فرمول یک ایران – قهرمان پنج دوره مسابقات موتوجی پی، مارک مارکز بیان کرده است که آماده رویارویی و نبرد با لوییس همیلتون هم در رقابت های موتوجی پی و هم فرمول یک می باشد.

همیلتون که یکی از طرفداران بزرگ رقابت های موتوجی پی بوده است، در سال 2018 در جریان یک تست محرمانه و خصوصی با تیم یاماها و سوپربایک آر1 طی دو روز در پیست خرز با مایکل ون در مارک و الکس لوز حضور داشته است. او همینطور در اوایل سال 2019 و در اولین مسابقه این فصل موتوجی پی در قطر با حمایت اسپانسر پیکان های نقره ای یعنی پتروناس در تیم و گاراژ یاماها حضور داشته است. اسپانسر شخصی لوییس همیلتون یعنی مانستر انرژی نیز اسپانسر تیم یاماها می باشد. همیلتون هم چنین بیان کرده بود که “100 درصد” در آینده در تست های رسمی موتور های موتوجی پی حضور می یابد. مارک مارکز در اینباره بیان کرده است که:

رو در رو با او، ابتدا با خودروی فرمول یک و سپس موتورسواری، من می دانم که او موتورسواری می کند. من با او در شبکه های اجتماعی گهگاهی صحبت می کنم.

می دانم که او موتور سواری می کند و خیلی هم خوب این کار را انجام می دهد. حداقل انتظاری که دارم این است که با او ملاقاتی را داشته باشم(در مورد این مسائل). سال قبل خیلی به هم نزدیک شده بودیم و نزدیک بود که بالاخره یک دیداری را باهم داشته باشیم ولی خب برنامه هایمان متفاوت شده بود.

 

البته مارک مارکز نیز در قلمرو فرمول یک حضوری را داشته و در سال 2018 با همراهی تیم ردبول و تورو روسو یک دوری را با خودروی فرمول یک زده بود، او در این مورد نظر خود را اینگونه بیان کرد:

من در پیست ردبول رینگ با خودروی تورو روسو تستی را داشتم. تجربه بسیار خوبی بود. 40 دور زدم و این یک تست واقعی بود برایم.

سرعت خوبی را داشتم ولی تجربه کافی نه. به ساختار پیست آگاهی داشتم ولی نسبت به درک نقاط ترمزگیری و داونفورس (نیروی رو به پایین) کار سختی را در پیش داشتم. من می توانم به خودروی فرمول یک در یک پیست معمولی عادت کنم اما نه در موناکو. راندن یک خودروی فرمول یک در یک پیست عادی کاری شدنیست.

می توانید آن مرز های محدودیت را بشناسید اما بر فرض مثال در یک پیست خیابانی مخصوصا موناکو کار بسیار سخت تر است.

17 دیدگاه

 1. Amin

  27

  25

  دوتا اسطوره که طرفدارشونم???
  قابل توجه اونایی که میگن روندن ماشین فرمول یک آسون تر از موتوره،بله شاید از لحاظ ایمنی مطمعن تر باشه اما رسیدن ب بالاترین لیمیته که مهمه،شاید با تمرین بشه نزدیک تایم رانندگان اف ۱ شد اما دور زدن تو تایم اونا زحمت زیادی میخواد و درپایان لوئیزی ک میخواد بره موتوجی پی(حداقل برا تست و تمرین)
  چیه این بشر!!!
  ی عده کارشناس فوق العاده هم داریم ک میگن لوئیز هیچی نیست حتی ی سبقت هم نمیتونه بگیره???باشه داداش شمایی که از ۱۰ متری ماشین فرمول یک رو ندیدی بهتری و قطعا با ماشین ضعیف تر هم میتونی لوئیز رو لپ کنی

   • E46-M3

    18

    24

    محمد جان محبوبت چی؟اونم کسب میکنن؟شاید همیلتون و مارکز رکوردهای قهرمانی شوماخر و روسی را بزن ولی محبوبیتو عمرا،اسطوره بودن به قهرمانی نییت به محبوبیته دوست عزیز

  • MERC

   24

   18

   من روسی رو نمیشناسم و زیاد موتوجی پی رو دنبال نمیکنم
   ولی مایکل خیلی وقته که بازنشست شده, دیگه سایه ای وجود نداره
   ورزشکارها میان و میرن, ولی ورزش سرجاشه و رکوردها مرتب شکسته میشن
   به امید روزی که رکوردهای مایکل هم شکسته بشن

 2. Hassan Mohebbi

  9

  6

  اگه منظورش یه دوئل دو نفره بین او و همیلتون تو موتوجی‌پی و فرمول یک هست واقعا یه چیز مسخرهبه نظرم باید از این به بعد قبل از مصاحبه‌های راننده‌ها و موتورسوارها یه تست هوشیاری عقل بگیرند.
  همیلتون حداقل پنج شش ثانیه کندتر بود تو اون تست همین اتفاق هم عکسش برای مارکز قطعا رخ خواهد داد.
  بیا قول بهتون بدم از رابرت کوبیتسا، هارتلی و سیروتکین و و و هم شکست میخوره.

  • Akbar (Ghasemi)

   1

   0

   بهش توجه کنن؟!؟!؟؟!؟
   یعنی بهش توجه نمیشه؟!!!!
   تو 25 سالگی هیچ ورزشکاری توی کل موتوراسپرت درستاوردهای مارکز رو داشته؟! به نظرت همچین تاریخ نگاری نیاز به توجه داره؟؟؟!!؟!

   • NavasaN

    1

    1

    وقتی نفر اول از خط رد شی بعد ببینی طرفدارای نفر چهارم همه جا رو فسفری کردن معنیش اینه که بهت توجه نمیشه

   • Mohammad.gh

    1

    1

    دوست عزیز شما بهتره برید آمار 5 سال اول روسی و مارکزو مقایسه کنید تا بفهمید تاریخ چیه
    از هوندا بری یاماها کمل قهرمان بشی کار امثال مارکز نیست

 3. Mohammad.gh

  1

  0

  لورنزو و روسی هم قبلا اینکارو کرده بودن،درباره روسی وقتی تو ماشین فرمول یک نشسته بود خیلی سرو صدا شد و شایعه پیوستنش به فراری هم حتی مطرح شد، چون شدیدا رقابتی بود تایمی که زده بود و اگه اشتباه نکنم از تایم سال قبل باریچلو تو اون پیست سریعتر بود،
  اما درباره مارکز چیزی جایی گفته نشد که بشه مقایسه کرد، با توجه به گفته هاش مشخصه رو 4چرخ به خوبی 2چرخ نیست

دیدگاه خود را بیان کنید