فرمول یک ایران – راننده تیم مکلارن، کارلوس ساینز اذعان کرد که از شکست دادن مرسدس و ردبول در یک مسابقه ی عادی (بدون بهره گیری از عنصر شانس برای کسب چنین رده ای) بسیار خوشحال است.

این راننده اسپانیایی، مسابقه مجارستان 2019 را بالاتر از پیر گسلی از ردبول و همچنین والتری بوتاس از مرسدس که در اوایل مسابقه به دلیل آسیب دیدگی بال جلوی خودروی خود و تعویض آن رده های زیادی را از دست داد، در رده پنجم به اتمام رساند.

ساینز با کسب این نتیجه هم اکنون در جدول قهرمانی رانندگان با 58 امتیاز و فقط با 5 امتیاز اختلاف نسبت به پیر گسلی در رده هفتم قرار دارد. ساینز همچنین با کسب این رده احساس می کند که مکلارن باید چنین روند مثبتی را ادامه دهد.

ساینز گفت:

از این که در یک مسابقه ی عادی توانستم یک راننده ی ردبول و همچنین یک راننده ی مرسدس را شکست دهم بسیار خوشحالم.

شروع خوبی در مسابقه داشتیم و سرعتمان نیز قبل از پیت استاپ اول خیلی خوب بود. 10 دور مانده به اولین پیت استاپ به من گفته شد که سریع تر از فراری ها نیز هستیم و بدین وسیله توانستم فاصله زیادی با نفرات عقب تر از خودم ایجاد کنم.

کسب رده پنجم آن هم در یک مسابقه ی عادی، این خبر فوق العاده خوبی است. این دومین پنجمی متوالی من است، چیزی که تاکنون موفق به انجام آن نشده بودم. بنابراین از این بابت بسیار خوشحالم. مخصوصا این پنجمی که در این مسابقه کسب کردم. نمی دانم چرا اما کسب این رده نسبت به رده ای که در مسابقه آلمان کسب کردم حس بهتری داشت. در یک مسابقه عادی توانستیم پیر (گسلی) را شکست دهیم و همچنین بالاتر از یک مرسدس مسابقه را تمام کردیم. این دفعه حس خیلی بهتری داشت.

کارلوس ساینز

کارلوس ساینز

در مقاطعی از مسابقه پیر گسلی در تعقیب کارلوس ساینز برای کسب رده ی پنجم بود، اما ساینز با بهره گیری از قدرت خودروی مکلارن MCL34 و همچنین مهارت های دفاعی خودش توانست این رده را حفظ کند:

گسلی بسیار نزدیک بود اما او شانسی (برای عبور از من) پیدا نکرد. در آن مقطع فقط به آن فکر می کردم. همانند کاری که در سیلوراستون با (دنیل) ریکاردو کردم، تمام تلاشم این بود که خودرو را در محلی مناسب قرار دهم و هیچ اشتباهی نیز مرتکب نشوم. عملا هیچ شانسی به او (گسلی) ندادیم و همچنین سرعتی که اینجا داشتیم نیز به کمکمان آمد.

هم تیمی او، لندو نوریس نیز که قبل از پیت استاپ اول پشت سر ساینز در حال رانندگی بود به نظر می رسید که او نیز می توانست نتیجه مشابهی در این مسابقه کسب کند، اما به دلیل مشکل در پیت استاپ در نهایت مسابقه را در رده نهم به اتمام رساند.

کارلوس ساینز و لندو نوریس - آذربایجان 2019

کارلوس ساینز و لندو نوریس

نوریس گفت:

شروع خوبی داشتیم. از ردبول (گسلی) جلو افتادم اما (برای جلوگیری از برخورد) کمی احتیاط کردم چرا که دیدم کارلوس در نزدیکی من قرار دارد. این کار را برای این نکردم که او راننده متهاجمی است چرا که او هم تیمی من است. سرعت خوبی در مسابقه داشتیم و فقط مسابقه را در پیت استاپ واگذار کردیم. بنابراین کار را برای ما سخت کرد. کارلوس امتیاز های خوبی برای تیم جمع کرد و من هم توانستم دو امتیاز کسب کنم اما با این حال مسابقه ی خوبی بود.

4 دیدگاه

 1. ARA$H

  18

  2

  کارت عالی بود تبریک بهت میگم هم به تو هم به مکلارن واقعا فوق العاده بودین
  ولی گسلی عملکردش ضعیف بود توی مسابقه شاید از اون جلوتر بودی حقت بود
  ولی والتری دیگه فکر نمیکنم بالش شکست مسابقه عادی بود ؟؟؟ در حده لوییس نباشه درست ولی فکر نکنم از مکلارن هم عقب می افتاد ولی بدشانس هم بود بال جلوش پارسالم فکر کنم توی همین پیست شکست
  و نکته بعدی از فراری بابا چی میگی کم مونده ویلیامز بیاد جلو بزنه ولی البته فراری افتضاح و مفتضح و مضخرف هرچی بگی هست ولی این پیست فکر کنم بدترین تعطیلات نیم فصل رو برای فراری رقم زد چرا به خاطر دو نکته
  1. یک دقیقه و خرده ای از نفر اول عقب افتادن 😡 😐
  2.این پیست دیگه کلا فراری توی تایمگیری هم گفتیم سکتور یک ماله فراری توی ریس فراری اصلا نبود ولی روز بدشون هم بود البته فراری فعلا چیزی به نام روزه خوب نداره ولی اندفعه روز خوبشون بود که لپ نشدن
  البته با اوضاع فعلی بهترین عملکرد فراری داریم میبینم

 2. Candis

  22

  28

  ساینز ازت خوشم میاد ولی برو از مکلارن اینجا جای تو نیست. مکلارن یک تیم انگلیسیه ک از راننده انگلیسیش حمایت میکنه

 3. miladhammer44

  21

  3

  خیلی دوست دارم مکلارن پیشرفت کنه…چون سابقه زیادی توفرمول یک داره…چون بامکلارن بودکه بافرمول یک اشناشدم سال98باقهرمانی میکا هاکینینوتقریبا10سال بعدلوییزتواون درخشید…دوست دارم بعداز2022یکی دوسال اخرشوتومکلارن تموم کنه که خیلی خاطره انگیزمیشه…درضمن درموردکارلوس ساینزخیلی بهتره ازگسلی وواقعااستحقاق رانندگی درردبولوحال حاضرداره …ولی نمیدونم چراته دلم میگه نوریس استعدادخالصه وتوسال اولش چندان عقب نیفتلده ازکارلوسی که5-6سالیاست توفرمول یکه وبیشترعقب افتادنش هاش مربوط به خرابی نوریس توفرانسه وسبقت بقیه ازاوکناررفتن ازمسابقه کانادا…

 4. محمدرضا

  5

  0

  دلم واسه پاسگال ورلاین تنگ شده. حیف بود انداختنش بیرون..وامثال کوبیتسا و استرول و پرز هستن بخاطر پولشون.. چه کولاکی داره میکنه میک،پسره مایکل بزرگ،خیلی دوس دارم زودتویع تیم تاپ ببینمش توفرمول وان..

دیدگاه خود را بیان کنید