثل ورشتپن تو کشور دیگه و یا خانواده دیگه ای بود سرنوشتش به کل عوض میشد. برعکس بعضی های دیگه که به سختی و وضع مالی ضعیف تر به موفقیت میرسن.

   • pejman

    1

    0

    ببین من خودم لوییس فن هستم و طرفدارشم شدیدا انا باید ادم حرف حق بزنه تو کانادا که لوییس رو هووووو کردن و کار غلطیم بود فتل مخالفت کرد و وامنش فتل و ناراختیشم با تمام فشار هایی که رو خودش و تیمش بود قابل درک بود جز برداشتن استند مقام اول از جلو ماشین لوییس که شاید اونم یه اعتراض بی کلام بود

    اما کسی نمیتونه منکر بشه فتل با اختلاف الگوی اخلاق توی فرمول یک هستش و نقطه مقابل اون مکس هست و همیلتون بغیر از غر زدن به تیم (که بنظرم اونم کار غلطی نیست و باید شفاف باشه امساس تیم به راننده و راننده به تیم) داری پختگی و فروتنی خوبیه در اکثر مواقع و اینکه همیشه از زحمات همه توی تیم تشکر میکنه و مغرور نمیشه و ارتباط فوق العاده ای با بونو و توتو داره

  • امید نورمحمدی

   2

   1

   استعداد مکس بینظیره و انکار نشدنی ولی متاسفانه رفتار پدرش به همه چیز این راننده جوان سایه انداخته… هر روز یک دشمن تراشی و هر هفته یک حاشیه تمرکز آدمو میگیره…
   من شک ندارم اگر مکس از حاشیه فرار کنه و اصلا وارد بحثهای الکی نشه میتون زودتر از چیزی که همه فکر میکنیم قهرمان جهان بشه
   امیدوارم این روش بالا بردن انگیزه که به پرخاش تبدیل شده زودتر دست از سر جوان اول فرمول 1 برداره و فقط به مسابقه اش بچسبه

 7. Mahmood.gh

  7

  4

  همین مکس پارسال درباره مرسدس حرف زد
  ک قدرتشون نشون نمیدن و کلی حرف دیگه
  توی همین سایت حرفش شده بود سند ادمم حرف میزد دوستان ی جواب بیشتر نداشتن ک مگه شما بیشتر از مکس میدونید و سرتون میشه
  ولی الان ک درباره فراری حرف زده شده ی ادم عقده ای و بی شخصیت

  • H.farahani

   2

   1

   Mahmoud.gh
   از شما انتظار بیشتری داشتم.
   مگه پارسال مکس مرسدس رو متهم به تقلب کرده بود؟از ماشین مرسدس تعریف کرده بود که اینقدر قویه راننده هاش فشار حداکثری نمیارن.رو لیمیت نیستن و با این ماشین خیلی ها قهرمان میشن.داشت ارزش کار لوییس رو پایین می اورد.وگرنه در بی اعتباریش همین بس که اگه ماشین جا واسه تندتر رفتن داشته باشه بوتاس سعی شو میکنه تا برنده باشه.
   اما اینجا خیلی صریح فراری رو متهم به تقلب کرده و اگر و اما هم نذاشته.میگه قطعا تقلب کردن.که این قطعیت دو دلیل داره.یا از روی بی منطقی میگه و یا تیمش به اطلاعات فراری از طریق فیا دسترسی داره و مطمئن هست که تقلب وجود داشته.

  • Nima

   0

   3

   من کلا با حرف زدن درباره موضوعی که به طرف ربط نداره تاحدودی مشکل دارم و مخصوصا اگر توهین درش باشه کاملا مشکل دارم. اگر همیلتون و وتل بیان همین حرفی که تیم مقابل از تمام قدرتش استفاده نکرد رو بزنن چیز عجیبی نیست چون این دو رقیب مستقیم هم هستن و مهمتر بی احترامی پشتش نیست. ولی فرض کن مثلا تو رفتی امتحان دادی شدی بالاترین نمره. بعد یه بار که نمیتونی من میگم این تقلب نکنه همینه. البته بازم اگر به ندرت باشه به چشم نمیاد ولی خب معمولا ورشتپن از این صحبت ها کم نداره.

  • mahyar

   1

   0

   من تلمتری سباستین و بوتاس رو دیدم . سب توی مستقیمی حدود 6 کیلومتر سریتره و توی پیچ های بوتاس حدود 2-3 کیلومتر سریعتره . قبلا” بیشتر بود یعنی مستقیمی ها بیشتر از این حرف ها فراری ها سریع بودن ولی داخل پیچ مرسدس ها به مراتب بیشتر از 4 الی 5 کیلومتر سریعتر بودن . عملا” فراری داره آزمون خطا میکنه برای خودرو 2020
   البته این نظر منه .

 8. itg

  2

  0

  خود بینوتو کفته تغییر شیوه گردش بنزین باعث کند شدن ما شده. خب اگر قانونی بود چرا عوضش کردین
  من طرفدار ورشتپن نیستم ولی واضحه فرراری تخلف داشته

  • H.farahani

   1

   2

   Itg
   کجا همچین حرفی زده؟تو کل این مطلب همچین چیزی نیست.
   جدیدا تعدادی از رفقا چشم بصیرت پیدا کردن و چیزهایی رو میبینن و متوجه میشن که امثال بنده از درکش عاجزیم.
   خودشون ایه ای به متن اضافه میکنن و براش تفسیر هم صادر.

   • itg

    2

    0

    متن بالا ویرایش شده
    من اول وقت این پستو خوندم
    چشم بصیرت

   • H.farahani

    0

    2

    Itg
    خوب جالب شد.چیزی که شما میگید اسمش ویرایش نیست.میشه دست بردن تو خبر و امانت دار نبودن.
    این موضوع رو ادمین باید توضیح بده.

   • محمد امیر خضری

    0

    0

    متن از زمان انتشار تا به این لحظه هیچ ویرایشی روش انجام نشده.

  • mahyar

   1

   0

   Binotto said: “It is true that we were not gaining on the straights as much as the past races, but we matched our competitors in cornering – at least in qualifying.

   متن اصلی رو رفتم از تو سایت اتواِسپورت در اوردم . کل خبر رو اونجا خوندم و خبری از چیزی که شما میگید توش نبود .
   من همین که خبر رو بچه های سایت اینجا قرار دادن خوندم . و بالاتر کامنتمو گذاشتم . اما اصلا با چیزی که شما بیانش کردید روبرو نشدم .

 9. Saleh

  2

  1

  باید خیلی ساده بود که فکر کنیم تیمها و راننده ها بی منطق و دلیل بر علیه هم مصاحبه میکنن.
  منظورم از دلیل، مدرک برای تقلب یا چیز دیگه ایی نیست. ممکنه این دلیل ایجاد حاشیه و فشار روحی برای رقیب باشه.
  یه اعتراض ساده میتونه وقت زیادی رو بگیره از یه تیم به جهت بازرسی‌های فیا و جمع آوری مستندات برای اثبات تخلف نکردنشون. که این وقت و هزینه میتونست صرف توسعه ماشین بشه به عبارتی با یه اعتراض میشه به تیم ضرر زد.
  این تیمها با ساز و کار چند صد میلیون دلاری قطعا برای هر مصاحبه، لحن مصاحبه و اینکه چه کسی موضوعی رو مطرح کنه برنامه دارن و یقیناً درکشون از پشت پرده این مصاحبه ها با درک طرفدارهایی مثل ما که اکثرا ماشین رو از نزدیک هم ندیدیم متفاوته.
  بهتره کنار بشینیم ، زود قضاوت نکنیم، مصاحبه کنندگان وتیمها رو به بیشعوری، نفهمی و گستاخی محکوم نکنیم. هروقت فیا چیزی رو تایید یا رد کرد میشه درموردش نظر داد.

  • pejman

   2

   0

   با نظر شما موافقم ورشتپن هدفشو گذاشته رو جنگ روانی این فصل و کلی مصاحبه علیه لوییس کرد و میخواست از تاکتیک رزبرگ استفاده کنه اما جواب نداد و حالا همونو داره رو فراری پیاده می‌کنه فراری تیم دوم جول سازندگان شده و دیگه اونقدر اولویتی نداره که هر دو راننده سوم و چهارم بشن و بیشتر هدفش ازمون خطا برای فصل بعد هست و ورشتپن میخواد با این جنگ های روانی این فرصت رو بگیره و فراری رو درگیر حاشیه کنه

   راجب تقلب بودن یا نبودن قضاوت نباید مرد خود منم به قضیه مشکوکم اما مرجع قانونی فیاست نه منو شما اگه تقلب باشه دو حالت داره یا فیا میفهمه و دستشون رو میشه حرفی نیست یا فیا نمیفهمه و نوش جونشون دزد نگرفته پادشاهه اگرم واقعا تقلب نباشه بازم حرفی نیست جز تبریک بابت این پیشرفت زیاد تو قدرت موتور و سرعت تو مستقیمی

 10. Behzad

  0

  2

  با پیشرفت تکنولوژی و دستیابی مهندسان به راه حل های تکنیکی در موتوراسپرت بنا به ادعای اهل فن قوانین در مورد برخی جزییات کاملا تشریح نشده و اصولا تیم ها با بهره از همین خلاء ها استفاده لازم رو میبرند.
  مثلا سالهای پیش ردبول از گازهای خروجی برای دانفورس استفاده میکرد و مدتی طول کشید تا قانون گذار در موردش نظر قطعی صادر کنه یا سوزوندن روغن و همینطور مد کوالیفای در خودروها که هنوز تشکیلات نظر و قانون قطعی در نظر نگرفته و کلی پرسش دیگر…
  یکی از عوامل اصلی تغییرات 2021 همین خلاء ها بوده و تشکیلات با بررسی تمامی جوانب یکسری چهارچوب ها درست کرده تا تیم ها نتونن استفاده های غیر قانونی ببرند.
  ممکنه خیلی از طرفداران ندونن ضعیف بودن فراری و مکلارن و ویلیامز از نظر مالی چقدر به نفع تشکیلات هست! برای درک بهتر عارضم میزان جایزه نقدی که برای امتیاز به تیم ها پرداخت میشه به یک میزان نیست و این سه تیم طبق یک بند پول بیشتری دریافت میکنند و همین الان تیم فراری حتی با دوم شدن ده ها میلیون دلار بیشتر از مرسدس دریافت میکنه و تیم مکلارن در سال 2017 با وجود نهم شدن دریافتیش بیشتر از تیم چهارم که فورس ایندیاست بوده یا ویلیامز حتی اگر آخر هم بشه از تیم هاس جایزه بیشتری دریافت میکنه که به عنوان حق حضور به مدت طولانی تر هست و اگر این سه تیم امتیازات زیادی کسب کنن کمر تشکیلات برای پرداخت خم میشه!
  تا اینجا سباستین فتل با بیش از 500 میلیون دلار گرفتن جایزه برای تیم هاش اوله که این آمار تا پایان 2018 هست.

 11. mahyar

  1

  0

  البته تویوهارو تانابه اگه درست نوشته باشم هم واکنش نشون داده

  Honda Formula 1 technical director Toyoharu Tanabe says it is “clear” Ferrari had a reduced speed advantage at the United States Grand Prix but is cautious of drawing premature conclusions
  کلا گفته زوده که قضاوت کنیم ولی سرعت فراری کم شده . البته متن کامل خبر رو دستای نویسندگان سایت میبوسه که اپدیت کنن

دیدگاه خود را بیان کنید