فرمول یک ایرانپیر گسلی اصلا نیم فصل خوبی نداشت و بعد از تمام اتفاقات گذشته، راننده ردبول در مجارستان هم نتوانست جایگاهی بهتر از ششم به دست آورد.

با از دست رفتن باله جلو والتری بوتاس و پیت استاپ زود هنگام راننده مرسدس، بدترین جایگاهی که برای ردبول در نظر گرفته شده بود، پنجم بود اما گسلی نتوانست انتظارات را برآورده کند.

راننده فرانسوی در دور اول چندین جایگاه ارزشمند را از دست داد و هشتمین ماشین پیست بوداپست بود.

پیر گسلی موفق شد برخی از جایگاه های از دست رفته را پس بگیرد و در نهایت با اختلافی کم نسبت به کیمی رایکونن و پشت سر کارلوس ساینز، از خط پایان گذشت. این در حالی است که ماشین دیگر ردبول بر سر پیروزی می جنگید.

پیر گسلی و کریستین هورنر

کریستین هورنر مدیر تیم ردبول اصلا از شرایط راضی نیست و نمی خواهد شانس استفاده از استراتژی های حساس را از دست بدهد:

هفته خسته کننده ای برای پیر بود. شروع خوبی نبود و دور اول اصلا خوب نبود. ما نباید با سائوبر یا مکلارن بجنگیم.

ما از او انتظار داریم که با فراری و مرسدس بجنگد و سعی می کنیم به او کمک کنیم تا به  چنین دستاوردی برسد.

عملکرد ضعیف پیر گسلی مشکلات متعددی ایجاد می کند و تیم علاوه بر از دست دادن میزان قابل توجهی از امتیازات، شانس استفاده از برخی استراتژی های دو نفره را هم از دست می دهد. با وجود هم تیمی رقابتی تر برای مکس ورشتپن، استراتژی های ممکن بیشتر می شوند  در نتیجه احتمال پیروزی هم بیشتر می شود.

مشکل اینجاست که او اصلا در دور رقابت ها نیست. پس نمی توان گفت که مثلا با ورود لوییس به پیت، راننده مرسدس پشت گسلی گیر می کند.

اما امروز هر دو تیم مرسدس و ردبول یک راننده رقابتی داشتند و هم تیمی های دیگر از دور رقابت خارج شدند.

10 دیدگاه

 1. ARA$H

  27

  2

  راست میگه هورنر خیلی افتضاح هست مکس میره برای سکو بجنگه گسلی میره برای جایگاه از دست رفتش میجنگه الان ما فراری فنا شانس اوردیم که دومیم وگرنه الان سوم بودیم ولی این خیلی بده برای گسلی مطمئنا روز به روز شرایطش برای موندن توی ردبول بد و بدتر میشه

 2. alireza_h

  10

  7

  امسال یه جوری شده که دیگه تکلیف قهرمانی مشخص شده و تنها جذابیت باقی مونده برای ما دنبال‌کنندگان فرمول یک این شده نقل و انتقالات راننده‌ها رو برای سال دیگه پیگیر باشیم…

  ترکیب احتمالی از نظر من (که با کلی ان‌قلت همراه هستش) اینه:
  همیلتون و اکون توو مرسدس
  فتل و لکرلک توو فراری
  ورشتپن و بوتاس توو ردبول

  • Mohsen.t

   8

   0

   مرسدس و فراری ک محتمله اما با چ منطقی بوتاسو فرستادس ردبول در صورتی ک رد تیم جوون گراییه.و راننده های زیادی ب تیم های ریگه داده

 3. جنون سرعت

  17

  4

  به نظرمن تمام این مصاحبه ها بازی رسانه ای هستش و ردبول همه چیزش رو گذاشته برای مکس و مطمئن باشین ماشین گسلی با مکس فرق داره که اینقد اختلاف دارن وگرنه باور کنید اگه ماشینا همسطح بودن گسلی تا حالا ده باره جاشو عوض کرده بودن با البون یا کویات
  من فکر میکنم تمام هزینه ها برا توهه مکس و گسلی بیچاره فعلا باید تحمل کنه

  • THE MINDBLOWER

   10

   0

   پارسال عالی روند خداییش کسی نمیدونه چشه.
   رانندهها معمولن از ردبول میرن دچار مشکل میشن مث سب و ریکاردو(بخاطر تفاوت تو شاسی و .. که من سررشته ای توش ندارم)ولی این اومده دچار مشکل شده.
   اینی که شما میگین میتونه درست باشه و اینم باید درنظر گرفت که به هرحال همین ردبول واسه نگهداشتن مکس به دومی نیاز داره و همچنین تفاوت پولی که اخر سال درمیارن خیلی کمک میتونه باشه.

  • Mohsen.t

   8

   2

   ب نظرت برای ردبول بهتر نیست گسلی هم مثل مکس امتیازهای بیشتری بگیره و بجای سوم نیم فصلو دوم تموم کنن؟
   و همون طور ک تو خبر گفته شده بودن گسلی پشت مکس یا برعکس باعث میشه دست ردبول تو استراتژی باز تر باشه.
   ب نظر من ک گسلی وقتی میبینه هم تیمیش اینقد خوب کار می کنه و انتظار از اون بالاست اعتماد ب نفسشو از دست داده و خودشو باخته.

  • mojtaba

   3

   1

   چرا ردبول باید همچین کاری انجام بده؟ به نظرم منطقی نیست اینکه گسلی چطور راننده ایه رو نمیدونم اما فکر میکنم مشکل اصلی گسلی روحی روانیه و فشار مقایسه با مکس و اینکه هر لحظه ممکنه به سرنوشت کویات دچار بشه وضعش رو بدتر کرده پیش فصل رو با اون تصادف بد شروع کرد و فشار از همونجا شروع شد

  • ....kh:n....

   6

   1

   آفرین منم موافقم باهات احساس میکنم ماشین گسلی به موش آزمایشگاهی برای ماشین مکس تبدیل شده.
   فقط سیلوراستون ماشینشون برابر بود که گسلی فوقلعاده بود.

دیدگاه خود را بیان کنید