Register

دو + 1 =

A password will be e-mailed to you.

موتوراسپورت ایران – هفته ی پیش روی موتوراسپورت با خود فرمول یک را می آورد گل سرسبد رشته ها و دوباره مردم را به موتوراسپورت باز می گرداند. اسپرینت کاپ ناسکار، WEC نوربورگرینگ و مسابقات جی پی دوی هانگارورینگ نیز دیگر رقابت های مهم این هفته ی موتوراسپورت هستند.

فرمول یک

تمرین اول گرندپری مجارستان در روز جمعه یک مرداد آغاز خواهد شد و تمرین دوم نیز در همین روز صورت می گیرد. تمرین سوم و تعیین خط در روز شنبه و مسابقه نیز در روز یک شنبه آغاز می شود.

فرمول یک رقابت حساسی را در آستانه ی آغاز گرندپری مجارستان در صدر جدول رانندگان خود شاهد است و دو هم تیمی مرسدس سوار رقابت تنگاتنگی را سپری می کنند. بعد از ننایج ضعیف نیکو روزبرگ حالا لوئیس همیلتون به یک امتیازی رهبر رقابت ها رسیده و بهترین فرصت را برای رسیدن به صدر جدول گرندپری مجارستان می بیند.

با وجود کنده شدن مرسدس ها از دیگر رانندگان نبردی نیز بین رانندگان ردبول و فراری برای رده ی سوم وجود دارد که تا به حال کیمی رایکونن 106 امتیازی پیروز آن بوده و این در حالی است که دنیل ریکاردو، سباستین فتل و مکس ورشتپن نیز او را تعقیب می کنند.

تیم ویلیامز نیز با کف چدید امیدوار است که فصل بد خود را بهتر کند و سکویی را به دست آورد. همینطور فورس ایندیا می خواهد با کسب سکو از ویلیامز سبقت بگیرد و به رده ی چهارم جدول تیم ها صعود کند.

سائوبر هم با مالکیت جدید برای به دست آوردن اولین امتیاز فصل خود می جنگد.

فرمول یک مجارستان

WEC

بعد از بدشانسی عجیب تویوتا در لمانز و از دست دادن پیروزی حالا WEC گام به چهارمین رقابت فصل خود می گذارد.

پیش از آغاز رقابت 6 ساعته ی نوربورگرینگ تیم پورشه با 127 امتیاز صدرنشین رقابت هاست و آئودی و تویوتا را پشت سر خود می بیند. صدرنشین کلاس LMP2، سیگناتک آلپاین، LMGTE PRO، فورد و LMGTE Am، ای اف کورس می باشند.

رقابت در کلاس LMGTE PRO از دیگر کلاس ها نزدیک تر است و 4 تیم #66 فورد، ای اف کورس، استون مارتین و #67 فورد رقابت تنگاتنگی را شاهد هستند.

wec نوربورگرینگ

ناسکار

ناسکار نیز به ایندیاناپولیس راه می یابد شهری که برای هر عشق موتوراسپورت آمریکایی عبادتگاه محسوب می شود و رقابت ناسکار ایندیانا نیز از رویدادهای باارزش تقویم ناسکار محسوب می شود.

کوین هارویک و برد کسلوفسکی دوئل جذابی را در صدر جدول اسپرینت کاپ به وجود آورده اند و هارویک با 636 امتیاز، 14 امتیاز بیشتر از کسلوفسکی دارد. جدال رده ی سوم و چهارم نیز بین کورت بوش و کارل ادواردز جذاب است و طرفداران ناسکار نیم نگاهی نیز به این رقابت دارند.

ناسکار ایندیاناپولس

تمامی رقابت‌های موتوراسپورت بررسی شده را می‌توانید از فرمول یک ایران دنبال کنید.