فرمول یک ایرانمکس ورشتپن از رده سومی خود در گرندپری سنگاپور راضی است پس از آنکه توانست لوئیس همیلتون را پشت خود نگه دارد و در جایگاه آخر سکو جشن بگیرد.

راننده هلندی از تعیین خط تنها کسب رده چهارمی در آن ناامید شده بود ولی توانست در اجرای آندرکات لوئیس همیلتون موفق باشد و او را پشت سر بگذارد. ورشتپن در این باره گفت:

خوشحالم که این جایگاه را کسب کرده‌ام. کل مسابقه به خوبی برایمان پیش رفت و سرعتمان هم خوب بود. در این پیست سبقت گرفتن دشوار است پس راه حل اول تیم ها برای کسب جایگاه استراتژی است و برای ما هم به این نحو بود.

استارت به اندازه کافی خوب بود. در دورهای ابتدایی همه چیز به آرامی پیش می‌رفت و ماشین ها به هم نزدیک بودند. پس از آن من با تایرهایم به مشکل خوردم. تایرهای عقب بسیار سرد شده بودند زیرا ریتم مسابقه کند بود پس به پیت رفتم و لاستیک ها را عوض کردیم. به نظرم آن کار درستی بود و ما همزمان قادر به آندرکات لوئیس همیلتون شدیم.

چارلز لکلرک، لوئیس همیلتون، سباستین فتل و مکس ورشتپن - استارت مسابقه سنگاپور 2019

چارلز لکلرک، لوئیس همیلتون، سباستین فتل و مکس ورشتپن – استارت مسابقه سنگاپور 2019

در طول این فصل ورشتپن و ردبول بارها در مواجه با خروج ماشین های ایمنی و شروع دوباره مسابقه دچار مشکل بوده‌اند ولی توانستند سه موقعیت مشابه در سنگاپور را به خوبی مدیریت کنند. ورشتپن در ادامه صحبت هایش در این باره گفت:

شما باید لاستیک هایتان را در طول حضور ماشین ایمنی در پیست گرم نگه دارید که قطعا سخت تر از رانندگی در یک مسیر آزاد و بدون مانع است. بعضی مواقع این موضوع به یک مشکل اساسی برای ما تبدیل می‌شد اما این بار به خوبی پیش رفت.

مسابقه سختی بود به خصوص در انتهای مسابقه که همیلتون با تایرهایش که هشت دور نسبت به تایرهای من نوتر بودند به من فشار می‎آورد  و من تمام چیزی که را می‌توانستم از ماشین استخراج کردم و تا انتها دوام آوردم ولی در نهایت نتیجه خوب بود و امتیاز خوبی کسب کردیم و چیزهای زیادی هم برای تجزیه و تحلیل داریم که باید روی آنها کار کنیم. من از بودن در میان سه نفر برتر خوشحالم.

17 دیدگاه

 1. siamak

  8

  2

  عملکرد موفق فراری در سنگاپور جائی برای توقع بیشتر برای خلق موفقیت سایر تیمها نگذاشت !
  مکس جاه طلب هم از جایگاه خودش راضییه ! بقول مهران مدیری : خدا رو شکر …!!

 2. INDECENT

  10

  0

  بعد 2 مسابقه ی ناموفق بنظرم کسب همین سکو سوم هم برای مکس خوبو مناسبه ، فقط جایگاهش تو جدول انفرادی بدجوری به خطر افتاده اگه میخواد جایگاهشو حفظ کنه دیگه باید بدونه اشتباه و با مهارت بالا رانندگی کنه

 3. ARA$H

  6

  5

  توی این پیست سبقت گرفتن واقعا خیلی سخته
  ولی نشدنی نیست
  ریکیاردو رو دیدین لاستیکش پنچر شد
  کیمی …..
  ولی واقعا عجب ریسی بود اون از وضع بد فراری وقتی این جمله رو شنیدم
  رقابت پول پوزیشن و ریس بین ردبول و مرسدس هست
  ولی تعیین خط فوق العاده فراری
  و از همه قشنگتر برد فتل
  رکورد فتل 5 برد توی این پیست فعلا رکورداریم
  همیلتون با 4 قهرمانی توی این پیست
  نکته بعدی توی پیست سنگاپور که از 2008 توی فرمول یک هست هرکس پول پوزیشن داشته ریس رو برده به جز سه دفعه که یک بلایی سر نفر اول اومده که نتونسته ریس رو ببره ولی
  فتل از رده سوم ریس رو برد
  درباره اون رادیو های لکلرک نظری ندارم
  چون فقط به برد فتل فکر میکردم
  کار مکس هم خیلی خوب بود ولی مرسدس استراتژی چیند که نه تنها همیلتون نتونست اول بشه بلکه مرسدس بعد از 17 تا ریس دیگه رو سکو نرفتن
  الان فتل اگه شرایط خوب پیش بره دیگه وقته گرفتن بوتاس هم هست تازه توی این پیست روسیه هم فراری فنا نگران نباشن کی فکرشو میکرد یک دو کنیم توی سنگاپور اینم اول تیمی که تونسته یک دو کنه توی این ریس فراری هست

 4. Amin

  1

  5

  فعلا تا مکزیک و برزیل ردبول نمیتونه مدعی اصلی باشه
  البته ژاپن قضیش فرق میکنه و احتمالش زیاده ک مود آخر رو تو کشور خودشون مثل اتریش ب مکس بدن تا قهرمان بشه ولی در کل تو آمریکا دوبی روسیه ردبول نمیتونه کاری کنه

   • Amin

    1

    1

    😂خخخ
    دوبی رو در مقام وحدت کلمه ب کار بردم
    منظورم کلا امارات بود…

 5. 5red16

  6

  1

  ردبول هنوز برای به چالش کشیدن مرسدس نیاز به کار بیشتری داره
  برای فصل بعد اگه بخوان حداقل قهرمانی راننده ها رو داشته باشن باید بهتر عمل کنن
  الان خوبن ولی نه برای قهرمانی راننده ها و تیم
  طبیعیه که مکس خوشحال باشه چون با عملکرد فراری در تعیین خط و قدرت مرسدس بعید بود ردبول سکو بیاره

 6. siamak

  2

  0

  معمولا در اینطور موارد تعداد برد و رده های بالاتر کسب شده توسط هر راننده ( با توجه به تساوی امتیازات ) در اولویت دادن به رنکینگ ملاک قرار میگیره .

دیدگاه خود را بیان کنید