فرمول یک ایران – مدیر فنی تیم فرمول یک ردبول بیان کرده است که در یک زمانی به بستن قرارداد با فرناندو آلونسو و هم تیمی شدن او با سباستین فتل نزدیک شده بودیم.

فرناندو آلونسو که در پایان سال 2018 از مسابقات فرمول یک کناره گیری کرده است، حال ابهامات زیادی برای بازگشت او مطرح شده که البته خودش گفته است که برنامه های دیگری به جز فرمول یک دارد.

آدریان نیوی

آدرین نیوی

آدرین نیوی، مدیر فنی تیم ردبول در مصاحبه ای بیان کرده که:

ترکیب سباستین و فرناندو به مانند ترکیب آیرتون سنا و آلن پراست می شد. این یکی از اتفاقاتی بود که متاسفانه رخ نداد ولی خیلی نزدیک بود که اتفاق بیافتد.

فکر می کنم در صورت رخداد چنین مسئله ای ما موفقیت های زیادی را باهم بدست میاوردیم. ردبول همیشه سیاست رشد رانندگان خودش را دارد و انتقال فرناندو آلونسو یک مسئله بیرونی و غیر جدی به نظر می رسید.

چندین بار باهم دیدارهایی را در اتریش داشتیم. به نظر می رسد فرناندو شانس خوبی را در برخی از انتخاب هایی که کرده بود نداشت اما هر موقع که با او صحبت می کردیم او بسیار محبت آمیز رفتار می کرد. توانایی های فرناندو اصولا به طوری است که بیشتر از آن چیزی که در ماشین وجود دارد را نشان می دهد که این نشان از یک راننده باشکوه دارد یعنی نشان دادن توانایی رقابت حتی با نداشتن بهترین ماشین.

41 دیدگاه

 1. alireza_h

  16

  13

  اما نزدیک‌ترین و محتمل‌ترین اتفاق مشابه حضور سنا و پراست توو یه تیم رو می‌بایست به هم تیمی شدن ورشتپن و لکرلک توو فراری مد نظر قرار داد؛ لکرلک اون موقع می‌شه پراست ثانی و ورشتپن می‌شه سنای ثانی! با همون خلق و خوها تقریبا! و احتمالا با همون درگیری‌ها! (البته «اگر» این اتفاق بیفته…)

 2. Kiarash_Ferrari

  7

  31

  این ریکیاردو که شما میگی کلا تیمو داغون میکنه اون 2014 تو ردبول !
  اینم الان تو رنو !!
  کلا آدم خاصیه تو فراری هم بره فراری رو بگند میکشه

  • THE MINDBLOWER

   28

   3

   کاریزمای خاص خودشو داشت.مثلا اینکه تو اتاق قبل پودیوم با هیچکی(علی‌الخصوص سب)حرف کنید و گرم نمی‌گرفت یا اینکه سیلور ۲۰۱۰ که همه گفتن تمومه فصل واسش گفت هنوزم شانس دارم یا اسما ۲۰۱۲ که گفت امروز من میرم بیرون شاید مسابقه بعد سب بده و رفت.
   کلا اگه بخرم انتخاب کنم سب با‌ کی رقابت کنه اون ناندوعه چون رقابت باهاش خیلی خاص‌تره تا رقابت با لوییس.

   • yas

    13

    0

    حاجی متن رو همیشه یکبار ویرایش کن

 3. iman

  18

  15

  توانایی رقابت حتی با نداشتن بهترین ماشین چیزی که در هیچ کدوم از راننده های فعلی وجود نداره، کاری که ناندو 2010 و 2012 به شکل عجیب و غریبی نشون داد و ماشین کاملا برتر ردبول رو تا آخرین لحظه به چالش کشید، ناندو بر میگرده چون فرمول یک به شخصیت ناندو نیاز داره و باعث جذابیت و جذب تماشاچی میشه حتی با گاری مکلارن، به خاطر جذبه فوق العادش که کل گاراژ و کل تیم رو تحت شعاع خودش قرار میداد

  • سید علی حسینی

   31

   0

   سبقتی که داخل سوزوکا از مایکل گرفت هیچوقت یادم نمیره، قیافه افراد اون صحنه دوربین میرفت رووشون عالی بود همه داشتن دیوانه میشدن 🙂 حیف که اون موقع اینترنت درست حسابی نداشتیم 🙁

   اگر من جای فیا بودم و امکانش بود هیچوقت اجازه بازنشستگی روزبرگ و آلونسو رو قبول نمی کردم، اگر این دو نفر بودن فرمول یک اینقدر دو قطبی نمیشد، این ستاره های جوون هم تا بخوان طرفدار جمع کنن کلی راه مونده 🙁 فرناندو توو اون مکلارن که هر مسابقه 14 15 ام میشد گاهی اوقات خیلی خبرساز تر از راننده های صدر جدول بود :))

   • iman

    6

    9

    دقیقا سید الان که نیست بیشتر از راننده های صدر جدول جذابیت داره و بیشتر خبر تو سایتا و خبرگزاریا از ناندو هست

   • TRANS AM

    14

    2

    با احترام به فهرمانیهای آلونزو ذکر این نکته ضروری است که در سوزوکا ۲۰۰۶ ماشین فراری با بروز نقص فنی در دور ۳۷ و کناره گیری اجباری ، قهرمانی را از شوماخر گرفت .

   • Hamed

    10

    0

    پیچ 130R سوزکا سال 2005 یادش بخیر اینترنت دایال آپ و کارت اینترنت اون زمان اولین فصلی که تونستم جدا از اخبار ورزشی و گزارش مجله ماشین اونسالا چنتا از ریسا رو از م.اه وا.ره تماشا کنم اون فصل مسابقه ایمولا هم خیلی جذاب بود جالبه اون سالا اصلن از آلونسو خوشم نمیومد و یادش بخیر چقدر حرصم میگرفت رنو داره فراری رو میبره شوماخر قهرمان نمیشه

  • mehdi vettel

   26

   7

   برای بار هزارم
   سال 2012 هیچ ماشینی برتری وجود نداشت
   هشت راننده از پنج تیم مختلف مسابقه بردن
   بماند که سرجیو پرز از سایوبر و هالکنبرگ با فورس ایندیا تا یک قدمی برد رفتن
   اون سال ماشین فراری بهترین ماشین از لحاظ پایداری بود و هیج خرابی داخل مسابقه نداشت در صورتی که ماشین ردبول و مکلارن حداقال دو بار خرابی موتور داشتن

   البته در طول فصل من قبول دارم ماشین ردبول از فراری سریعتر بود ولی تو فرمول یک خیلی از عوامل غیر از سرعت ماشین تاثیر گذار هستن و در نهایت فتل و آلونسو نشون دادن چرا بهترین راننده های دهه اخیر فرمول یک هستن

   • Amin

    9

    24

    “فتل و آلونسو نشون دادن چرا بهترین راننده های دهه اخیر فرمول یک هستن”
    تنهایی ب این نتیجه رسیدی؟
    نمیدونم چرا جدیدا مد شده برای مقبولیت فتل اسمشو کنار راننده های بزرگ میارن!
    خود آلونسو فتل رو جز برترین های تاریخ قرار نداده بعد اینجا ی عده هستن که دارن از اعتبار آلونسو بالا میرن
    جناب ادمین این چهارمین کامنتیه که من میذارم!شما س تای قبلی رو قبول نکردی
    خداییش یکم انصاف داشته باشین
    یا اینکه کلا بیاید بگید تو کامنت نذار

    ادمین:
    دوز تیکه انداختنت رو کم کن حله، چار روز سایت آزاد باش بود دیگه خیلی چیزا رو هر چند طرف گفتید، دیگه تموم شد

   • THE MINDBLOWER

    18

    7

    امین شما بازم راجب اون دوره اظهار فضل میفرمایید؟؟
    سب اون سال تو برزیل ناندو رو شکست نداد .
    تو استرالیا داد که از خود همیلتون‌تون با ماشین ضعیف‌تر تو اون ریس سبقت گرفت.تو چین برد که از ۱۱ اومد ۵ تموم کرد با ردبول‌ی که اپدیت نداشت.تو بحرین بود که جانانه جلوی کیمی دفاع کرد واسه برو تو موناکو و که از نهم اومد ۴ تموم کرد یا کانادا که از خود ناندو واسه ۳ امتیاز سبقت گرفت و جلوش تموم کرد.یا انگلیس که شومی و مسا رو اندرکات کرد یا اسپا که اومد و دوم شد یا ابوظبی که آزمون و همه‌رو.
    اینا جاهایی بود که سب برو نه زمانی که بیشتر از ۲۰۰ دور پشت‌سرهم اول بود.
    ایمان چجوری میتونی بگی ردبول اون‌سال ها برتر مطلق داشت؟؟؟
    اینکه فراری سرعت مسابقه‌ای بهتری نسبت به تک‌دورش داشت واضح بود و هست. شما اینم در نظر بگیر کل فراری و حتی تیم‌های خواهرش واسه ناندو متحد شده بودن ولی سب بازم زد ترکوند همه‌رو.
    درضمن من همیشه ناندو رو ستایش کردم و این صحبت‌های شما باعث نمیشه از این ستایش کم میشه ولی خود ناندو و طرفدارانش هنوز غم و درد ناشی از کامبک رو تو دلشون دارن و مصاحبه ناندو هم واسه همینه.

    ادمین: این اسپل چک لعنتی رو خاموش کن دخل همه رو آورد :)))))))))))))))))))

    هر کسی هم حق داره اظهار فضل کنه 🙂

   • mehdi vettel

    13

    1

    Amin
    ببین وقتی تو یکی از رقابتی ترین سال های تاریخ فرمول یک، دوتا راننده تا مسابقه آخر شانس قهرمانی دارن یعنی اینکه نشون دادن نسبت به راننده های کامل ترن و ثبات بیشتری نسبت به بقیه دارن

   • Akbar (Ghasemi)

    6

    0

    Amin
    نیویی اینا رو کنار هم چیده نکنه چیزی حالیش نیست…
    دوران سیاه فعلی فتل با فراری باعث شده فن بوی ها فقط همین رو از فتل بیاد بیارن
    البته مقصر خود سب هم هست که حمایت از تیم رو واسش هیچ مرزی قایل نشده و به صورت بی رویه حمایت میکنه و این هم به ضرر خودشه و هم به ضرر تیم…

   • pejman

    0

    3

    والا تا ما یادمونه همه قهرمانیای فتل با ماشین برتر ردبول بود وگرنه غیر ماشین برتر ردیول می شد که امر فصل فتل حتی نزدیک قهرمانی باشه؟!؟

  • JBjb

   21

   7

   سال 2012 در 20 مسابقه

   مک لارن 8 پول پوزیشن ( 7 تا همیلتون 1 باتن)
   ردبول 7 پول پوزیشن ( 6 فتل 1 وبر )
   فراری 2 پول پوزیشن آلونسو
   مرسدس 2 پول پوزیشن ( روزبرگ شوماخر)
   توی موناکو، شوماخر پول گرفت ولی به دلیل پنالتی از مسابقه قبلی پول رسید به مارک وبر
   ویلیامز 1 پول پوزیشن ( مالدونادو در اسپانیا)
   در اصل همیلتون تو اسپانیا پول گرفت که به دلیل مشکل تو ماشینش پول رسید به مالدونادو

   سال 2012 مک لارنه همیلتون در اصل به تنهایی 8 تا پول زد، بیشتر از کل پول پوزیشن های ردبول، و همیلتون و باتن دو راننده مک لارن 7 مسابقه بردند، مالدونادو تو ویلیامز مسابقه برد، رایکونن تو لوتوس مسابقه برد، روزبرگ برد، توی کل نیم فصل اول ردبول فتل فقط یک مسابقه برد، و ردبول تو 13 مسابقه اول کلا 3 تا برد، دو تا وبر، یکی فتل، کل 20 مسابقه ردبول 7 تا پول زد و 7 مسابقه برنده شد که 2 تاش مارک وبر بود، 13 تای دیگه پخش بود بین بقیه تیم ها که 8 پول و 7 بردش در اختیار مک لارن و دو راننده اش همیلتون و باتن بود، چطوری ردبول ماشین کاملاً برتر بوده ؟ اذهان مردمی که اطلاع ندارند رو با ادعاهای نادرست فریب ندید. 2012 آخرین فصلی بود که توی فرمول یک رقابت واقعی بود و آخرین قهرمان واقعی فتل بود.

   • iman

    14

    18

    یعنی شما اعتقاد داری ردبول فتل سریعتر از فراری ناندو نبود؟مکلارن خیلی خوب بود بهتر از فراری ولی در کل خودروی برتر خودروی ردبول بود،ناندو به اعتقاد من خیلی بیشتر از حد اون فراری از ماشین بیرون کشید،۲۰۱۳ هم همینطور دومی ناندو ۲۰۱۳ در حد شاهکار بود

   • Hamed

    4

    8

    آقای iman داری با کی بحث میکنی عزیز من ؟ با یه متعصب صرف اومدی از در منطق وارد شدی ؟
    برو چهارخط پایین تر ببین چی نوشته یکم بخند روحیت عوض بشه

   • Akbar (Ghasemi)

    8

    1

    کامنت برتر:
    “ناندو به اعتقاد من خیلی بیشتر از حد اون فراری از ماشین بیرون کشید”
    یعنی چند اسب بیشتر؟!!! 40 اسب ؟! 100 اسب؟!! بعد این بیشتر از حد ماشین رو با امداد غیبی از ماشین بیرون کشید یا همزمان که میروند یه پا هم میزد زمین ماشین تندتر میرفت؟!
    بابا جک نگید لااقل شماها که ادعای قدیمی بودن تو اف1 رو دارید جک نگید…

 4. Hassan Mohebbi

  22

  1

  “ادرین نیوی: ترکیب سباستین و فرناندو به مانند ترکیب آیرتون سنا و آلن پراست می شد.”
  جمله سنگینی گفته…
  حتما یه دلیلی داشته چون یه مهندس نابغه نمیاد خودش رو مضحکه عام و خاص کنه.

 5. JBjb

  16

  7

  آقای Amin
  اول اینکه فتل خیلی بهتر و گنده از آلونسو و خیلی های دیگه بوده و هست این بقیه هستند که نیاز دارند اسم شون کنار فتل آورده بشه اعتبار کسب کنند،

  دوم اینکه اگر جنابعالی همین جناب فرناندو آلونسو رو که داری ازش طرفداری میکنی بشناسی، باید بدونی که آلونسو از فتل نفرت داشت ( الان که رفته کاری ندارم طرز فکر ش چیه) و چندباری که ویدیو هاش موجوده به دلیل باختن به فتل و از دست دادن قهرمانی به گریه افتاد، و توی اون سالها به هیچ وجه رابطه خوبی با فتل نداشت و رفتار و گفتار خوبی در مورد فتل نداشت بارها بعد از اون دوران هم علیه فتل مصاحبه کرده تا خودش رو تسکین داده باشه.
  و دلیلش هم خود آلونسو و شخصیت ش بوده. فتل رو همه دیدند با هم تیمی هاش و سایر راننده های فرمول یک به طور مثال با همیلتون رو همه دیدند که رابطه محترمانه و دوستانه نسبت به هم داشتند ‌‌.

 6. Muhammad-sv#5

  12

  7

  طرفداران آلونسو فکر میکنن سال 2010 و 2012 ماشین فراری ضعیف تر بود و جناب آلونسو بیشتر از توان ماشین ازش کار کشید … هیچ راننده ای نمیتونه بیشتر از توان ماشین ازش کار بکشه مگه جادوگره ؟ حرف هایی میزنید که یاد فیلم های تخیلی میفتم مثل این میمونه که پیکان 120 تا سرعت داره آلونسو این ماشینو به 200 تا برسونه … بسه دیگه قبول کنید ماشین خوبی هم داشت اما حریف سب نشد

  • Ali n

   8

   8

   “طرفداران آلونزو فکر میکنن سال 2010 و 2012 ماشین فراری ضعیف تر بود و جناب آلونزو بیشتر از توان ماشین ازش کار کشید…”
   خوب این مصاحبه رو الان آدرین نیوی که فتل قهرمانی هاشو مدیونشه گفته لابد اونم طرفدار آلونسوِ.!!

   در ثاتی فیلیپه مسا ( با اینکه خیلی دوسش دارم) راننده کمی نیست ، تقریبن ۲۰۰۸ و قهرمان شده بود ولی برو ببین با ماشین فراری تو سال های ۲۰۱۰ -۲۰۱۳ چه نتایجی گرفت.
   نتایج مسا قدرت واقعی فراری بود و نتایج آلونزو چیزی فراتر از قدرت فراری.

   • Akbar (Ghasemi)

    7

    1

    “”نتایج آلونزو چیزی فراتر از قدرت فراری.””
    هنوز درگیر بودم یه الونزو فن چجوری حساب کرده ادم از ماشین بیش از توانش کار میکشه که دیدم دومی هم اینو عنوان کرده…
    شاید الونسو پیامبر اف1 بوده و این که شماها میگین بیش از قدرت فراری بیرون میکشیده از اعجازش بوده!!!

  • Hamed

   4

   8

   آخ آخ اینو گفتی یاد اون لحظات ملکوتی افتادم یه عده اینجا بعد بردای فراری یقه پاره میکردن ماشین فراری ضعیفه و حدش این نیست فقط معجزه فردی و رانندگی فرا زمینی فتل باعث شده این چنتا برد به دست بیاد وگرنه دراصل این ماشین سکو هم نمیتونه بگیره خلاصه نمیدونم چک کن ببین با این حرفت یه وقت توهین به مقدسات عده ای نشده باشه

   • iman

    3

    4

    Hamedواقعا خنده داره استدلال این عده، قبلا گفتم اگه خود سباستین بیاد کامنتای اینارو بخونه شاخ در میاره، الان که کامنتای تعیین خط رو میخوندم یکی گفته دیدین گفتم فراری عمدا ریس فتل رو خراب میکنه برای اینکه آبروریزی نشه ماشین لکرکم خراب کردن ، خوب منطق اینا در این حده

   • yas

    6

    2

    اینو گسلی گفته بود پارسال که فتل بیشتر از توان واقعی فراری داره نشون میده. نکنه شما بیشتر از اون میفهمید؟؟؟؟؟
    البته خب شاید همینطور باشه. آنتی فتل ها خیلی میفهمن

  • iman

   4

   8

   منظور نتایجش بیشتر از حد فراری بود و بله یقینا هیچکس با اون ماشین همچین نتایجی نمیگرفت،نمونش الانه که راننده های مرسدس چهار پنج مسابقه مونده راحت قهرمان میشن و اخر فصل میرن سیزده بدر در حالی که خودروی فعلی فراری بسیار بهتر از فراری آلونسو،فرق یه نابغه با سایرین اینه

  • Amin

   2

   5

   شما شاسی مزخرف اون سالهای فراری رو با شاسی ردبول فوق العاده مقایسه میکنید؟؟؟؟برای اینکه یادآوری بشه برید بشینید و سبقت ماشین های این دو تا شرکت رو ببینین تا همه چی دستتون بیاد
   ب علاوه در جواب دوستمون ک تعداد پل و برد های ۲۰۱۲ رو گذاشته بود:آقا شما چرا این طوری ب ماجرا نگا نمیکنی!این طوری که لوئیز با استعداد خودش پل ها رو گرفته وگرنه چرا باتن نتونسته بود؟؟ ب علاوه اینکه تعداد برد و پل های ردبول کم بوده هم میتونه این باشه که راننده های درجه ۲ و درجه ۳ پشت فرمونش نشسته بودن!ازکجا معلوم اگه همون ماشین دست لوئیز بود همین نتایج امسال تکرار نمیشد؟

   • Muhammad-sv#5

    6

    0

    اگه ماشین امسال همیلتون دست سب بود امسال21 تا پول پوزیشن میگرفت در ضمن همیلتون راننده درجه 3 هست که تو کوالیفایینگ های سال 2014 از روسبرگ شکست خورد

   • Mahmood.gh

    1

    3

    جالبه یکی از دوستان میگه بوتاس دسته دویه
    شما میگی لوییز درجه 3
    بیخیال خودتون خندتون نمیگیره

 7. PeymaN

  13

  7

  مکس ورشتپن:کلاه خود را با کسی عوض نمیکنم چون از این کار خوشم نمی آید فقط با الونسو کلاه خود را عوض کردم او یک جنگجوی واقعی بود. زنده باد ماتادور

 8. Nohed81

  12

  0

  ادرین نیوی گفته که میخواستم یه ترکیب رویایی داشته باشم تو ردبول، اونم فتل و آلونسو، حالا نمیدونم که چرا بعضی از کاربرا با هم دعوا میکنن که کی بهتره؟ آقا دوتاشون خوبن هم فتل هم آلونسو قهرمان جهان هستن، یا راننده های بزرگی رقابت کردن، طرز رانندگی خاصی دارن، استایل خاصی دارن، و هر دوتاشون محبوبن، تمام ، موفق باشید

 9. Ali n

  4

  4

  نکته مصاحبه اینه که ثابت میکنه ردبول همیشه دنبال آلونزو بوده ، پارسالم آلونزو گفت ردبول چند بار باهاش برای رانندگی ردبول در تماس بوده ولی هلموت مارکو و کریستین هورنر شدیدن تکذیب کردن اما حالا مشخص شد که کی راست می گفته.

دیدگاه خود را بیان کنید