فرمول یک ایراندنیل ریکاردو، راننده استرالیایی تیم رنو، می‌گوید با اینکه ردبول در بین برندگان گرندپری‌ها در حال رقابت است و رنو حتی رنگ سکو را هم ندیده، باز هم از تصمیم خود و ترک ردبول پشیمان نیست.

آگوست سال قبل بود که ریکاردو با اعلام خبر جدا شدنش از ردبول و پیوستن به رنو به تیتر یک محافل خبری تبدیل شد و حتی مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر را نیز شوکه کرد.

در آن زمان وی بسیار مصمم بود که این تصمیم برای آینده‌اش مفید خواهد بود و چالش بزرگی در انتظار اوست. اکنون هم که در نیمه راه فصل 2019 قرار داریم و دنیل اولین فصل خود به عنوان راننده رنو را پشت سر می‌گذارد، هنوز بر این باور است که تصمیم درستی گرفته، حتی با اینکه مجبور بود مکس ورشتپن را به عنوان برنده گرندپری اتریش ببیند در حالی که وی هنوز موفق به کسب یک سکو هم نشده است.

دنیل ریکاردو و آنتونیو جیوویناتزی- گرندپری بریتانیا 2019

دنیل ریکاردو و آنتونیو جیوویناتزی- گرندپری بریتانیا 2019

وی در مصاحبه با سایت فرمول یک گفت:

اغلب مردم به سراغ من می‌آیند و می‌گویند: “به مکس نگاه کن، او روی سکو است و تو حتی به آن نزدیک هم نیستی.”، اما می‌دانید مسئله چیست؟ این حرف‌ها را نمی‌گویم که ردبول را زیر سوال ببرم، اما عملکرد آن‌ها در 5 سال گذشته نیز همین بوده است.

پارسال ردبول تا به این مقطع از فصل 3 مسابقه برده بود، اما امسال، تازه [در اتریش] به اولین پیروزی خود رسیدند.

پس اگر در آنجا می‌ماندم وضعیت بهتری نداشتم. منظور دیگر من این است که، شما هیچوقت کاملا راضی نخواهید بود مگر اینکه برای مرسدس رانندگی کنید چون برتری آن‌ها بر بقیه غالب است.

قطعا از تصمیمم برای انتقال به رنو پشیمان نیستم.

تا این لحظه بهترین رتبه ریکاردو در این فصل کسب رده ششم در گرندپری کانادا بوده است. وی اضافه کرد:

[نتایج] هنوز خیلی خوب نیستند، اما من بسیار از تیم و آنچه در اینجا می‌بینم خوشحالم. و مهمتر از همه، از خودم، عملکردم و کاری که با مهندسان در حال انجام هستیم راضی هستم.

11 دیدگاه

 1. بهروز

  23

  2

  حتی میشه گفت هم ردبول پیشرفت کرده یکم و هم فراری پسرفت که این دوتا به هم رسیدن، در مورد بردن مسابقات هم دلیلش شاید پیشرفت کمتر ردبول نسبت به پیشرفت فوق العاده مرسدس باشه، نه لزوما پیشرفت نکردن ردبول، ولی خب این مصاحبه طبیعیه، نمیشه انتظار داشت الان بیاد بگه پشیمونم که!

 2. Amir5

  14

  6

  دنیل راست میگه چون فرقی براش نمی کرد چون الان داره برای قهرمان شدن در میانه ی جدول‌میجنگه در ردبول هم اگر بود واسه دوم شدن در بالای‌جدول میجنگید

 3. میلاد

  23

  1

  اتفاقاً به نظر من ردبول تغییر کرده. تغییر اونجایی هستش که خود ریکاردو پارسال ۸ تا dnf داشت ولی دیگه خبری از dnfها توی ردبول نیست. از اتریش هم یک روند رو به رشدی گرفته که باید ببینیم تا کجا پیش میره. اگر بجای گسلی، دنیل باقی می موند الان در رقابت سازندگان ردبول دوم بود.

 4. E46-M3

  12

  1

  واسه دنیل الان فقط قهرمانیه فصل لازمه،پس چه ردبول یا رنو فرقی براش ندارن چون تو این مقطع از زمان هیچ کدومشون نمیتونن قهرمان بشن

 5. iman

  9

  2

  اتفاق بدی که افتاده اینه که اون جلو یه نفر از رقابت خارج شده و عملا فقط یه راننده ردبول تو رقابته و دیگه دنیل رو اون جلو نداریم، گسلی اصلا در حد ریکاردو نیست، لا اقل تا الان ایتطوری بوده

 6. mershari

  9

  5

  فکر کنم همه خوندین دیگه شایدم ریکاردورو به عنوان راننده قبول ندارید اخه گفت هیچ جا به غیر از صندلی مرسدس رضایت بخش نیست
  گفت ماشین مرسدس
  اره ماشینش
  نه رانندهاش
  ماشینش
  …..
  ماشیشن راننده با قابلیت خاصیم نمیخواد

  • yas

   2

   0

   این دیگه بی انصافیه. درسته مرسدس خیلی برتر از سایر رقباست ولی خب رانده‌ی خوب هم می‌خواد. راننده‌ی تاپ و درجه یک؛ که الان تقریبا ۵ تا راننده‌ی تاپ (سب، لوییس، مکس، شارل، ریکی) تو مسابقات داریم. اگه اینها پشت مرسدس باشن، حتما قهرمانن ولی اینکه یه راننده‌ی معمولی بیاد قهرمان بشه، نشدنیه

 7. M.Verstapen

  3

  3

  وای خدا چی میگی دنیل؟؟ این اولین سال ردبول با هونداس! نه رنو. این نتایج شگفت آوره. بعد تقریبا ۱۳ سال هوندا اولی میاره بعد میگه پیشرفت نکرده.با این وجود اگر مکس سال دیگه از ردبول بره حرف دنیل درسته.

 8. daniel65

  1

  0

  پارسال تو تایمگیری مکزیک تایم مکس و زد p1گرفت خیلی خوشحالی عحیبی کرد.شاید داشت با پول زدن حرص هورنر و مکس و …را داشت در میاورد.شاید دن تو ردبول خیلی تنها شده و محیط کار براش پراز استرس و تنش شده.از بس ک تبعیذ وجود داشته.مسلما دن رفت ک از اون شرایط راحت بشه.و موفقیت و در شرایط مطلوب خودش بدست بیاره.وقتی تو اتریش با لکرک ابراز همدردی کرد نشون داد گه چ ادم خونگرم و با احساسیه.همچین ادمی نمیتونه با مکس سر کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید