فرمول یک ایران – بعد از مرحله تعیین خط پرحاشیه گرندپری ایتالیا 2019 و عدم همکاری چارلز لکلرک در دادن خلا به سباستین فتل در دور پایانی مرحله سوم تعیین خط حواشی زیادی ایجاد شد که بین دو همتیمی اصطکاک زیادی را ایجاد نمود. حال گرهارد برگر به صحبت آمده است و به فتل اخطار داده است که هیچوقت نمی تواند روی لکلرک حساب کند.

گرهارد برگر اتریشی که سابقه راننده فراری بودن را در کارنامه خود دارد و حال نیز مدیر رقابت های دی تی ام می باشد در مصاحبه ای بیان کرده است که:

من باید خیلی واضح و صریح بیان کنم که هیچ همکاری درون تیمی در این حد از فرمول یک و رقابت وجود ندارد. همه به فکر منافع خودشان هستند و می خواهند که خودشان را در ردیف جلو قرار دهند. نمی دانم که او از قصد این کار را کرد و آیا خواست که از فتل سوء استفاده بکند یا نه ولی او روحیه بی رحمی دارد و به سمت قهرمانی جهان قدم بر می دارد. برای من این مسئله تعجب آوری نبود؛ برای من درک این مسئله که چرا سباستین اینقدر منتظر او ماند سخت است و چرا تنهایی به سراغ پول پوزیشن نرفت. بدون اسلیپ استریم ممکن بود که او نتواند زمان لکلرک را بزند ولی حداقل می توانست خودش را در رده دوم یا سوم قرار دهد. او هیچوقت نمی تواند روی لکلرک حساب کند.

چارلز لکلرک و سباستین فتل - بلژیک 2019

چارلز لکلرک و سباستین فتل – بلژیک 2019

از او پرسیده شد که آیا این سادگی فتل بود که چنین مسئله ای را رقم زد که او اینگونه پاسخ داد:

بگذارید که اسم این قضیه را سادگی نگذاریم اما سباستین بیش از اندازه حسن نیت دارد. حسن نیت(آدم خوبی بودن) در بالاترین سطح رقابت های ورزشی جایی را ندارد مخصوصا در جاییکه مسئله قهرمانی جهان مطرح است.

او همچنین در مورد اینکه آیا چارلز لکلرک راننده اول است یا خیر اینگونه پاسخ داد:

فراری همیشه پشتیبانی کسی را می کند که بیشترین فرصت را می تواند خلق کند که فعلا این فرد چارلز لکلرک می باشد زیراکه فتل فعلا عملکرد خوبی را نشان نداده است. اینکه در مسابقه کنترل خود را از دست بدهید و انگونه با لنس استرول برخورد کنید چیز دور از انتظار از یک شخصی می باشد که چهار بار قهرمان جهان شده است. او باید آرامش خودش را حفظ کند و مسابقه به مسابقه تلاش کند تا بتواند بهتر شود.

22 دیدگاه

 1. pouya

  16

  9

  فراری هیچوقت به معنای واقعی یه تیم نبوده
  هیچوقت همه چیش اوکی نبوده.
  فعلا فتل حسن نیت نشون میده
  ولی رقابتاش با وبر و یادمون نرفته
  تیم اگر بتونه مشکل فتلو با ماشینو حل کنه جنگ فتل و چارلز جذاب ترین جنگ ف ۱ میشه.

  البته فعلا که دور افسانه سراییه رسانه ها برای لکلرکه اما به وقتش نوبت فتلم میرسه

  در کل حرکت چارلز و حمایت فراری ازش یه جور مسخره بازیه
  اونم وقتی میدونی نه قهرمان سال میشه نه قهرمان سال میشی

  فراری داره چیکار میکنه نمیدونم
  امیدوارم برنامه ای پشت کاراش باشه

  • ali sf90

   7

   2

   دوست عزیز فتل رانندع خیلی خوبیه و واقعا دوسش دارم..
   ولی نظرت در مورد فراری…فراری با منطق برخورد میکنه.چارلز پل پوزیشن رو داشت.منطقیه که از چارلز حمایتت کنن تا برنده مسابقه بشه..مسابقه کانادا هم سب بهتر بود…و از سب حمایت کردند…حرف منطقی نیست که همیشه از یک راننده حمایت کرد..چون راننده ها افت و خیز زیادی دارن!

 2. REZA.M

  15

  14

  خب دیگه حرفی نمیمونه.
  لکلرک هیچی نیست.شرط میبندم اگه فتل ماشین مناسب سبک رانندگیش رو داشته باشه فتل دوری 0.3 تا 0.5 توی پیست های تکنیکی ازش سریعتره.
  مصاحبه مونتویا رو هم بزارید لطفا.

 3. Niki

  22

  2

  فتل فکر کرده بود همه مثله کیمی صادق و روراست هستند ولی دیگه متوجه اشتباهش شد
  اگر هم کسی اشنایی با قضیه multi 21 داشته باشه می دونه فتل این چیزها یادش نمیره

  • امید نورمحمدی

   0

   1

   کدوم قهرمان جهان؟ این فصل؟ فصل بعد؟ 2021؟ سب اصلا بکنار. مکس و همیلتون نشستند که لکلرک بیاد قهرمان جهان بشه؟ چطوری؟ با چه ماشینی؟ اگر سب توی تعیین خطها برای خودش فقط کار میکرد و یا ماشینش بطرز عجیبی توی تعیین خطها خراب نمیشد و دور نزده از ده و بیستم شروع نمیکرد شاید و فقط شاید هیچکدوم از این حرفها پیش نمیامد.
   متاسفانه خرابی ماشین سب در تعیین خط سه مسابقه و بخصوص توی هوکنهایم هم بپای عملکرد خوب لکلرک نوشته میشه!!! اینجور وقتها دیگه فراری فن ها نمیان و هیچ نظری نمیدن!
   درسته و قبول دارم سب هم اشتباهات وحشتناکی داشته ولی لکلرک مگه نداشته؟ موناکو و باکو و هوکنهایم و … تنها چیزیکه موجب بهتر دیده شدن لکلرک شده پروپاگاندای رسانه ای و حمایت مطلق تیم ازش بوده. سبک ایتالیایی اینه که وقتی زورت نمیرسه باید حاشیه درست کنی!
   ما توی این فصل کم رقابت چرخ به چرخ از لکلرک و مکس ندیدیم که توی همش هم مکس برنده بیرون آمده. غیر از اینه؟ الان نیایید بگید مکس با سب هم فلان کارو کرده و … داریم درباره لکلرک قهرمان فراری فنها حرف میزنیم. درباره سب دیگه چیزی نمونده که گفته نشده باشه.
   اگر با نگاه بدور از تعصب نگاه کنیم در مونزا باید پنالتی به لکلرک داده میشد و در اسپا هم سب حداقل 5 دور زودتر به پیت آمد که از لکلرک دفاع کنه که کرد. غیر از اینه؟!

 4. McLaren F1

  23

  10

  دوستان فقط به صورت فتل دقت کنین وقتی که اینجا لباس ردبول تنشه و چقدر خوشحاله و حالا با لباس فراری تو چه موقعیت سختی قرار گرفته
  امیدوارم هیچکس تو زندگیش همچین شرایطی رو تجربه نکنه
  من طرفدار فتل نیستم اما همیشه روحیه و منش بزرگوارانه ای که داره رو تحسین میکنم
  کم داریم افرادی با این همه افتخارات که انقدر متواضع و افتاده باشه
  امیدوارم هرچه زودتر برگرده به فتل بی رقیبی که بود و از ماشین بیشتر از حتی توانایی که ماشین داشت میکشید بیرون

  • siamak

   13

   1

   کم لطفی میفرمائید !
   پس دوران طلائی شوماخر و روبنس باریچلو با وجود مونته زمولو ، راوس براون ، ژان تاد و……..و کسب بسیاری از رکوردهای افسانه ای فراری همه اش توهم بوده ؟؟!
   نه عزیزم دورانی چون اونچه که عرض کردم تنها در سایه وجود انسجام ، یکدلی و وجود حرفه ای ترینها رقم میخوره .

 5. siamak

  5

  1

  بدشانسی و گرفتاری فتل از اونجائی شروع شد که در دوران افول فراری به این تیم آمد و فکر نمیکرد دوران نقاحت فراری اینقدر طولانی بشه .
  امسالهم با ورود چارلز جوان تازه نفس و جویای نام و البته سریع و مسلط و ادامه بهمریختگیهای تیم عملآ روحیه لازم رو برای ادامه قابل قبول کار از دست داده .
  اگه در رقابتهای باقیمانده فصل فتل نتونه دوسه تا سکو بگیره و از نظر روحی ریکاور بشه ، با کمال تآسف باید گفت که فتل در فراری تموم شده است . فراری هم تیمی نیست که فرصت زیادی برای ریکاوری و بازگشت روحیه در اختیار راننده هاش بگذاره ، حتی اگه این راننده قهرمان چهار فصل فرمول یک و شخصی ارزشمند چون فتل باشه .

 6. ZOTAX.VETTEL

  9

  2

  این به عدم مدیریت بر میگرده
  باز یه مقایسه با فوتبال ، کریس کماکان تو کورس مرد سال فوتبال بود سال پیش تو یوونتوس ولی چقدر موقعیت سازی کرد و پاس گل داد؟ در صورتی که تو رئال خیلی خود مختار تر عمل می کرد
  این سرمربی که باید مدیریت کنه تیم و بازیکن رو که فراری کلا مدیریتش تعطیل شده فعلا
  واسه مثال اگر دکتر بینوتو با برد لکلرک نمی گفت بخشیده شدی ایشون درک می کرد در کنار گام برداشتن واسه قهرمانی باید کار تیمی رو هم به خوبی انجام بده
  آفرین به سب که تو این وضع رقابت ها که همه فکر خودشون هستن به اصول تیمی پایبنده این یعنی ورزشکار حرفه ای .
  *تو دنیایی که همه لکلرک هستن تو سب باش*

 7. ARASH

  6

  3

  اتفاقا فتل بهترین کار ممکن رو داره می‌کنه
  ولی حیف طرف حسابش فراری تحت هدایت بینوتو هستش حیف
  فتل فعلا حال و روز خوبی نداره داره تمامه تلاششو می‌کنه تا تیم بهترین نتیجه ممکن رو بگیره هر چند ماشین طبق نظرش نیست
  ولی مطمئنم فتل یک حرکتی میزنه توی این چند تا ریس بازم فتل می‌تونه بار دیگه بگه که لکلرک ……..

 8. Behzad

  4

  1

  شاید برای برگر جدول و امتیازات تفاوت داره!
  کار تیمی زمانی معنی داره که فاصله ی امتیازات بسیار کم باشه و حداقل یکی از رانندگان در کورس قهرمانی قرار بگیره.
  وقتی مدیر ببینه یکی سریعتر هست به طور طبیعی هم تیمی پشت سری به عنوان یک مانع برای سایرین عمل خواهد کرد و دو استراتژی متفاوت چیده میشه و با شناختی که از فراری داریم راننده ی یک و دو همیشه وجود داشته اما وقتی در کورس نباشن اصلا نیازی به مدیریت ندارن و فرصت برای هر دو راننده به یک میزان خواهد بود.
  وقتی ماشین باب میل و سبک فتل هم نیست به مدیر حق بدیم که لکرک در اولویت باشه یا حداقل در پیست هایی که لکرک عملکرد بهتری داره.

  • ZOTAX.VETTEL

   5

   1

   دوست عزیز
   الان فراری سر همین موضوعات راننده هاش سوم هم نیستند از طرفی با اینکه مکس تو این چندتا پیست به پدرش هم رح نمی کنه اگر تو پیست بود ، کار رو واسه عنوان دومی تیمی هم به خطر می اندازه اینم باید در نظر گرفت که آلبون هم به شدت آماده است . در ضمن داداش جلو لکلرک گرفته نشده بود که امیتاز کسب کنه . در ضمن تو مونزا طبق تمرینات سب جلوتر بود

دیدگاه خود را بیان کنید