فرمول یک ایران – تیم مرسدس اعلام کرد که لوئیس همیلتون، راننده این تیم در گرندپری آلمان قصد ترک مسابقه را داشت اما با مخالفت تیم روبرو شد.

همیلتون که در تعیین خط روز خوبی را پشت سر گذاشت و توانست رده اول استارت مسابقه را کسب کند، در مسابقه رو بسیار اسفناکی را پشت سر گذاشت و به قول توتو ولف همه چیز اشتباه پیش رفت. همیلتون در روز پر حادثه هوکنهایم رینگ مجبور به توقف 50 ثانیه ای برای تعویض بال جلو و پنج ثانیه جریمه برای ورود اشتباه به منطقه سرویس دریافت کرد. پس از سقوط از رده اول به رده آخر، همیلتون قصد کناره گیری از مسابقه را در دور 51 داشت.

تماس رادیویی بین تیم و راننده باعث شد تا همیلتون به مسابقه ادامه دهد.

پیتر بونینگتون مهندس مسابقه ای همیلتون:

لوییس، پیت استاپ برای لاستیک های سافت جدید.

همیلتون:

از مسابقه خارج می شویم.

بونینگتون:

جواب منفی است لوئیس، همیشه شانس وجود دارد.

لوئیس همیلتون و پیتر بونینگتون - گرندپری بریتانیا 2017

لوئیس همیلتون و پیتر بونینگتون

شانس در 11 دور پایانی به همیلتون روی نکرد و او در پایان دور 64، مسابقه را در رده 11 به پایان رساند و از کسب امتیاز باز ماند. اما او پس از مسابقه به دلیل جریمه دو خودروی الفا رومئو به رده نهم و دوامتیاز رسید.

توتو ولف، مدیر مرسدس پس از مسابقه اعلام کرد راننده او باید برای راندن خودرو در مسابقه تحسین شود:

لوئیس در تمام آخر هفته بیمار بود اما سعی زیادی کرد تا در بهترین شرایط در مسابقه حاضر شود.

بسیاری از ما تصور می کردیم او در مسابقه نباشد. طبیعی است که پس از چند روز بیماری شدید شما در وضع ایده آل خود نباشید. باید بگویم او تلاش بسیار زیادی کرد تا خود را به مسابقه برساند و باید برای این تلاش تحسینش کرد.

34 دیدگاه

 1. NavasaN

  34

  17

  بینوتو بیا حمایت کردنو یاد بگیر.طرف اینقدر خراب کرده توتو میگه باید تحسینش کرد.تعادل ماشین فراری رو خشکی عین ماشین مرسدس رو بارونه لامثب

  • Akbar (Ghasemi)

   4

   4

   این چند روز که توتو نبوده معلوم شد داشته چیکار میکرده
   معلوم شد به سختی داشته روی پروژه پیدا کردن بهونه واسه عملکرد دوست عاطفیش کار میکرده 😁

 2. ARA$H

  38

  3

  دمت گرم توتو ولف واقعا همیشه عالیه هستی اقا میاد میگه تقصیر راننده نبوده و تحصینش میکنم عالیه بخدا افرادی عین بینوتو اگه این مکالمات شما را ببینن بهترین کار اینه که برن برای خودشون قبر بکنن یکی عین بینوتو میاد تو روز تایمگیری ماشین رو خراب میده به راننده بعد ما انتظاراتمون از تو بیشتره بعد همون راننده از بیستم میشه دوم اونم اگه پیت استاپ های شما ابلها نبود اول هم میشد ولف عالی مثل همیشه بینوتو مثل همیشه….

 3. Shabneshin

  22

  22

  فدای سرت
  با اون شرایطی که پیست داشت و چندین سیفتی کار که پیش اومد والبته اشتباهات فردی وگروهی، همین هم خوب بود.امثال همیلتون همیشه همیلتون میمونن.حتی اگر مسابقه راتموم نکنن

  • محمد.ج

   14

   12

   داداش دلیل درخواست خروج همیلتون از مسابقه دو چیز میتونه باشه.

   اول اینکه شاید بخاطر بیماری قبل مسابقه حالش خیلی خوب نبوده و دیده به نتیجه ی دلخواه نمیرسه پس بهتره انرژی بیشتری رو از دست نده تا حالش بدتر نشه. یا مثلا گفته فشار به موتور نیاره تا اصطلاکش کمتر باشه. اگه این بوده باشه که شاید تصمیم منطقی ای به نظر برسه و ایرادی نمیشه بهش گرفت

   اما

   اما دومین دلیل میتونه این باشه که دیده نمیتونه نتیجه بگیره گفته از مسابقه خارج بشم که آبروریزی نشه و آرخ مسابقه بگند دی ان اف شد. یه چیزی مثل مسابقات پرتاب چکش که وقتی میبینند پرتابشون خوب نبوده پاشون رو از محوطه بیرون میذارند تا اون پرتاب توی رکوردهاشون ثبت نشه. اگر دلیلش این بوده که یک فاجعه ی اخلاقی رخ داده. چون باید به دیگران اخترام گذاشت. نمیشه وقتی که همه چیز برات گل و بلبل نیست بکشی کنار بگی من نبودم.

   البته من امیدوارم و دوستدارم که دلیل همیلتون برای درخواست ترک مسابقه دلیل اولی که مطرح کردم باشه.

   • ....kh:n....

    17

    1

    این پرتاب چکش رو خوب اومدی😂😂
    آخه لوییس همیشه چکش رو میزنه ایندفه پرتابش کرد😂😂
    شوخی کردم دوستان مرسدسی ناراحت نشن
    خدایی لوییس راننده خوب وفوقلعاده ایه ولی قبول کنید هرراننده ای تحت یه سری فشارها ممکنه اشتباه کنه.
    شما در نظر بگیرید گاراژ فراری این فصل چقدر اشتباه داشتن چند تا تعیین خط ماشین به کیو سه یا دو حتی نمیرسه به دلیل نقص فنی.در کنار ماشینی که رام کردنش سخته و مناسب سبک رانندگیت نباشه.درک کنید وتل رو بابا اونم آدمه ربات که نیست.

 4. REZA.M

  26

  1

  اصلا کاری به اشتباهاتی که همیلتون انجام داد ندارم و اصلا هم مهم نیست که چرا این اشتباهات رو انجام داد.اشتباه اتفاق میوفته.برای هر کسی.(البته منظورم این نیست که در برابر اتفاقاتی که افتاده مسئول نیست.)ولی دوستان همیل فن فقط این مصاحبه رو بخونید و شرایط سب رو با شرایط همیلتون مقایسه کنی حمایت ولف از رانندش بعد از اشتباهی که راننده انجام داده.
  و طلبکار بودن بینوتو از راننده بعد مشکل پایداری ماشین(گفته فتل زیاد به ماشین فشار میاره.)
  بعد یه عده از دوستان انتظار رقابت کردن از فتل دارن.

  • Ali

   6

   6

   مقایسه توتو با بینوتو یه قیاس اشتباه بینوتو احتمالا از طریق لابی و یا رانت به اینجا رسیده چیزی که متاسفانه توی ایتالیا زیاد رخ میده کاش فراری یه مدیر مثل توتو داشت اونوقت اف وان چندین برابر جذاب میشد .

  • Shabneshin

   4

   0

   آقارضا عزیز
   چراحتما باید یک راننده رابا دیگری مقایسه کنیم؟بزار نظر خودم را بگم:کسی که منتظرکوچکترین لغزش یا نتیجه نگرفتن فتل است تا شروع به رجزخوانی کنه و قهرمان چهارباره جهان را به سخره بگیره،ارزش جواب دادن نداره.همینطور برعکس اونایی که منتظرنتیجه نگرفتن همیلتون بودن(درحالی که حداقل هفت مسابقه قبلی که درپیست خیس برگزارشده بودرابرنده شده بود)تا نمک بریزن و بگن:راننده نیست!رفت تو درودیوار! وامثال این،اونها هم بویی ازمنطق و انصاف نبردن والبته لایق پاسخگویی نیستن.
   انتظارمن اینه که فرقی بین ماکه فرمول یک رادنبال میکنیم،بااونایی که زیرپستهای صفحه نودیاورزش سه به طرفداری ازآبی یاقرمز به هم فحش ناموسی میدن باید باشه.کسی که توانایی ومهارت فتل یا همیلتون را فقط به خاطر لجبازی و کل کل نادیده بگیره باید بی جواب گذاشت.
   شمایه سربه صفحه فرمول یک توی اینستاگرام بزن.اصلا کامنت بالای دوخط پیدانمیکنی.بسیارکم وبه ندرت میبینی کسی حریف راننده موردعلاقه اش را تحقیرکنه.حیفه که بجای تحلیل منصفانه واستفاده از نظرات همدیگه وقتمون صرف جواب به صحبتهایی میشه که باید نادیده گرفته بشه.
   پوزش میخوام کلام طولانی شد وزیر کامنت شمانوشتم.عرایضم کلی بود وارادت دارم

   • بیژن

    0

    0

    احسنت گل گفتی کاملا موافقم

 5. Saeed

  15

  12

  مهدی جان جملات گوهربار ک فصل پیش بودن…

  فتل تو المان محبوبیت نداره
  ک دیدیم حتی وقتی جریمه 5 ثانیه دادن ب همیل چ فریادی دراومد…

  یا اینک می‌گفتن فتل تحت فشار ضعیف‌ عمل میکنه‌ و باز هم همون چیزیو‌ دیدیم ک تو برزیل 2012 دیده بودیم…

  • Amin

   8

   12

   سعید جان بهتره بدونی از ۹ تا مسابقه آخر ک بارونی بوده ۸ تاشو لوئیز برده!
   آخریش رو هم مکس برده!
   لوئیز اگه راننده بارون نبود تو همون مسابقات قبلی هم ب همین سرنوشت دچار میشد!

 6. Saeed

  31

  14

  نصف مسابقات این چند سال رو پیچ یک میگرفت و میرفت

  حالا یبار چیزی رو تجربه کرد ک فتل سالهاست تو فراری باهاش دست و پنجه نرم میکنه

  اونوق میخاد از مسابقه کنار بره…

  همیشه یادتون باشه…

  آمار و ارقام ویکی پدیایی و پاور رنک و این خزعبلات هیچوق بهترین راننده رو مشخص نمیکنن…..

 7. H.farahani

  9

  8

  Mehdi
  تمام جملات گهربار تیفوسی ها به پای این جمله تاریخی شما و هم فکراتون نمیرسه.”کیمی رو مامور زدن همیلتون کردن تو سیلوراستون”

 8. ...m6...

  11

  22

  توتو بایدم حمایت کنه….وسط مسابقه به تصمیم دیگران نگاه میکنن لاستیک خشک میندازن و اون بلا سر لوئیس میاد خواهشا برای من فتل فلان نکنید که همین فتلتون پشت رایکونن گیر کرده بود…در ضمن همین که لوئیس با اون شرایط سخت بیماری نشسته بود پشت ماشین و مسابقه میداد یه دنیا ارزش داره….در باره محبوبیت صحبت میکنید؟ والا ما که ندیدیم هر چی دیدیم طرفدار مکس و لکلرک بودن و مرسدس البته….

  • ARA$H

   15

   2

   به به به ببخشید فتل پشت کیمی گیر درست ولی هیملتون کجا شد از اول اره حق با شماست
   حالا بازهم فتل پشت کیمی گیر کرد فتل پشته کیمی گیر کرد نتیجه مسابقه روی تابلو هم همینه
   🙁 اگه نتیجه همینه بازم بگو چون ما هم میتونیم بگیم همیلتون ماشینو داغون کرد امتیازی هم نگرفت ولی فیا جون لطف کردن الفا رومئو رو میخ کوب کردن و امتیازا رو دادن به همیلتون ولی یادت باشه من این حرفا رو زدم ولی منکر نمیشم مرسدس عالی هست لوییس هم عالی امسال هم فوق العاده بودین ولی شما هم لطف کن واقعیتو بگو تخریب هم نکن تازه اگه پیت استاپ های فراری نبود فکر کردی بازم کیمی جلوش میموند 3 بار فقط فتل اوردن از رده های سوم چهارم ششم به پیت استاپ دهم یازدهم برگردوندنش به مسابقه اینا رو لطف توی کامنتت بنویس
   😡

  • Farid_Lambo

   18

   3

   گزارشگر محبوبتون که میگفت یه گلو درد ساده داشت. اگه خیلی بیمار بود هم عذر بد از تر گناهه که میگی با اون شرایط اومد مسابقه داد. در ضمن، وقتی فتل فرت و فرت سبقت می‌گرفت اون صدا های تشویق رو نشنیدی؟ شاید نخواستی بشنوی

  • محمد.ج

   15

   1

   داداش فرضا قبول میکنم که فتل توی آلمان طرفدار نداره.
   طرفدارای مکس هم که مشخص بود زیادن چون هلندیها به راحتی با توجه به همسایگی با آلمان اومدن اونجا. اصلا انقدر رنگ نارنجی زیاد بود که قابل چشم پوشی نیست.
   طرفدار مرسدس هم میشه قبول کرد چون بلاخره مرسدس اصلیتی آلمانی داره.
   اما طرفدارهای لکلرک؟؟؟؟!!!!!!!
   این رو از کجا آوردی؟ من از لکلرک خوشم میاد و از اونجایی که به هر حال راننده ی فراری هست پس منم لااقل بخاطر فراری طرفداریش رو میکنم . اما خدایی از کجا ؟؟؟؟؟ هرچی دیدی طرفدارای مکس و لکلرک بودن؟؟؟؟؟؟؟
   دوستان اجازه دارم فریاد بزنم: خدایااااااااااااا ؟

  • THE MINDBLOWER

   16

   16

   فقط همینو بگم سیلور پارسال سب با کتف عمل کرده شلنگ گرفت رو کل تیم مرسدس حالا ایشون سر درد داشته.
   طرفدارها هم که دیگه چی بگم والا محبوبیت رو تو کانادا دیدیم.

  • Hassan Mohebbi

   16

   1

   …m6…
   جوری میگه مریضی فکر مکنن زیر سرم درش اوردن. همون موقع که او لاستیک خشک انداخت قبلش وتل، راننده‌های هاس، لکلرک، کیمی مکس و خیلیای دیگه هم انداخته بودن این که او رفت تو دیوار تقصیر لاستیک نیست، یعنی شما همه چیزو همه کسو مقصر میدونید به غیر لوئیس. پس اون چرخش ۳۶۰ درجه هم من بودم گفتم به افتخار ۱۲۵ سالگی مرسدس بزنم یه حالی به تماشاچیا بدم.
   اگه وتل از کیمی سبقت نگرفت واسه اینه که خودش عقب کشید و ترجیح داد لاستیک نگه داره که تیم با استراتژی‌های اشتباه اون رو خراب کرد. بعد کیمی همیشه مردوونه رقابت میکنه. اگه یه نفر باشه که کیمی باهاش خوبه اون وتله. ازت ممنونم که کامنت میگذاری من هر وقت کامنتای شمارو میخونم فکر میکنم لوئیس داداشت هست یعنی جوری ازش دفاع میکنی که هیچ طرفداری دفاع نمیکنه.

 9. Amir5

  17

  6

  دوستان عزیز به راننده ها احترام بگزارید وقبول کنید که هر راننده ای روز بد داره و این که همیلتون هم راننده خوبیه بخصوص در باران ولی فتل از همه راننده های بارانی بهتر میرونه این رو قبول کنید

   • MiladNikandish

    10

    1

    هر ۸تاش از ۲۰۱۴ب اینوره خوبه ک اینم بدونی روزبرگ و بوتاس در حد لوییس نبودن واقعا که بخوان براش خطری درست کنن بقیم که تو دسته پایینتر رقابت میکردن مرسدس از ۲۰۱۴ب اینور تو بارون اختلافش بیشترم هست با بقیه

 10. محمدرضا

  7

  0

  فقط مقایسه کنید مصاحبه ولف درباره لوییس رو بامصاحبه بینوتو نسبت به فتل…لوییس از اول شروع کرد و به لطف الفا رومئودوامتیازگرفت،بعد ببینید ولف چجورحمایتش میکنه و بینوتوچطوداره پشته فتل درمیاد!!!

 11. ....kh:n....

  11

  1

  چرا اینقدر راننده بارون راننده بارون میکنید.
  وستپن مگه برزیل ۲۰۱۶ همه رو لوله نکرد.
  پس چرا از بوتاس نتونست رد بشه؟؟؟؟
  هااااا؟؟؟؟مگه همون مکس نیست تازه با ورژن آماده تر.
  به هزار تا پارامتر بستگی داره تنظیمات خیسی،ستاپ ماشین، میزان باران، نمیدونم فلانو فلان اوووووو خدامیدونه.

  • Amin

   3

   10

   مطمعنی برزیل ۲۰۱۶ رو درست نگا کردی؟
   تو اون مسابقه مکس فقط نتونس نزدیک لوئیز بشه
   البته تا ی جایی رو درست گفتی ولی درست ترش اینه: همه رو لوله کرد غیر از لوئیز
   ثانیا تو جواب اونایی ک میگن از ۲۰۱۴ مرسدس خیلی قوی تر بوده!آقا مگه نمیگین اختلاف ماشین ها تو بارون خیلی کم میشه(نبرد بوتاس و استرول همین آلمان)مگه نمیگین راننده خیلی موثره(استاد فتل با نبوغ خودش دوم شده)پس این دلایلی ک گفتین تو ۵ سال گذشته کجا بودن؟؟؟
   و جمله آخر:فتل آلمان پارسال تو بارون کجا بود ک رقابت کنه؟ چین ۲۰۱۷ کجا بود؟ژاپن ۲۰۱۴ با شاسی فوق العاده ردبول کجا بود؟حداقل تو ۲۰۱۴ میشه گفت مرسدس فقط سرعت کفی داشت و شاسی تعطیل بود در برابر ردبول و فراری
   اون یکی مسابقاتی ک لوئیز برده رو نمیگم که ب دلایل دیگه وصلش نکنین!

   • ARA$H

    2

    1

    واقعا جالبه همیلتون ماشینو داغون میکنه فتل پشته کیمی گیر کرد اخه شما چرا اینجوری میکنید یه موقع ادم فکر میکنه یک نسبتی حتما دارین باور کنید خوده نیکولاس که برادر لوییسه انقدر ازش تعریق نمیکنه که تو انقدر تعریف میکنی برچی فرمول یک رو به حاشیه میبرید با حرفای بدون مدرک و فقط فقط از روی خراب کردن یک راننده اصلا من موندم اقا طرفدارای مرسدس لطفا برین دوباره این متنو بخونین ببینین کلمه ای هست به نام فتل یا سباستین توی این متن اصلا این موضوع درباره همیلتون نه فتل فلانه فتل فلانه فتل پشته کیمی هست واقعا در تعجبم لوییس اینکارو کرده نه فتل فلانه 🙁 🙁 🙁
    تازه ببخشید فتل با نبوغش دوم شد اره نمیدونم یا ریس ندیدی یا میخوای یک حرفی زده باشی اخه پیت استاپ های فراری نگاه بد بگو نبوغ فتل فلانه بعدشم نبوغه لوییس کجا توی این مسابقه

دیدگاه خود را بیان کنید