فرمول یک ایرانچارلز لکلرک راننده تیم فراری هرگونه خرابکاری عمدی فراری برای کسب پول پوزیشن ایتالیا را که پیش تر توسط لوئیس همیلتون مطرح شده بود، رد کرد.

چارلز توانست در پیست مونزا که به معبد سرعت مشهور است پول پوزیشن را در شرایطی عجیب و خنده دار کسب کند. تمام رانندگان بجز کارلوس ساینز طی یک نمایش مضحک نتوانستند به خط پایان برسند و زمانی ثبت نشد و نقشه هایشان علیه خودشان شد چون هیچکدام نمی خواستند به دیگری خلا پشت بدهند. حال، لوییس همیلتون طی صحبت هایی جنجالی فراری را متهم به خرابکاری کرد و عنوان کرد آنها عمدا این کار را کردند تا پول پوزیشن را حفظ کنند. اما چارلز آنرا رد کرد و گفت :

هیچ عمدی از سمت ما وجود نداشت. سب هم آنجا بود و هیچوقت ما یک نفر را قربانی پول پوزیشن دیگری نمی کنیم. اتفاقات پیش آمده حیله گرانه بود و نباید بعد از پیچ دوم ادامه می یافت. دو ماشین با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت کنار یکدیگر حرکت می کردند و نمی شد از آنها رد شویم. فکر می کنم خیلی از راننده های پشت سر می خواستند رد شوند اما توان آنرا نداشتند. سردرگمی و اعصاب خوردی زیادی به وجود آمد و خیلی ها نتوانستند دور مد نظر خود را ثبت کنند.

سباستین فتل و چارلز لکلرک - چین 2019

سباستین فتل

با این حال سباستین فتل از هم تیمی خود ناراحت است که طبق نقشه پیش نرفته و بخاطر این کار او، فرصتش برای کسب پول پوزیشن را از دست داده است. چارلز در عوض نهایت تلاش خود را کرد تا در شرایط قمر در عقرب پیش آمده نهایت استفاده را ببرد. چارلز افزود:

نقشه این بود که در دور اول سب به من و در دور دوم من به سب خلا پشت بدهم و او را با خود بکشم. پیت لین را جلوتر طی کردم و همه چیز در پیچ یک و دو و بعد از کند رانندگی کردن مکلارن و رنو بهم ریخت و نمی دانستم کجا باید بروم.

در میان این سردرگمی ها سب از من عبور کرد چراکه همه می دانستیم زمان خیلی کمی مانده و تا آخرین مستقیمی پشت او ماندم. سپس در رادیو به من گفته شد از سب سبقت بگیر، من هم این کار را کردم اما حتی فرصت برای خود منم نشد دوری را آغاز کنم. این اتفاق مایه شرمساری بود اما کاری بیشتر از این از من بر نمی آمد.

30 دیدگاه

 1. خفاش

  8

  0

  من اکانتو ساختم فقط واسه پرسیدن یه سوال…پس خواهشا جواب بده جناب ادمین یا هرکسی که میبینه.
  چرا قانون تعیین خطو عوض نمیکنن؟؟مثلا ماشینا با فاصله ی ۲۰ ثانیه ای از خط شروع رد شن تا دیگه کسی از خلا استفاده ای نبره…یا خلاصه هر روش دیگه ای که این بی عدالتیو از بین ببره…تا وقتی این حفره تو قانون تعیین خط هست همه منتظر لاشخورین پس باید این باگ رفع بشه که اصلا کار سختیم نیست

  • سید علی حسینی

   8

   0

   سلام، امیدواریم که اتفاق دیروز سعی بشه که این باگ هارو برطرف کنن، یه قانونی هم دیروز گذاشتن قبل تعیین خط که کسی کسی رو کند نکنه بیش از حد ولی خب اون قانون جواب بده نیست، دیروز هم بعد تعیین خط راننده ها همشون به این وضعیت معترض بودن و خواستن که سریعتر بهش رسیدگی بشه

   • Hassan Mohebbi

    3

    1

    سید جان معترض بودن راننده‌ها مثل این میمونه دزدها از بی‌قانونی و بی عدالتی معترض باشن. مقصر صد در صدی خودشون و بعد تیمشون بودن و این تماشاگران و طرفداران هستند که باید معترض باشن.

    اول هالک مستقیم رفت بعد استرول گفت تو میخوای واسه ما زرنگ بازی در بیاری حالا بهت حالی میکنم بعد هم که شلوغ شد و ساینر هم بهشون اضافه شد.
    در کل اگه اون راننده‌ی مرسدسی که این مسخره بازی رو اولین بار باب کرد و ماشین رو تو خروجی پیت لین پارک کرد رو جریمه می‌کردند دیگه حساب کار دست بقیه میومد. دقیق یادم نیست ولی تو باکو هم فکر کنم لوئیس بود همین کار رو کرد و ماشین رو کنار خروجی پیت لین پارک کرد. یاد مصاحبه بعد از کاندای لوئیس افتادم که میگفت “روش بردن من این‌طور نیست.”

 2. morteza reyhani

  10

  2

  جالبه وتل گفته لکلرک برخلاف تصمیم تیم عمل کرده اما خود لکلرک گفته تیم بهش دستور داده حالا پیدا کن پرتقال فروشو
  خلاصه که گذشت اصل امروز………

  • سید علی حسینی

   11

   1

   داخل ماشین و یه 5 10 دقیقه بعدش راننده ها آدرنالینشون بالاست، جدی نگیرین :)) تمام حواشی از همینجا بیرون میاد و چیزی که رسانه ها هم میخوان همینه، سب و چارلز بعد از اینکه رفتن جلسه تیم و توجیه شدن دوباره دادا شدن باهم

   • Akbar (Ghasemi)

    11

    0

    حقیقتا تقصیری توی رفتار لکلرک پیدا نشد…
    بین فراریا سب باید تایمش رو با توو میزد (دور اول توو رو لکلرک داشت در حالی که سب توو کسی رو نداشت) پس تیم نباید نگران توو نداشتن شارل میبود؛ باید زودتر شارل و پشتش سب رو میفرستادن جلوی بقیه و چون توو زمان 3 ثانیه ای لازم داره شارل میتونست اسلیپ استریم کفی قبل از شروع هات لپ سب رو لااقل بهش بده و دورشو کنسل کنه تا فراریا یک دو کنن نه یک چهار!!
    اما اینو باید تیم تصمیم میگرفت و حقیقتا طمع کردن و خواستن دور دوم هم شارل توو داشته باشه که با اون وضع خروج از پیت باید میدونستن که توو گرفتن هر دو راننده غیر ممکنه و باید تصمیم می گرفتن که شارل دور دومی نزنه و صرفا اسلیپ استریم قبل پیچ یک رو بده…

   • سید علی حسینی

    8

    0

    منم چیز خاصی در رفتار لکلرک ندیدم، همه گیج میزدن اون وسط داشتن دور خودشون می چرخیدن، اینجا دیگه هیچ شخص تنهایی مقصر نیست، اشتباه رو همه مرتکب شدن…

 3. Mehdi.f1.a

  5

  3

  داره بهونه میاره . وقتی که دیده رنو و ومکلارن آروم میرن از فرصت سو استفاده کرده چون فتل خیلی راحت به راهش ادامه داده ولی این صبر کرده پشت فتل بیوفته .

 4. E46-M3

  12

  1

  فرمول یک دیگه شده بچه بازی،اسطوره های سالهای دور کجا و اینها کجا،راننده هایی که بیشتر به مهارت خودشون متوسل بودن،نه به ماشین و سیاستهای خنده دار و بعضا کثیف تیمها و برگزار کنندگان فرمول یک

 5. Ferrari7

  9

  0

  همه مقصر بودن بیشتر از همه هالکنبرگ و ساینز کمتر از همه سباستین بیچاره بدشانس چقدر آخه آدم باید بد شانس باشه
  اول از همه ساینز و هالکنبرگ رو باید جریمه میکردن چون کل مسیرو بسته بودن اگه چالرز عینه عقب افتادها جانمیموند از سب و مسیرو اون دوتا….. نمی‌بستند قضیه فرق میکرد

 6. TRANS AM

  5

  0

  ” چارلز در عوض نهایت تلاش خود را کرد تا در شرایط قمر در عقرب پیش آمده نهایت استفاده را ببرد” اقای شهیدی اگه امکانش هست جمله متن اصلی رو اینجا قرار بدین .

 7. Riva

  7

  0

  سلام به همگی
  اتفاق بدی بود و میتونست بدتر هم بشه
  یه لحظه فکر کنید اگه اون رقابت به اون شکل ادامه داشت و همه میتونستند به موقع از خط عبور کنند …اون وقت تو پیچ ۱ چه اتفاقی می افتاد
  من با نظر اون دوستمون که گفتند یه قانونی باشه که مثلا ماشینا با بیست ثانیه تاخیر نسبت به هم دور بزنن کاملا موافقم
  چرا که نه مثل تایم تریل دوچرخه سواری
  الان دو دقیقه بیست تا ماشین تو پیسته بعد ۵ دقیقه پیست سوت و کوره
  این چند وقته خیلی اتفاقا تو تعیین خط افتاده که همشون به نوعی ضد حال بودند اما این یکی دیگه نوبرشون بوده
  حتی فکر میکنم واسه تمرینات هم یه سری قوانین مثل اون چیزی که تو موتو جی پی هست لازمه

  • ....kh:n....

   4

   0

   آقا ۱۰تا ماشین بودن اگر بین هر ماشین باپشت سریش ۶ثانیه داورها گپ مینداختن تازه میشد یک دقیقه ثاثیر towهم تاحدودی خنثی میشد هر راننده ای تایم واقعی خودشو ثبت میکرد.این بچه بازیها هم بوجود نمی آمد.

 8. Mehrdad

  7

  1

  طرفدار هر راننده ای باشی اتفاق دیروز یه سیرک بود که همشون مقصر بودن
  واسه فرمول یک زشته
  از مایکل و سنا رسیدم به این بچه مچه ها
  راننده ای که دنبال خلأ پشت گرفتنه نه توانایی خودش بهتره بره تو خونش f1 2019 رو بازی کنه
  منم امیدوارم قانونی بزارن که ماشینی حق نداشته باشه در فاصله ای کمتر از مثلا 20 ثانیه ای ماشین جلوییش دور رو شروع کنه

   • Akbar (Ghasemi)

    11

    2

    قبل از هالکنبرگ و استرول حرکت مرسدس ها هم همین ایراد بهش وارده اونم نه تنها تو مونزا بلکه باکو هم سعی در حقه زدن داشتن که اول بیان بیرون تا بقیه هم دربیان بعد برن اخر پیت پارک کنن!
    اخ اخ چه حالی میداد بقیه هم پشتشون می ایستادن خخخخ

 9. Seb_Vettel_5

  5

  3

  فقط سباستین اون ماشین روش فشار بیار خراب میشه اون مهندسا احمق پس برچی اومدن توی فراری تا به ماشین رسیدگی کنن پس برو به لکلرک نشون بده زرنگ بازی تا یک حدی خوبه وگرنه اگه اون ماشین طبق نظرت بود لکلرک مگه تو سایه میبود
  جالبه ظاهرا لکلرک یا عقلی نداری یا داری ازش استفاده نمیکنی
  لابد من بودم قبل از تمرین مونزا با سباستین گفتم با کار تیمی باید جلوی مرسدس رو گرفت
  باشه مشکلی نیست سباستین فقط دستور تیمی رو قبول نکنه بعد میبینم جلوی اون مرسدسا هم از این نبوغت میتونی استفاده کنی یا نه

 10. MAXAD

  4

  0

  1-دوستان شبکه ورزش دیروز زده بود که فرمول یک ایتالیا رو میزاره و توو لیست پخش زندشون بود، ولی حالا به جاش بسکتبال میخاد بزاره! هفته قبل هم که پخش نکرد!!!

  2-از این لینکهایی که اینجا تووی سایت هست کدوم بهتره، بنده با قندشکن خیلی عالی هم که خریدم نمیتونم از لینکهای یک و شش استفاده کنم، اصلا خووب نیست، همش قطع میشه، سرعت اینترنتم هم خوبه نزدیک به یک مگابایت بر ثانیه هست، از بقیه لینکهای پخش هم که بدون قند شکن استفاده میکنم فقط لینک شماره دو خوب پخش میکنه که باز اونم قطع وصل میشه و اصلا کیفیت خوبی نداره نهایتا شاید کیفیتش 360p یا 480p باشه.
  – دوستان اگر راه کار دیگه ای هست یا سایت دیگه ای ممنون میشم راهنمایی کنید.
  متشکرم.

  • Hassan Mohebbi

   2

   0

   دوست عزیز من دیروز با لینک سه دیدم بدون قندشکن. فقط کافیه ضربدرها رو بزنی تا صفحه پخشش بیاد. اون هفته هم با لینک پنج دیدم بازم بدون قندشکن. کیفیتش عالی بود ولی این هفته نشد. اول همه‌ی لینک‌های بدون قندشکن رو امتحان کن بعد برو سراغ لینک‌های با قندشکن. من اصولا یه بیست دقیقه نیم ساعت زودتر میرم همه‌ی لینک‌ها رو امتحان می‌کنم. شما هم همین کار رو بکن؛ تا یه وقت استارت رو از دست ندی.
   موفق باشید

   • MAXAD

    0

    0

    ممنونم حسن عزیز. 🙂

دیدگاه خود را بیان کنید