فرمول یک ایران – سباستین فتل توانست برنده مسابقه استراتژی ها بین فراری و مرسدس در پیست صخیر بحرین باشد.

گزیده ای از اتفاقات مسابقه فرمول یک بحرین 2018:

19:36 با توجه به تعیین خط روز گذشته سباستین فتل از فراری در رده نخست کار را شروع خواهد کرد و هم تیمی او در ردیف اول و در کنارش قرار دارد، باید منتظر استارت بمانیم تا ببینیم چه سرنوشتی رقم خواهد خورد.

19:41 استارت خوب سباستین فتل، او جایگاهش را حفظ کرد. والتری بوتاس از کیمی رایکونن بهتر شروع کرد و حالا در رده دوم است. همیلتون نیز به رده نهم رفته است. 

19:45 در دور دوم لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن برای رسیدن به رده نهم با هم جنگیدند که نتیجه اش برخورد بال جلوی لوئیس به لاستیک ورشتپن بود که باعث پنچری او شد. ریکاردو هم در دور دوم کنار زد و از مسابقه کنار رفت، روز فاجعه ردبول تکمیل می شود.

دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن

دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن

19:52 ورشتپن هم کنار می رود!

19:53 همیلتون در مستقیمی از مگنوسن سبقت گرفت و حالا به رده پنجم رسیده است، سباستین فتل هم بدون دردسر پیشتاز است و دور می زند.

19:56 حالا لوئیس از گسلی هم سبقت می گیرد و به رده چهارم می رسد، او 14 ثانیه با فتل فاصله دارد.

فتل، بوتاس، رایکونن، همیلتون، گسلی، مگنوسن، هالکنبرگ، آلونسو، اکون و هارتلی اول تا دهم هستند.

19:59 هارتلی به دلیل برخوردی که با پرز در دور اول داشت 10 ثانیه پنالتی دریافت کرد.

20:03 فتل در حال فاصله گرفتن از بوتاس است، 3.2 ثانیه اختلاف با والتری از مرسدس.

20:12 بوتاس فاصله اش با فتل را به 2.7 ثانیه کاهش داده است، راننده های زیادی هم به پیت رفته اند ولی هنوز 4 پیشتاز برای تعویض لاستیک اقدام نکرده اند، باید ببینیم فراری و مرسدس چه استراتژی ای دارند.

20:13 حالا فتل به پیت می رود و لاستیک سافت می اندازد. مرسدس هم به لوئیس می گوید که به استراتژی A خود عمل خواهیم کرد، کار جالب شد.

سباستین فتل، مسابقه فرمول یک بحرین

سباستین فتل، مسابقه فرمول یک بحرین

20:14 رایکونن هم به پیت می رود و سافت می اندازد.

20:17 بوتاس هم به پیت می رود و مدیوم می اندازد، به نظر مرسدس استراتژی با یک توقف را برای او انتخاب کرده است، در مقابل فراری ها سافت دارند و دو بار توقف خواهند کرد. برای اینکه بفهمیم کدام تیم استراتژی بهتری انتخاب کرده است باید صبر کنیم.

20:21 به وندورن می گویند که در پیچ های 8 ، 9 و 10 سرعت از دست می دهد، او و هم تیمی اش نهم و دهم هستند ولی او 8 ثانیه با فرناندو فاصله دارد.

20:23 مشکل الکتریکی علت کنار رفتن ریکاردو بوده است و ورشتپن هم پس از پنچری ماشینش آسیب زیادی دیده بود، این ها چیزهایی بودند که توسط ردبول تایید شدند.

20:24 مرسدس به بوتاس می گوید که به نقشه B می رویم، از طرف دیگر هم همیلتون سعی کرد که در مقابل فتل دفاع کند ولی موفق نبود.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون ، مسابقه فرمول یک بحرین

سباستین فتل و لوئیس همیلتون ، مسابقه فرمول یک بحرین

20:26 همیلتون هم به پیت می رود و مدیوم می اندازد، استراتژی یک توقفه برای همیلتون.

20:31 فتل فاصله ای 5 ثانیه ای با بوتاس دارد، براورد می شود که پیت استاپش 23 ثانیه باشد و به رده دوم برگردد و رقابت جذابی در پایان پین بوتاس و فتل رخ خواهد داد.

20:33 بوتاس با مدیوم از فتل سریع تر است، یعنی فتل سرعتش را به دلایلی کنترل می کند؟ در هر صورت لاستیک سافت 27 دور دیگر دوام نمی آورد…

فتل، بوتاس، رایکونن، همیلتون، گسلی، هالکنبرگ، آلونسو، اکون، مگنوسن و اریکسن اول تا دهم تا دور 32 ام.

20:37 فاصله 25 ثانیه ای فتل و همیلتون هم به 21 ثانیه رسیده است، به نظر فتل می خواهد با این لاستیک ها تا پایان ادامه دهد، باید ببینیم فراری یک فاجعه استراتژیک رقم می زند یا فتل موفق به مدیریت لاستیکش می شود.

20:41 رایکونن به پیت می آید.

مسابقه فرمول یک بحرین

مسابقه فرمول یک بحرین

20:43 فاجعه برای رایکونن و فراری… رایکونن لاستیکش خوب جا نمی خورد و به یک مکانیک هم برخورد می کند، مشخص نیست حال مکانیک فراری خوب است یا خیر. رایکونن هم هنوز در پیت است.

20:47 به فتل گفته می شود که به نقشه D می رویم، C کجا رفت خدا می داند، فراری در حال باختن بازی استراتژی هاست.

20:54 مرسدس به لوئیس می گوید که به نظر فتل به پیت نخواهد آمد و لوئیس در پاسخ می گوید که من زمان های هدف خودم را دارم میزنم.

دور 45 از 57 ، فتل، بوتاس، همیلتون، گسلی، مگنوسن، هالکنبرگ، آلونسو، اریکسن، وندورن و گروژان اول تا دهم هستند. آلونسو با سبقتی زیبا از اریکسن جلو زد.

20:58 در حالی که ده دور به پایان باقی مانده بوتاس فشارش را بیشتر کرده و در حال حمله به فتل است، او فاصله 8 ثانیه ای را دو ثانیه کاهش داده است، باید دید فتل توانایی دفاع را دارد یا خیر.

مسابقه فرمول یک بحرین

مسابقه فرمول یک بحرین

21:01 بازگشت فتل:

یالا، پرچم آبی!

21:05 شش دور به پایان، مشکل اول برای فراری این است که آیا فتل می تواند لاستیکش را حفظ کند یا نه، مشکل دوم این است که می تواند بوتاس را نگه دارد یا نه…

21:08 فاصله بوتاس و فتل حالا 2.9 ثانیه است.

21:13 دو دور به پایان، بوتاس حالا DRS دارد و فاصله را به 0.6 ثانیه رسانده است.

21:16 و تمام، فتل توانست! فتل پیروز گرندپری بحرین شد، بوتاس، همیلتون، گسلی، مگنوسن، هالکنبرگ، آلونسو، وندورن، اریکسن و اکون در رده های بعدی.

سباستین فتل، مسابقه فرمول یک بحرین

سباستین فتل، مسابقه فرمول یک بحرین

جدول نهایی مسابقه فرمول یک بحرین 2018:

مسابقه فرمول یک بحرین

مسابقه فرمول یک بحرین

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

113 دیدگاه

 1. ايزديار

  67

  8

  فتل مباركش باشه
  اخرش داشتم سكته ميزدم
  كلا لاستيك نداشت و مردانه جنگيد

  فراري ديوانه اين چ استراتژي مزخرفي بود براي تيم

  اما با اتفاقي كه براي كيمي افتاد اصلا راضي نشدم
  استارتشم كه طبق معمول افتضاح

  گفتم فراري سوتي ميده
  ديدي همون شد
  محاله گندكاري نكنه اين گاراژ

  من اين چند ساله اصلا از مرسدس و گاراژش اينجور خطاها رو نديدم
  همينا تيم و راننده رو قهرمان ميكنه

  پيش بيني رو داشتي برادر
  هميلتون رفت روي سكوfastboy44

  ردبولم كه راجبش حرف نزنيم اصلا
  مكس هم از عجول بودنش حرف نزنيم

  گسلي هوندا چهارم يا للعجب

  خلاصه كه ابرو بادو مه و خورشيد و فلك ….
  تا راننده اي كه نهم استارت زد بيا روي سكو

  سبقت با لاستيك يكسان رو ديدي،
  ديگه كاتالونيا رو صحبتشو نكنيدا

  • max verstapen

   38

   7

   اول از همه تبریک به سباستین فتل . این پیروزی مبارکش باشه در شبی که گرهارد برگر پرچم پایان رو به علامت پیروزی فتل تکون داد . اعصاب فتل واقعا فولادیه گذاشت بوتاس خوب نزدیک بشه ولی اجازه نداد دور آخر بوتاس نفس بکشه مثل گربه ای که با موش بازی میکنه .
   تبریک دومم به پیر گسلی این جوان با استعداد که تلاشش بی نظیر بود و به شایستگی تونست رده ی چهارم رو بدست بیاره امشب واقعا از خوشحالی خوابش نمیبره داخل پرانتز تبریک به هوندا با موتور خوبشون . امید وارم فصل بعد اگه ریکیاردو از ردبول رفت گسلی رو جایگزینش کنن .
   واما مرسدس ها: کاملا واضح و مشخص بود از نحوه ی پیت استاپ و استراتژیشون که واسه بوتاس برنامه دارن و همیلتون که فقط قراربود یه ریس معمولی رو بگذرونه با خوش شانسی و کنار رفتن ریکیاردو و رایکونن تونست وارد پودیوم بشه .
   درپایان هم متاسفم برای ردبول ها که اخلاقشون اینه که دست به قمار میزنن و هم توی استرالیا و هم توی بحرین رانندگی و استراتژیه های ریسکشون کاملا واضح بود. امیدوارم اونا هم به خودشون بیان و از راننده های با استعدادی که دارن درست استفاده کنن تا من و طرفداران ردبول هم خوشحال بشیم . البته بازهم مشکل فنی ردبولا گریبانشونو گرفت . پنچری ورشتپن و ازدست رفتن قدرت موتور ریکیاردو دلیل اصلی بود بی انصافیه اگه راننده هاشونو مقصربدونیم .
   ودرپایان خوشحالم که یه ریس خوب دیدیم ولی همه یه طرف کارشناس و مجری sky یه طرف که به والتری گفت: Let’s go valltery . تابلو شد مرسدسی هستش!!! . درکل آرزوی موفقیت وشادی واسه همتون دارم .

   • سجاد

    20

    6

    به نظر من هم تقصیر راننده هاش نبود.اتفاقا وشتپن خیلی خوب عمل کرد.ولی همیلتون به هر کسی برخورد میکنه میپکه ماشینش.یاد اتریش 2016 افتادم.اینم مهارتیه به هر حال.

   • mojtaba

    12

    2

    گذاست!! ؟ بوتاس خوب نزدیک بشه بعد اجازه نداد نفس بکشه ؟ مثل گربه که با موش بازی میکنه!!؟ مصاحبه خود فتل رو بخون خودش گفته فکر میکرده برنده نشه بعد شما با همچین اعتماد به سقفی اینجوری اغراق میکنی فتل عالیه قبول اما دیگه قرار نیست خالی بندی کنیم بوتاس تمیز و حرفه ای روند و عالی فاصله کم کرد اما فتل هم استادانه دفاع کرد و برنده شد استحقاقشم داشت

   • سجاد

    34

    4

    “و مشخص شد که فراری در آب و هوای گرم بهتر از مرسدسه”!!!!
    بله این بهترین تحلیلی بود که میشد راجع به همچین مسابقه ای ارائه کرد

   • Ssj 110

    16

    10

    سبقت همیلتون عالی بود.
    فرناندو ، اکون و هالکنبرگ.

    برنده تمیمی مگه مرسدس نشد؟؟؟؟
    دو تا سکو؟؟؟؟؟

  • سجاد

   24

   5

   چرا مرسدس هم از این گندها زده منتهی برای روزبرگ بوده.آلمان 2016.عدم داشتن کورنومتر.توقف اضافه 8 ثانیه ای که اصلا هم عمدی نبوده.خدای نکرده فکر نکنی از عمد کرنومتر نداشتن.ذهنی هم نمیشده حساب کنی.

   • REZA.M

    16

    3

    فقط برا آلمانی ها اتفاق میفته و فراری و البته اونایی که با فراری رابطه دارن مث هاس

   • nohead

    13

    2

    سلام و صدسلام. آفرین و هزار آفرین به این فتل دوستداشتنی. خدایا ببین این فراری چه استراتژی مزخرفی داشت و فتل چگونه مسابقه رو برخلاف اینا مدیریت کرد و قهرمان شد. من خودم طرفدار آلمان هستم ولی واقعا گاراژ ایتالیایها خیلی فاصله داره با آلمانیا. پای طرف الکی الکی شکست. و در اخر اینکه این همیلتون چقدر تو رادیو حرف میزنه؟ و برادر cfz بهت تبریک میگم اصلا بخوای اینجوری ناراحت بشی فایده نداره .چون راه دور درازی در پیش داری. موفق باشید.

  • zereshke

   7

   19

   راهنماییت میکنم به همین گرندپری قبلی که ایراد محاسباتیشون، باعث شد، گرندپری برای همیلتون از دست بره!!!!
   نه، راهنماییت میکنم به گرندپری موناکو 2015 که 9-8 دور مونده به پایان مسابقه با تصادف ورشتپن و ورود سیفتی کار، همیلتون رو به پیت بردن و نفر سوم پشت فتل از پیت بیرون اومد، راننده ای که بیش از 14 ثانیه با نفر دوم که روسبرگ بود، فاصله داشت…
   اما همه دیدن که ماشین بهتر فراری، تونست این مسابقه رو برنده بیرون بیاد!!!!!!!!
   فکر میکنم که باید اسم این مسابقات عوض کنن، و بزارن ناسکار اروپایی که اجازه تصادف کردن ندارن راننده ها!!!!!!! سبقت گرفتن تبدیل به رویا شده…

   • 77Ali

    11

    3

    ماشين برتر فرارى واسم جالب بود
    فرارى تو بهترين شرايط با مرسدس برابر ميتونه باشه
    همين امروز هميلتون با سافت بعد اينكه چهارم شد داشت به رايكونن كه سوپرسافت داشت نزديك ميشد
    از اونور هم فاصله بوتاس و سب بعد اينكه اول ريس ٢.٥ تا باز شد همون قدر موند تا تعيين خط
    اينا يعنى اينكه ماشين فرارى بهتر نبوده سب بينظير بوده كه ٤٠ دور دقت كن ٤٠ دور سافت رو تو صخير كه هر دورش ٥.٧ كيلومتره نگه داشت در حالى كه عمر مفيدش ٢٧ دوره حالا فك كن تو صخير با اون دماى بالا و خردگى چطور ماشين رو روند كه هم تاير رو حفظ كرد هم بوتاس رو دفع كرد
    در مورد بدشانسى هم تازه ٢ تا مسابقه رفته كه اوليشو لوييس بدشانسى اورد و تو دومى خوش شانس بود چون عملا با كنار رفتن ريكياردو ورايكونن حداقل ٢ رده بهش كمك شد
    وجدا از اون ١٩ تا ريس ديگه مونده تا بگيم كى بدشانسياى اين فصلش بيشتره و اينكه حتى اگر هميلتون بدشانس تر باشه تازه ميشه گفت اين فصل به فصل قبل و بدشانسى هاى فتل در
    و اينكه شما لوييس فن ها زياد نگران نباشيد مونزا و اسپا و اذربايجان و دبى و حتى روسيه هستن جاهايى كه ١-٢ راحت ميگيره مرسدس
    البته شايدم نگيرين اگه فرارى به اين پيشرفتش ادامه بده

    ردبول ها خيلى خوبن چيزى كه به خاطر اين ٢ ريس گندشون به چشم نيومده اما حتما نقش ويژه ايى تو تعيين قهرمان دارن

   • راشی فتل

    1

    0

    منم فهمیدم دلیل نزدیک شدن بوتاس این بود که هوا رو به خنک شدن میرفت و اون میتونست بیشتر از موتورش کار بکشه

 2. شاهین

  32

  5

  تبریک تبریک. عالی بود. دورای آخر که نفسگیر بود
  همیلتون هم پودیوم گرفت.ولی خدایی مرسدس عجب ماشینی داره. دلم برای کیمی سوخت که پودیوم رو از دست داد و امیدوارم مکانیکش چیزیش نشده باشه که بعید میدونم توی یوتیوب ببینید انگار پاش شکسته.

 3. milad-mhd

  15

  9

  واو لطفا بحث شانس و غیره رو به میون نیارید ، امیدوارم از هیجان واقعی دورهای اخر این مسابقه لذت برده باشید ، انصافا مسئولین با تیم ها صحبت کنن شاید همه موافق باشن این هیولای مرسدس تو مسابقات مثل مونزا و باکو شرکت نکنه ، چون بوتاس نه توانایی و نه اجازه پیروزی در برابر همیلتون رو نداره ، و نبود این تیم میتونه باعث هیجان بشه جایگاه های یک و دو رو بدن به مرسدس و بقیه رقابت معمولشون رو انجام بدن !

 4. سجاد

  42

  9

  مرسی سپاستین.مرسی.مرسی و مرسی.قربونت برم که اینقدر خفنی.نفسم بند اومد.لامصب چیه این مرسدس تو استراتژی.پارسال خیلی با سافت خوب بودن و به همین دلیل از مدیوم استفاده کردن که خیلی خوب جواب داد.بوتاس لاستیکارو چند بار داغون کرد چطوری اینقدر سریع بود؟چقدرم که مرسدس مشکل حرارتو داغ کردنو اینا داشت!!!!!
  همیلتون.یعنی این بشر چقدر خوش شانسه. نه تنها کمیت بدشانسیاش پایینه،کیفیت بدشانسیاش هم پایینه.اکثر اوقات که به هر دلیلی از عقب استارت میزنه ماشینای جلوییش که میتونن مزاحمت براش ایجاد کنن حذف میشن.خیلی امروز ناراحت شدم به خاطر ردبول و راننده هاش.وشتپن داشت عالی عمل میکرد.از اون شروعای درجه یکش داشت.واقعا برا طرفدرای ردبول و راننده هاشم متاسفم.خیلی بده همون اول مسابقه راننده یا تیم محبوبت حذف بشه.یاد سنگاپور افتادم.
  مرسدس طبق معمول خدایی تو استراتژی حرف نداره ولی سبقت فتل از همیلتون نوش جونش.
  اما از همه بدتر فراری بود.فکر میکردیم هاس کپی زده از فراری ولی مثکه تو بعضی زمینه ها این فراریه که الگوشو کرده هاس.فراری با دستای خودش یه کاری میکنه مرسدس قهرمان شه.اینهمه زحمتو با یه کارای مسخره هدر میدن.بعد از مدت ها یه ماشین درجه یک ساختن چرا آخه؟اصلا چرا رایکونن رو آوردن پیت؟با همون تک استاپ باید ادامه میدادن.استراتژی فراری امروز بد بود.درخشش رایکونن هم به نفع فراریه و هم فتل که متاسفانه اینطوری شد.خدا کنه نامید نشه و مثل این دو تا مسابقه با انگیزه نشون بده.
  گسلی.چهارم؟ای خدا.انتظار داشتم قبل فصل ازش نه اینقدر.فرانسوی ها چه کردن تو پرورش راننده.
  در آخر هم به استراتژی های رنو دقت کنید.بچه های این سایت باور کنید باهوش ترن تو استراتژی از اینا.دو بار کاری کردن هالکنبرگ پشت سر اریکسون معطل شد و عقب افتاد از مگنوسن.اول مسابقه رقابت قشنگی با هم داشتن و هالکنبرگ میتونست جلو مگنوسن تموم کنه مسابقه رو.برای ساینز هم خوب عمل نکردن.

   • سجاد

    19

    6

    صخیر که خوبه برا سبقت گیری.چرا اینو میگی؟

   • Svettel46

    23

    11

    M6داداش توبه کن راه توبه بازه.کی به کی میگه خوش شانس ,راننده لپی سوم شد خخخخخخخخخخ

   • رضا عظیم

    3

    12

    دوست عزیز به دلیل استفاده از این واژه “لپی” و توهین به راننده دیگه مسدود میشید. و این بار اولی نبوده که اتفاق افتاده

  • Fastboy 44

   10

   25

   سرمونو بردی این قدر نوشتی?
   واقعا سبقت honestly از لوییسو اسمشو میذاره سبقت از اسلیپ استریم و دی آر اس استفاده کرد و لاستیک نو نو
   سبقت لوییس انصافا خوب بود
   یاد سبقت دنیل تو باکو افتادم

  • Hamed

   5

   2

   جناب سجاد خان
   استراتژی که به برد ختم میشه بد نیست خیلیم خوبه چه ریسکی باشه یا نه
   مشکل کیمی هم استراتژی نبود و ضعف در پیت استاپ بود
   وقتی تو استینت با سافت خوب نبود حالا به هر دلیلی بهترین کار اینه برای جلوگیری از حمله همیلتون و شانس تعقیب جلویی ها با سوپر سافت دورای آخر رو به مرسدسا فشار میاورد تا فشار یک طرفه مرسدسا رو فتل نباشه و تازه دست فراری هم باز بود که اگر احساس خطر میکردن حتی فتل رو بیارن پیت یکی دو دور بعدش. کیمی اگر سالم از پیت میومد بیرون راحت شانس پودیوم داشت با همون استراتژی ولی با سافت احتمال اینکه همیلتون میگرفتش زیاد بود چون کیمی حفظ تایر فتل رو نداره و فراری احتمال میداد وا بده جلو لوییس

   • سجاد

    5

    0

    ممنون از نظرت.من هم مشکل اصلی رو اول همون‌ اشتباه ساده مطرح کردم که نباید حتی یکبار هم اتفاق بیفته برا همچین تیم بزرگی.ولی علاوه بر اون استراتژی دو استاپه‌ کلا خوب نبود.رایکونن اگر بد بود فقط مربوط به سافت نمیشد.اتفاقا با سافت یه جاهایی نزدیک هم شد ولی میتونستن مثل مرسدس مدیوم بندازن از همون اول و با تک پیت استاپ خاتمه بدن.چون رایکونن فشار نمیاره به نفر جلوییش مثل فتل و تعویض بیشتر وقتی جواب میده که راننده حداکثر فشار رو بیاره به ماشین و لاستیک.ممکن بود تو پیت استاپ خوب باشه ولی مطمئن نبود چه برای فتل و چه رایکونن.ولی اولی و سومی با تک پیت استاپ قطعی بود

   • Hamed

    2

    1

    خب ما اینجا راحت میگیم مدیوم ولی باید استراتژی کلی تیما رو در نظر گرفت اصلا فراری قبل از ورود به بحرین و موقع انتخاب تایرهای پیرلی وبعدش تو دورای تمرینی و ریس سیمولیشن هم تمرکزش رو کامپوند نرم تر یعنی سافت و سوپر سافت بود .طبیعیه تیما طبق دیتایی که از ماشین تو این تمرینا و یسری اطلاعات که از شبیه سازا میگیرن استراتژیشون رو میچینن
    شاید فراری حساب کرده که عملکرد ماشینش با مدیوم مثل تایرای نرم تر خوب نباشه بر عکس مرسدس به هر حال اینا چیزایی که فقط مهندسای تیما و راننده ها ازش باخبرن

 5. McLaren F1

  41

  1

  تبریک به فتل و طرفداراش
  عالی رانندگی کرد
  تبریک ویژه به گسلی و مگنوسن که فوق العاده بودن.
  خیلی حیف شد که ردبولا بیرون رفتن و از اون بدتر کیمی
  و متاسفم برای فرمول یک که فاصله ی دو تیم اول با بقیه یه چیزی بیشتر از فاجعه بود

 6. mahdavi3d

  36

  5

  عجب دوئل نفس گیری بود! آفرین فتل. عجب رانندگی بی نقصی.
  عجب شگفتی باور نکردنی! موتور هوندا به رانندگی گسلی، پنجم استارت زد و چهارم تمام کرد! باورنکردنی.
  عجب هاسی شده این هاس!
  عجب که مکلارن فاجعه دیروز را تا حدودی جبران کرد.
  عجب آخر هفته نا امید کننده ای بود برای کیمی! اون از دیروز که پول را از دست داد و امروز کل مسابقه را!
  عجب نابود شد ردبول! یادشان گرامی! تیم خوبی بودن!! 😀

  به نظر می رسه رقابت در میانه های جدول در این فصل داغ خواهد بود. امیدوارم بالای جدول هم چنین باشد.

 7. JBjb

  24

  5

  فاجعه ای باور نکردنی در پیت لین برای فراری و رایکونن

  درحالیکه رایکونن با لاستیک های سافت سوم بود و همیلتون با بالای 10 ثانیه اختلاف ازش با لاستیک های مدیوم چهارم ، و معلوم بوده مرسدس ها با لاستیک های مدیوم قصد تعویض لاستیک تا پایان مسابقه رو ندارند و دو فراری هم سافت بودند، ناگهان فراری کیمی رو به پیت لین فرا می خونه و برای کیمی رو برای تعویض لاستیک و برای کیمی لاستیک سوپرسافت ( دور قرمز ) انتخاب کرده بودند و لاستیک ها عوض میشه که فاجعه اینجا رخ میده یکی از 4 لاستیک نو ی کیمی سافت ( دور زرد ) گذاشتند!!! 3 لاستیک دور قرمز و 1 لاستیک دور زرد ( لاستیک عقب سمت چپ ) و یکی از تعویض کننده های لاستیک متوجه میشه و درحالیکه جلوی مسیر ماشین جلوی تایر وایساده کیمی حرکت می کنه و از روی پای مهندس فراری رد میشه و طرف مصدوم میشه می افته زمین و توی رادیو با دستور کیمی استاپ کیمی استاپ ، رایکونن رو متوقف می کنند در پیت لین

  دو سال قبل انواع اقسام سوتی ها و اشتباهات رو از فراری دیده بودیم مثل درست نبستن چرخ رایکونن در امریکا 2016 ( شبیه دو هفته قبل برای دو ماشین هاس) و یا مشکلی برای رایکونن در استرالیا 2016 پیش اومد ، استارت نزدن فتل تو بحرین 2016 و یا ترکیدیگی های مختلف لاستیک ، مشکل شمع پارسال و استراتژی های بد و عجیب ولی این یکی دیگه نوبر و خیلی عجیب بود!!!

  مثل دفعات قبلی که پسر خوش شانس لوییس همیلتون از رده های پایین استارت زده باز هم ابر مه خورشید فلک در کار شدند برای باز شدن راه پسر سریع و در مسابقه ای که باید ششم و پشت وشتپن رایکونن ریکیاردو تموم می کرد با خوش شانسی تمام سوم شد. لوییز که عادت نداره موقع استارت کسی رو جلوش ببینه در استارت و پیچ د سه ، 2 رده از دست داد جوری که الونسو هم ازش رد شد و وشتپن که از اخر می اومد بعد یک استارت حیرت انگیز و رد از شدن و سبقتی عالی از پسر سریع خوش شانس لوییز هیملتون لاستیک عقب سمت چپش توسط همیلتون پنچر شد و همونطور که قابل پیش بینی بود هیچ پنالتی و جریمه ای شامل همیلتون نشد. ریکیاردو نیز به طرز ناگهانی همون دور اول همزمان با وشتپن اوت شد از مسابقه در حالیکه راحت 4 ام یا سوم میشد. در مورد رایکونن که بالای 10 ثانیه جلوی همیلتون بود و بدشانسی گریبانش گرفت توضیح دادم. لوییز از این خوش شانسی ها زیاد اورده مثل بلژیک 2016 روسیه 2016 ایتالیا 2016 ژاپن 2016 و خیلی های دیگه که از عقب شروع کرد و فراری ها ردبول ها با بدشانسی یا دی ار اس کنار رفتند.امیدواریم اگر زمانی فتل گیربکس عوض کرد از این خوش شانسی ها بیاره روزبرگ و فتل در رقابت با لوییز از این خیر ها نصیب شون نشده.

  فتل دورهای اخر لاستیک کم اورد کند بوتاس شدید بهش نزدیک شد و چسپوند بهش دور اخر اختلاف سه دهم ثانیه !!!!! 7-8 ثانیه اختلاف دور اخر شد 3 دهم ! عجب سرعت فوق العاده ای داشت بوتاس و مرسدس و چه مقاومت و مدیریت و دفاعی کرد فتل . عالی بود

  کیمی تو استارت انگار اولش خواب بود و استارت بدی زد. بوتاس رایکونن به صورت سنتی در بحرین عملکرد خوبی دارند ظاهرا این پیست به سبک رانندگی شون می خونه

  و چه اتفاق فوق العاده ای برای تورو روسو و پیر گسلی رتبه بانور نکردنی 4 با توجه به اتفاقاتی برای راکونن ریکی اردو وشتپن افتاد. گسلی خیلی خوبه!

  تبریک به مگنوسن و هاس برای 5 و هالکی و رنو برای رتبه 6

  دو مورد هم مربوط به دو هفته پیش عرض کنم

  دوستان هوادار همیلتون که از سیفتی کار مجازی می نالیدند جناب استاد صباغ که از هواداران همیلتون هم هستند دو هفته پیش یک شنبه در لایو اینستاگرام گفتند که همیلتون نیز سال قبل در رقابت با فتل در چین بخاطر سیفتی کار و در اسپانیا بخاطر سیفتی کار مجازی شانس اورد و مورد اسپانیا رو هم توضیح دادند چیزی که ظهر همون روز بعد مسابقه من در کامنت م گفتم

  و در مورد مشکل داشتن مرسدس برای تعقیب فراری ردبول و داغ کردنش این مورد فقط برای پیست های ایئرودینامیکی و پیست های باریک مثل همون استرلیا هست در بقیه پیست ها که عریض و کم پیچ و کفی های طولانی دارند چنین مشکلی نیست و نخواهد بود مثل همین بحرین که امروز براحتی تو کفی سبقت گرفتند

   • Svettel46

    25

    7

    لپ لپ خخخخخخ,عیبی نداره میدونم تو کف رانندگی فتل موندین چطور ممکنه??????

   • JBjb

    8

    1

    شایدم شما درست بگید ، بخاطر تراکم مهندسا و اتفاقی رخ داد معلوم نبود چی شد، چیزی که تصویر نشون داد بعد از ریلیز شدن، کیمی 3 لاستیک قرمز بود 1 لاستیک زرد

   • شاهین

    11

    0

    چرخ عقب چپ اصلا باز نشد که بخواد روش سوپر سافت بسته شه. در اصل با همون لاستیک سافت قبلی حرکت کرد کیمی. حالا چرا باز نشده معلوم نیست

   • f1

    6

    0

    آره. اصلا چرخ عقب سمت چپ باز نشد و گیر کرده بود و اون مکانیکی هم که برخورد داشت لاستیک جدید دستش بود تا جا بندازه ولی …..

 8. Red revolution

  17

  2

  – چلنج و فقط چلنج ،خیلی قشنگ بود، یاد اتریش پارسال افتادم.
  —انگار بدشانسی را هاس گذاشته بود ردبول برداشته.
  —هرچقدر مگنوسن خوب بود گروژان بد بود.
  —بالأخره مکلارن موتور عوض کرد و روسیاهی بهش موند!

 9. ...m6...

  11

  38

  آفرین یعنی اگه بوتاس اول میشد سوژه میشد بد جور??? چطور تایر قفل کرد فتل ??افرین لوئیس بزرگ تو بهترینیییی?فقط خیلی حیف شد که بوتاس فتلو نگرف حیف نچ نچ ?

 10. Mehrdad

  38

  7

  فراری چرا اینکارو میکنی اخه این چه استراتژی بود هم دهن مارو سرویس کردن از استرس هم فتل بدبخت رو با لاستیک های تمام شده فرستادن به جنگ بوتاس
  هم کیمی رو نابود کردن هم کیمی زد کمر اون مهندس بدبخت رو شکوند
  یه سوال از همیلتون فن ها هنوز روتون میشه بگین فتل خوش شانسه؟
  هر وقت این اقا از عقب استارت میزنه ردبول ها و هرکی که میتونه جلوش رو بگیره از مسابقه خارج میشه
  راستی این چندمین باره میبینیم ردبول ماشینش خاموش میشه و هنوز مشکل رو پیدا نکردن
  در اخر تبریک به طرفدارن این نابغه المانی

  • MERC

   14

   36

   فتل خوب بود, ولی اگه به جای بوتاس, همیلتون پشت سرش بود, دوم هم نمیشد
   خیلی قبل تر فشار میاورد و لاستیک های فتل خراب میشدن و مجبور میشد پیت بره, میتونست سوم شه
   پس یه کم شانس هم داشت که همیلتون مجبور بود از اون عقب شروع کنه

   • REZA.M

    28

    5

    تحلیلی از استاد.واقعا شانس کی بیشتره؟تحریف واقعیت ها تا چه حد؟ رانندتون اگه از بوتاس سریع تر بود تو تعیین خط نشون میداد.نگو که این جزء استراتژی مرسدس بوده که پا میشم وسط سر خودمو گاز میگرم.

   • Svettel46

    23

    3

    از عقب صحبت نکن دیگه,بگو چنتا راننده خوب out شدن که تونست سوم بشه,حال کاری به این ندارم.مهم پیروزی فتل بود که انجام داد
    مرسی فتل که لاستیک ها از زمانی شنیدی کیمی بیرون رفت مدیریتشون کردی

   • JBjb

    21

    5

    جناب sam ظاهرا جنابعالی هیچی از استراتژی و تفاوت لاستیک ها و دوام شون نمی دونی که چنین کامنت جوکی نوشتی !

   • MERC

    4

    10

    تحریف واقعیت ها ؟!!! اوه مای گاد , من چه با کلاس شدم که واقعیت تحریف میکنم …!!!!
    راننده اول تیم پنالتی خورده از رده 9 شروع کرده و تا خودشو رسونده به رتبه سوم خورده به ترافیک لپی ها, و تمام اینها کمک کرده که فتل با خیال راحت لاستیک هاشو مدیریت کنه, حالا اگه به جای بوتاس , همیلتون بود, اینقدر از عقب بهش فشار میاورد که نتونه همچین کاری کنه
    با وجود اینکه تقریبا تمام مسابقه راحت اون جلو بود , دورهای آخر دیگه لاستیک نداشت, حالا فرض کنین اگه لوییز از پشت بهش فشار میاورد, آیا ممکن بود که با همون ست لاستیک ها مسابقه رو تموم کنه؟
    من چی دارم میگم؟ دارم چیو تحریف میکنم؟ از این ساده تر هم میشه توضیح داد؟
    واقعا که… سطح طرفدارای فتل رو باش…
    jbjb جواب تو رو اصن نمیدم, چون هنوز خیلی بچه ای, برو شیرتو بنوش

   • ايزديار

    7

    1

    بعضي ها با نظراتشون مرزهاي منطق رو جابجا ميكنن
    sam
    ديدي كه هميلتون جلوش بود و ٥ ثانيه يا بيشتر هم فاصله بود و فتل نه تنها گرفتش
    بلكه سبقتم گرفت

    رايكونن كه پيت رفت ١٩ ثانيه جلوتر از ٤٤ بود
    چرخ باز ميشد الان كيمي روي سكو بود

  • سجاد

   17

   0

   واقعا مهرداد جان.واقعا. راننده خوب بدشانسیاشم بدجوره.دیگه عادت کردیم.مشکلات همیلتون اگر چیزی باشه اکثرا مربوط به قبل مسابقه س.ولی مال فراریا تو خود مسابقه س و قابل جبران نیست که البته تقصیر خود فراری هم هست.

  • ...m6...

   8

   22

   این یه چیزیه بین ما فن همیلا با خدا جون ?یکی از قانونایی که طرح کردیمم اینه که لوئیس کبیر اگه از رده پایین مسابقه رو اس بزنه باید همه از سر راه قدیسه ی بزرگ کنار برن اوکی نیار به تحلیل بیشتر نیست؟ بابا دست بردارید تو استرالیا که تو هاس بدبخت دی ان اف شدن که موجب اول شدن فتلم شد فتل خوش شانس نبود یهو از ۳ میپره اول؟ حالا لوئیس از ۹ پریده ۳ به کجاتون بر خورد تو چین میبینمتون

   • SP7779

    1

    0

    از3به1 اونم با استراتژی و سیفتی کار کجا(9دور بیشتر دور زد با همون ست لاستیکی که همیلتون داشت)
    از9اومدن به3 با بیرون رفتن ماشینای جلویی کجا

 11. Akbar (Ghasemi)

  26

  2

  کیمی یه استارت خوب زد اونم سنگاپور پارسال بود، ای کاش همون یکی رو بد میزد ? ? ? کلا کیمی سوای پیت فاجعه بارش خوب هم نبود امیدوارم استارتاش بهتر بشه، همین بوتاس اومد بین فراریا بدبختی استراتژی شروع شد….

  • سجاد

   9

   2

   نمیشه با قاطعیت گفت.چون رنو تو این دو سال خیلی خوب پیشرفت کرده.شاسی و آیرودینامیکش خیلی خوب شده.ولی اگر شرایط موتوری رو کاملا یکسان فرض کنیم و با توجه به راننده ها میشه گفت شاید رنو بهتر باشه

 12. Seb vetel

  26

  2

  ?????تبریک تبریک به همه طرفدارای فتل،تبریک به خودش.دو دور اخر دیگه چشامو بسته بودم طاقت دیدن نداشتم.واقعا مردونه دفاع کرد از یه طرفم چهل دور با سافت زده دیگه لاستیکی نمونده بود براش،اینم شاهکار رانندگیش دیگه چی میگین…?seb 5?

 13. shian

  12

  1

  عجب مسابقه ای بود!
  عجب مسابقه ای بود!
  با این که گورکن زود از دور خارج شد ولی تا آخرین پیچ هیجان داشتم.
  امیدوارم مسابقه بعدی برای گورکن بهتر باشه!!!

 14. REZA.M

  28

  5

  اول از همه تبریک به همه ی فتل فنا و خاک بر سر فراری که نزدیک بود همه چی رو به باد فنا بده.
  دوم همه یه تبریک به لپی فنا چون رانندشون توی شانس یه اسطورس.اول مسابقه ریکی رفت بیرون.بعدش مکس زد بهش اگه وتل بود ماشینش تا ساید پاد خورد خاکشیر می شد ولی بجای اینکه همیلتون داغون بشه مکس داغون شد.بعدش هم که بیرون رفتن کیمی و استراتژی گند فراری خلاصه همه چیز آماده بود تا لپی یا هم تیمیش برنده شن فقط حیف که راننده نبودن و وتل راننده بود و تونست مدیریت کنه.
  در آخر هم دلم برا بوتاس میسوزه با اینکه ازهمیلتون بهتره ولی آخر فصل میندازنش بیرون.

  • MERC

   7

   29

   آخیییی, واسه بوتاس دل میسوزونی یا دلت میخواد یه راننده ضعیف توی مرسدس باشه تا فتل 40 دور بدون فشار دور بزنه؟
   بوتاس امروز یه نعمت بود واسه فتل, اگه همیلتون پشت سرش بود شک نکن دوم هم نمیشد,
   بالاخره شانس یه بار …. دو بار, بالاخره معلوم میشه کی بهتره
   همون طور که تو 4 سال گذشته معلوم بوده

  • Hamed

   3

   4

   پیت استاپ کیمی فاجعه شد ولی اتفاقا استراتژی فراری بد نبود چرا عادت کردید هی فقط تیمو بکوبید؟؟
   درسته ریسکی بود ولی جواب داد وقتی تیم برنده میشه یعنی استراتژی خوب بوده
   تیما با اطلاعاتی که از دورای تمرینی به دست میارن حساب تک تک دورا رو میکنن و اینکه راننده با اون تایر چند دور میتونه فشار بیاره چند دور میتونه کنترل شده تایم بزنه و … اگر مثلا به جای 57 دور 59 دور بود استراتژی ها هم متفاوت میشد

 15. RedSeason

  29

  4

  عالی بود آقا عالی…. وای نفسم در نمیاد
  وتل انتقام روسیه سال پیشو از بوتاس گرفت… مرسی وتل مرسی پسر انگشتی
  گزارشگرای skysport ضد حال اساسی خوردن… نوش جان عزیزان…این وتله وتللللل
  حیف شد کیمی… میتونست اخر مسابقه نفس بوتاسو بگیره…دلم هم برا کیمی هم مکانیک فراری خیلی سوخت

 16. M.kama_F1?L44H?

  15

  2

  مسابقه عالی بود.
  عجب کاری کردن مهندسای فراری.(کیمی بیچاره)
  عجب مخی دارن استراتژیستای مرسدس.
  استراتژی عالی بود.
  ماشین مرسدس خوب کار کرد.
  فکر میکنم مرسدس اولش فقط می خواست که فتل و کیمی اول دوم نشن و همیلتون رو برسونه به p4 ولی همه چی عوض شد.

 17. Farid

  19

  4

  مردم از استرس خدایی !!! اخه یکی نیس به این تیم استراتژی فراری بگه رو چه حسابی مطمئنن که ماشین با سافت ۴۰ دور دووم میاره؟؟!!!!! واقعا سباستین وتل شاهکار کرد. هیچکس دیگه نمیتونه تو بحرین لاستیک سافتو ۴۰ دور مدیریت کنه. خیلی خوشحالم واسه سب و ناراحت واسه کیمی و عصبانی از فراری !!! اصن تو مرامشون نیس که یه حتی یه مسابقه استراتژی صدرصد مطمئن و برنده بدن!! باید حتما یکی از راننده ها رو بفرستن پیاده روی دور پیست!!!! تبریک به فتل فن هااا . فورزا سب فورزا کیمی فورزا فراری

 18. Ali n

  16

  0

  آلونسو از اون دست آدماس که اگه تصمیم بگیره بره ساحل دریا خشک میشه.
  هوندا ۴ام؟ تو پیست سریع ؟ مگه داریم ؟ مگه میشه ؟
  تازه دوام موتورشون هم خوبه .

 19. mehdi vettel

  21

  4

  واقعا امروز مرسدس هیولا بود
  علاوه بر شانس و استراتژی خوب و پیت استاپ های سریع واقعا ماشین بهتری داشتن طوری که رایکونن با سافت نزدیک بوتاس با مدیوم نمیتونست بشه
  همیلتون هم برگشت به تنظیمات کارخانه و تا تونست شانس آورد، دیگه اگه فتل و بوتاس به هم میخوردن تکمیل میشد روزش
  ورشتپن هم سبقت عالی گرفت ولی حیف که شانس نیاورد
  ور در آخر دمت گرم با اون رانندگی که کردی سب. فقط فتل میتونه چهل دور تو سخیر با سافت بزنه و در عین حال تحت فشار هم باشه

 20. ffan

  15

  1

  مسابقه قشنگی بود
  فتل عالی کار کرد آخرای مسابقه و کوچکترین اشتباه می تونست باعث اسپینش بشه یا اینکه مجبور بشه بره خارج پیست ولی عالی کار کرد.
  این مسابقه برای همیلتون شبیه اسپای 2016 بود، 3 تا از رقیبای مستقیمش dnf شدن و همون داستان همیشگی.
  قماری که ردبول روی موتور هوندا کرد مثل اینکه داره جواب میده ولی فکر می کنم اخرین فصل ریکاردو تو ردبول باشه.
  و در اخر خداحافظ ویلیامز.ماشین افتضاح با 2 تا راننده کاملا معمولی.با انجین مرسدس اخر شدن خیلی حرفه.

 21. JJ_Formula1

  13

  1

  فتل از 2013 به بعد نتونسته بود دو تا گرندپری رو پشت سر هم ببره.
  فک کنم فراری هم از سال 2012 (آلونسو) نتونسته بود دو تا گرندپری رو پشت سر هم ببره.
  دیگه آخراش گفتم الانه که لاستیک فتل پنچر بشه خیلی خووووب مدیریت کرد.
  خداییش کیمی و ریکاردو کلا بدشانسن.

 22. KamRun

  11

  2

  آفرین به فتل❤
  .
  .
  چیشد کیمی رو فرمان حرکت بش دادن بدون اینکه ببینن چرخ عقب عوض نشده؟؟!!!؟ یعنی چی آخه
  پای مکانیکو شکست?
  لطفا اگه گزارشی چیزی از اون مکانیک بود زودتر بذارین ببینیم در چه وضعیتیه

 23. DR.ARDALAN

  8

  14

  اول تبریک بگویم برد فتل را به همه هوادارانش.
  وقتی یکنفر خوب کار میکند ، نمیشود ردش کرد. من هوادار شدید لوییس هستم اما وقتی فتل زیبا کار میکنه نمیشه گفت ، خوب نبوده.
  بوتاس هنوز کار داره.
  من فقط یک سوال دارم اون عده که میگن فتل با لاستیک برابر از لوییس سبقت گرفت، جتما حافظه شان ایراد دارد چون فتل پیت استاپ انجام داده بود ، ولی لوییس نداده بود.
  مورد بعدی یک لحظه دیدین مکانیک های مرسدس اومدن بیرون ، بعدش فراری هم امد بیرون ، ولی مرسدسی ها بعد از ا مدن فتل رفتن داخل?
  امیدوارم برای مکانیک فراری اتفاقی نیفتاده باشه.
  دوستان ، نوبتی هم باشه نوبت لوییس است.

 24. مردانپور

  12

  0

  تبریک به طرفداری سب و فراری
  عالی بود وتل.. خیلی خوب لاستیکاشو مدیریت کرد و دورهای آخر عالی از جایگاهش مقابل بوتاس دفاع کرد
  خیلی حیف شد برای کیمی.فراری با این اشتباهات بچه گانه نمیتونه قهرمانی تیمی رو بدست بیاره

 25. Moein

  14

  2

  “10 دور به پایان تو رادیو گفتم همه چیز تحت کنترلمه
  دروغ گفتم , روی هیچ چیز کنترل نداشتم”
  سب فتل
  فتل فوق العاده بود , ولی فراره همه چیز رو سپرده بود به شانس
  اینم خودش یه استراتژیه 🙂

 26. dmb

  3

  0

  سلام دوستان
  من یه چیزی رو متوجه نشدم
  اون نفری که از طرف تیمها میاد روی سکو جریانش از چه قراره
  اگه برای تیم برنده باشه که مرسدس اول شد
  راهنمایی کنید لطفآ

  • Ali n

   4

   0

   نماینده تیم پیروز مسابقه اس
   تیم پیروز تیمیه که مسابقه رو برده نه اینکه بیشترین امتیازو گرفته باشه
   یعنی درسته مرسدس ۳۳ امتیاز گرفت اما فراری چون پیروز مسابقس پس نماینده ای از تیم اونا میره رو سکو.

 27. Hamed

  6

  0

  عجب ریسی بود فرمول 1 واقعا به همچین ریسایی نیاز داره یعنی تا آخرین دور و آخرین پیچ رقابت برای اولی
  تبریک به فراری دوستا و طرفداری فتل
  دم فتل هم گرم اصلا فکر نمیکردم تایر سافت دوام بیاره قشنگ بوتاس رو کنترل کرد شانسی نداشت بوتاس چون راننده ریسکی نیست
  استراتژی نرمالش همون دو پیت کیمی بود یا استینت دوم با مدیوم که مرسدس انجام داد
  اگر اون فاجعه پیت استاپ کیمی نبود احتمال داشت فتل هم میومد پیت و سوپر سافت مینداخت ولی چون دیگه کیمی نبود که با تایر سریعتر به مرسدسا فشار بیاره فراری هم ریسک نکرد که فتل رو عقب بندازه و دوتا مرسدسا راحت جلوش دربیان تا ریس رو کنترل کنن. معلوم نبود دورای آخر ریس که فتل با سوپر سافت میرسید بهشون بتونه سبقت بگیره خلاصه استراتژی ریسکی فراری و پلن D جواب داد
  یادی هم بکنیم از گسلی و توروسو که با 1/3 بودجه مک لارن با موتور هوندا که بهش میگفتن GP2 اومدو جزء 4تا تموم کرد مک لارن الان در بهترین حالتش در حد تیم رنو هست تازه شاید

 28. Omid

  7

  2

  مسابقه ی پر استرسی بود… ولی فتل واقعا خوب جنگید (دیگه بعضیا نمیتونن بگن شانسی برد)

  اصلا نمیدونم مکس ورشتپن توی این تیم چیکار میکنه، جاش تو یه همچین تیمی نیست… اصلا این توی فرمول یک چیکار میکنه!؟
  فصل قبل که مثل مد مکس به همه میزد، تو بحرین هم از FP3 حرکات احمقانه رو شروع کرد، تو زمان گیری ماشین رو ترکوند، اینم از مسابقش…. همیلتون شانس آورد که لاستیکش آسیب ندید.
  این سبک رانندگی بیشتر بدرد ترافیک خیابون های ایران میخوره این جوری میخوان راه رو بگیرن !
  فقط داره تلاش و هزینه های تیم رو هدر میده

   • nohead

    7

    2

    سلام آدمین عزیز آقای رضا عظیم. از سایت و پوشش خوب شما واسه اف ۱ متشکرم. میخواهم یه انتقاد کنم ولی ناراحت نشید. از جنابعالی انتظار بیشتری هست چرا کامنت های طرفدران فراری رو مسدود میکنید در صورتی که از مرسدسی ها بیشترن. دوم بنظرم شما خودت طرفدار همیلتون و مرسدس هستی که اینجوری رفتار یکطرفه میکنی. خوب نیست ما همه دورهم جمع شدیم که یه چیزی یاد بگیریم و لذت ببریم حالا یکی دوتا شوخی هم این وسط ردوبدل میشه. نه زود قضاوت کنید نه یطرفه. ممنونم

   • رضا عظیم

    2

    5

    سلام
    دوست عزیز از فرمول یک لذت ببرید بذارید ما هم کارمون رو انجام بدیم 😉
    ضمن اینکه حالا که کامنت دادید میخواستم خدمتتون عرض کنم روی کامنت هاتون کمی دقت کنید

 29. hasan13

  3

  4

  آخه چرا
  چرا این اتفاق برای راننده ای که بهترین عملکرد رو تو تمرینات داشت و قطعا شانس سکو گرفتن تو این مسابقه رو داشت باید بیوفته اصلا وقتی کیمی بیرون رفت جذابیت مسابقه بین 4نفر اول نصف شد
  اصلا چرا کیمی اونجا ترمز کرد؟؟
  میرفت یه دور میزد بعدش دور بعد میومد اون یکی لاستیکشم عوض میکرد
  هی
  ولی هیچی مث اون صحنه که کیمی ترمز کرد پیاده شد و طوری گام بر میداشت که انگار نه انگار که…

دیدگاه خود را بیان کنید