فرمول یک ایران – مشاور موتوراسپورت ردبول، دکتر هلموت مارکو بار دیگر از رابطه و همکاریشان با کمپانی هوندا ابراز هیجان کرد.

پس از بازگشت هوندا به فرمول یک در سال 2015، فصل گذشته بهترین فصلی بود که این سازنده شرقی تجربه می کرد و همکاری شان با تورو روسو خوب جواب داد. این عملکرد مناسب باعث شد که تیم اول ردبول هم با هوندا قرارداد ببندد و به همکاری طولانی مدت خود با رنو پایان دهد.

مارکو که پس از پایان فصل به روش های مختلفی از هوندا حمایت کرده، حال می گوید که هوندا توانایی این را دارد که به آن ها در مرحله سوم تعیین خط (Q3) دکمه پارتی مود برای افزایش قدرت موتور بدهد تا آن ها بتوانند مرسدس و فراری را برای پول پوزیشن به چالش بکشند:

آرمار و ارقام با توجه به افزایش عملکرد باعث می شود ما خوش بین باشیم. برای اولین بار نیز ما می توانیم با داشتن “پارتی مود” [این همکاری مان با هوندا را] جشن بگیریم!

موتور هوندا در حال حاضر کمی بالاتر از موتور رنو قرار دارد. اگر شما اطلاعات جی پی اس ما را با اطلاعات ارائه شده توسط هوندا ترکیب کنید، ما در محدوده مرسدس و فراری هستیم.

البته آن ها [برای توسعه] خواب نیستند اما آن ها تا به الآن به سطح بالایی دست پیدا کردند و دیگر نمی توانند جهش بلندی داشته باشند .حتی اگر ما 10 یا 15 کیلو وات عقب باشیم هیچ تفاوتی با دوران هشت سیلندر (دوران درخشان ردبول با رنو و کسب چهار قهرمانی) نخواهد داشت.

هلموت مارکو و دیتریش ماتشیتز

هلموت مارکو و دیتریش ماتشیتز

ردبول هیچ پنهان کاری درباره ی عدم رضایت خود از رنو در 2018 انجام نداد و مارکو افزود که آن ها اختلاف زیادی با دو تیم پیشتاز داشتند:

ما از همان استارت مسابقه در دسته دوم تیم ها بودیم و در تعیین خط ها 70 اسب بخار با سایرین اختلاف داشتیم.

بسته به پیست ها این عدد کمتر می شد اما به طور متوسط ما همیشه حداقل 40 اسب بخار پشت آن ها بوده ایم. اطلاعات جی پی اس ما نشان می داد که ما چه میزان در مستقیمی ها زمان از دست می دهیم و چه مقدار در پیچ ها برتری داریم. هنگامی که قدرت [موتور] فراری در اوج خود بود، اختلاف بیشتری وجود داشت.

مکس ورشتپن - مسابقه فرمول یک بریتانیا 2018

مکس ورشتپن – مسابقه فرمول یک بریتانیا 2018

اگر چه مارکو در بسیاری از جهات حمایت خود را از هوندا نشان داده اما از مشکل دوام و قابلیت اطمینان موتور این کمپانی آگاه است:

ما از مشکل قابلیت اطمینان آگاه هستیم و احتمالا ما نمی توانیم فصل را با سه موتور به پایان برسانیم.

اما اگر شما [در هنگام تعویض موتور] پیست درست را انتخاب کنید، در چند دور می توانید خود را به رده های بالا برسانید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. josef6565

  5

  6

  70 اسب بخار در هر مسابقه یعنی حدود 55000 ژول ولی در هر مسابقه. 10 تا 15 کیلو وات در هر مسابقه معنی نداره چون میشه 10000 تا 15000 ژول بر ثانیه (واحد وات) در هر مسابقه که عدد غیر منطقی و غیر واقعی میشه چون هر مسابقه1.5 ساعت 5400 ثانیه هست که در اعداد بالا ضرب میشه و چندیدن میلیون ژول قدرت کمتر میشه که بی معنیه .
  احتمالا منظور 10 تا 15 کیلو وات ساعت در هر مسابقه هست که میشه 10 تا 15 هزار ژول قدرت کمتر و بهبود 70 تا 80 درصدی در توان انجین 2019 ردبول تازه در مقایسه با انجین 2018 فراری.

  • Behnam380

   5

   0

   ۱۰ یا ۱۵ کیلو وات چیزی حدود یک الی یک ونیم درصد توان تولیدی موتور فرمول یک هست که نهایتاً تو یه پیست می‌تونه چیزی حدود یک ثانیه برای شما برتری بیاره البته این قدرت معمولاً تو تعیین خط به چشم میاد چون تو مسابقه این توان برتری محسوسی ایجاد نمیکنه ،سرعت مسابقه رو نفر پیشتاز تعیین می‌کنه برای همین تعیین خط بسیار تعیین کننده است.

 2. max verstapen

  5

  8

  همه‌ی این مطالب نشان از ذکاوت و هوشمندی ردبولا هستش که وقتی دیدن با رنو به مقامی بهتر از سومی نمیرسن سوئیچ کردن روی هندا که پله های رشو و بهبود رو چندتاچندتا طی میکنه . مطمعن باشید هندا۲۰۱۹ خیری بهتر از ۲۰۱۸ خواهد بود شاید ردبولا در حد قهرمانی نباشن اما تهدیدی بسیار جدی برای دومی خواهند بود

  • REZA.M

   6

   0

   البته این رو هم باید بگم که رنو گفته کیلووات های زیادی بدست اوردیم و توی هیچ زمستونی اینقدر پیشرفت نداشتیم و مکلارن هم تایید کرده.و اگه حقیقت داشته باشه ردبول کار اشتباهی کرده.چون موتور هوندا 2018 ضعیف تر از رنو بود و مشخص نشد که پایداری و دوامش در در چه حدی هست و از طرف دیگه ردبول مجبوره شاسی رو دوباره طراحی کنه که احتمال داره نتونن شاسی خوبی بسازن.

دیدگاه خود را بیان کنید