فرمول یک ایران – برنی اکلستون، رئیس گروه فرمول یک و توتو ولف رئیس موتوراسپورت تیم بنز، دو تن از قدرتمندترین افراد در مسابقات فرمول یک هستند؛ حالا آن ها کنار هم و به روی مبلی نشسته اند و ما سوالاتی از آن ها می پرسیم.

برنی اکلستون و توتو ولف

برنی اکلستون و توتو ولف

سوال: برنی، مرسدس هر دو عنوان را برای یک فصل دیگر خواهد برد، چه دوستش داشته باشی چه نداشته باشی…

برنی اکلستون:

بله، مطمئنا این اتفاق می افتد. تنها چیزی که می تواند جلوی آن ها را بگیرد این است که هر دو راننده اش مسابقه دادن را ترک کنند، حالا به هر دلیلی. ولی مطمئن نیستم که تیمی از تیم های دیگر بتواند به اندازه ای امتیاز بگیرد که آن ها را کنار بزند.

توتو ولف:

صبر کن ببینم! دلیلی داری که چرا ممکنه هر دو راننده ی من باید دست از مسابقه دادن بکشند؟

برنی:

دلیلی ندارم، ولی این محتمل ترین راهی است که تیم دیگری بتواند قهرمانی را از چنگ شما دربیاورد.

سوال: خیلی ها امیدوار بودند که 2016 رقابتی بین مرسدس و فراری خواهد بود، این طور نشد. چرا فراری به چیزی که می خواهد نمی رسد؟

برنی:

مرسدس کمکشان کرد ولی مطمئنا کافی نبوده است.

ولف:

برنی همیشه این جمله را می گوید که ما به آن ها کمک کردیم ولی کافی نبوده است (خنده) مطمئنا کمک نکردیم! موفقیت تو به مردم وابسته است، این طور نیست برنی؟ آدم های درست کار را درست پیش می برند.

برنی:

واقعا این طوری فکر می کنی؟ همه چیز این ورزش شایعات است. توتو می گوید که مرسدس به فراری کمک نکرده است، پس مطمئنا کمکی نکرده اند، چون او راستش را می گوید. ولی چیزی که من گفتم چیزی بود که شنیده بودم و اتفاق خوبی است که آن ها کمکشان کردند. می گویم که باید یکم بیشتر کمکشان می کردند!

سوال: برنی، تو هنوز از این که مرسدس به ردبول موتور نداد انتقاد می کنی، تا حالا تو و توتو نشسته اید و راجع به آن صحبت کرده اید؟

توتو:

تا دلتان بخواهد.

برنی:

تمامی ندارند.

سوال: خوب نتیجه چه بود؟

توتو:

برنی همیشه رقابت بین تیم ها را می خواهد. چیزی که هدف اصلی اش بود. هدف ما این بود که بهترین تیم ممکن را داشته باشیم. در آخر حرف هم دیگر را فهمیدیم، اگر توافقات خوبی بین مرسدس و ردبول حاصل شوند، شانسی برای تحقق این موضوع وجود دارد. تلاش کردیم که اوضاع را درست کنیم ولی هیچ وقت این اتفاق نیافتاد.

برنی:

اگر من رئیس مرسدس بودم به آن ها موتور نمی دادم. با دست خودم رقابتی سخت را درست نمی کردم که امکان شکست من وجود داشته باشد. این چشم اندازی است که تیم دارد، من در این جایگاهم این گونه به آن نمی نگرم.

برنی اکلستون و توتو ولف

برنی اکلستون و توتو ولف

سوال: اگر شما دو نفر برای یک ماه شغلتان را با هم عوض کنید، چه چیزی را در آن تغییر خواهید داد؟

برنی:

هیچ چیز، مرسدس بسیار موفق است پس چرا باید چیزی را تغییر بدهم؟

توتو:

ببینید برنی در این 40 ساله چه چیزی ساخته است: فرمول یک ورزش اول موتوراسپورت در جهان است. مردم همیشه درباره ی تغییرات و تغییر دادن چیز ها بهتر هستند. صحبت کردن آسان است اما حقیقت این است که وقتی شما بر این صندلی تکیه می زنید باید یک تصمیم واقعی بگیرید و در این باره کسی بهتر از برنی وجود ندارد.

سوال: یک کلاس فرمولا دیگر وجود خواهد داشت تا طرفداران بیشتری را جذب کند؟

برنی:

باید علیه تولید کنندگان کاری انجام شود. من به چیزی مانند “سوپر جی پی 2” فکر می کنم که آن جا بیشتر رانندگان به رقابت سخت با یکدیگر بپردازند تا اینکه رقابت مهندس ها در آنجام حاکم باشد. چگونه خواهد بود؟ هیچ نظری درباره ی این سری ندارم و به احتمال زیاد فاجعه خواهد بود.

سوال: به قهرمانان ورزش و راننده ها برگردیم. ما یک جوان 18 ساله مانند مکس ورشتپن داریم که با نظرات و صحنه ها بسیار تحریک می شود و بسیار حریص و پر شور است. آیا او راه منطقی را برای بازگشت به روزهای قهرمانان قدیمی برگزیده است؟

برنی:

احتمالا، تیم ما (FOM) و فیا با قوانین احمقانه، راننده ها را از رقابت کردن باز داشته است. باید دوباره به راننده ها اجازه دهیم تا مسابقه دهند.

سوال: مکس احتمالا وسوسه کننده ترین کالا در بازار رانندگان است. اما مرسدس او را به حال خود رها کرد زیرا برای او جایی نداشت؟

برنی:

چه کسی می داند در فرمول یک چه چیزی اتفاق خواهد افتاد؟ هیچ کس.

سوال: توتو، آیا می دانستی او یک استعداد استثنایی بود؟

توتو:

او یک بچه استثنایی در کارتینگ بود و بعد با وجود مشکلات ماشینش پیروز فرمول3 شد و بعد از آن استبان اکون حریف او بود. اما ما به سادگی هیچ دسترسی به او نداشتیم و ردبول بهترین گزینه برای او بود.

سوال: برنی، سباستین فتل همیشه به تو نزدیک بوده است، حتی از وقتی که به فرمول یک آمد، مانند پسر خودت است. آیا تضمین می کنی مکس ورشتپن هم به فرزندی قبول کنی و همه از این به بعد، خوش و خرم زندگی کنند؟

برنی:

نه، مگر اینکه او یک بانوی جوان 18 ساله باشد(می خندد). اما صادقانه بگویم، با شروع سباستین فتل، ما کمی در قوانین دستکاری کردیم و آن را سخت تر کردیم و مسابقه دادن برای راننده ها سخت تر شد. بیاید نگاه کنیم مکس چکار می کند؛ او یک راننده با جرات(!!!!!!) است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

  • ali911

   0

   0

   فک می کنم بعد از ماجرای ورود وشتپن به فرمول یک، محدودیت سنی بالای 18 سال تصویب شد. ولی وشتاپن توی 17 سالگی اومد. اگه کسی اطلاعات بیشتری داره در میون بذاره.

   • محمدرضا شمس

    0

    0

    آیا تضمین می کنی مکس ورشتپن هم به فرزندی قبول کنی؟
    نه، مگر اینکه او یک بانوی جوان ۱۸ ساله باشد

    آیا تضمین می کنی همه از این به بعد، خوش و خرم زندگی کنند؟
    ما کمی در قوانین دستکاری کردیم و آن را سخت تر کردیم و مسابقه دادن برای راننده ها سخت تر شد. بیاید نگاه کنیم مکس چکار می کند؛ او یک راننده با جرات(!!!!!!) است.

دیدگاه خود را بیان کنید