فرمول یک ایران – لیبرتی مِدیا غول رسانه ای آمریکایی اولین گام خود را برای تصاحب فرمول یک به قیمت ۸ میلیارد دلار برداشت.

لیبرتی مدیا در یک دوره کوتاه مدت ۱۸.۷ درصد از سهام فرمول یک را در اختیار خواهد گرفت، اولین قدم برای این کار قرار داد نقدی ۱.۱ میلیارد دلاری چیس کری معاون کمپانی قرن ۲۱ ام فاکس است که قرار است به زودی بر روی صندلی ریاست فرمول یک بنشیند.

کری در این باره گفت:

من خیلی هیجان زده ام که بر روی صندلی ریاست فرمول یک بنشینم و در کنار برنی اکلستون، CVC و تیم لیبرتی مدیا کار کنم.

من واقعاً فرمول یک را به عنوان یک ورزش که توانایی سرگرم کردن میلیون ها نفر در سراسر دنیا را دارد تحسین می کنم. اتفاقی که فصل به فصل میافتد و جذاب تر از قبل ادامه پیدا می‌کند. من یک موقعیت فوق‌العاده را روبروی خود می‌بینم که به رونق و توسعه فرمول یک کمک کنم و این به نفع هواداران، تیم ها و تمام سرمایه‌گذاران خواهد بود

همچینین کری موفق شد پیتر -برابک لتمیته را در سمت مدیر غیر اجرایی فرمول حفظ کند.

برنی اکلستون دارنده حق تجاری فرمول یک نیز مقام مدیر عاملی خود را حفظ خواهد کرد او در این باره می‌گوید:

من به لیبرتی مدیا و چیس کری برای ورود به فرمول یک تبریک می‌گویم، بنده به آینده و کار با این دو خوش بین هستم.

لیبرتی در مجموع ۴.۴ میلیارد دلار را روی فرمول یک سرمایه‌گذاری خواهد کرد همچنین ۴.۱ میلیارد دلار از بدهی فرمول یک را نیز متقبل خواهد شد. قرار است که قرارداد این سرمایه‌گذاری در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ عقد شود، قراردادی که مبلغ قابل توجه ۸.۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را در خود دارد.

شرکت سرمایه‌گذاری CVC صاحب فعلی فرمول یک ۶۵ از درصد از سهم تجاری فرمول یک را همانند گذشته در اختیار خواهد داشت اما کنترلی بر رای گیری ها را نخواهد داشت.

شرکت لیبرتی متعلق به جان مالون است کسی که کسب و کار های متنوعی را در اختیار دارد از جمله تیم بیسبال آتلانتا براوس تا رادیو ماهواره ای سیریوس.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید