موتوجی پی ایران – موتورسوار دوکاتی، آندره دویزیوسو می گوید اینکه او در مسابقات به اندازه کافی تهاجمی عمل نمی کند، یک تفکر اشتباه از سمت مردم است.

در مسابقه هفته گذشته در هلند نیز موتورسوار ایتالیایی نتوانست بر روی سکو قرار بگیرد در حالی که رقیب قهرمانی او، مارک مارکز برای پیروزی رقابت می کرد و در نهایت مسابقه آسن را در مکان دوم به پایان رساند و فاصله این دو در جدول قهرمانی به 44 امتیاز افزایش یافته است.

دویزیوسو در مصاحبه ای مطبوعاتی اینگونه نظر خود را در مورد عملکردش بیان کرد:

بیشتر مردم فکر می کنند که من به اندازه کافی تلاش نمی کنم یا به اندازه کافی تهاجمی نیستم تا چیز بیشتری را بدست بیاورم، ولی این موضوع واقعیت همه چیز نیست. منظورم این است که اگر شما سرعت کافی نداشته باشید که بخواهید در جلو بمانید اینکه آیا تهاجمی هستید یا نه واقعا نمی تواند تاثیری را در عملکرد شما ایجاد کند.

من 12 دور در مسابقه آسن به شکل صد درصدی فشار آوردم، به اندازه سه موتورسوار اول زمان ثبت می کردم و این در حالی بود که سرعت واقعی ما اینقدر نبود. این یک واقعیت بود، اگر شما مرا در رده چهارم دیدید و متوجه شدید که من با یک فاصله سه دهم ثانیه ای با این افراد ایجاد کردم بخاطر این بود که من 12 دور با حداکثر توانی که داشتم فشار آوردم و مجبور شدم که کار را آرام تر دنبال کنم.

آندره دویزیوسو - آرژانتین 2019

آندره دویزیوسو

موتورسوار دوکاتی در ادامه افزود:

سبک موتورسواری من بسیار نرم است و حالت تهاجمی را نشان نمی دهد حتی موقعی که من در حداکثر توان خودم و موتورم هستم.

من اولین موتورسوار با موتور دوکاتی در ردیف جلو بودم، چه کار دیگری می توانستم انجام دهم! بیشتر مردمی که مسابقه را نگاه می کنند این موضوع را متوجه نمی شوند.

هر موتورسواری یک سبک موتورسواری دارد. این به آن معنا نیست که شما 100 درصد خود نیستید. سرعت ما 1.34.00 نبود ولی من این را برای 12 دور عملی کردم. پس من تهاجمی عمل کردم ولی در مسابقه این چیزی نبود که به نظر می رسید.

9 دیدگاه

  • miladhammer44

   10

   1

   اندرادویزیسوموتورسوارخوبیه وپارسال دوسه بارمارکزوتودورهای پایانی شکست دادبه علاوه توبارونم خیلی خوبه موتوردوکاتی موتورسرعی است منظورم اینه که توپیست های سرعتی عالین مثل موجلوولی توپیستهایی که ایرودینامیک شاسی توش خیلی خوبه یاماهادست بالاروداره …امسال موتورهندافوق العاده س هم توپیستهای سرعتی هم توپیستهای تکنیکی

  • E46-M3

   11

   1

   دوست عزیز Enzo هم درد هستیم،در واقع طرفدار واقعی اونی هست که فقط به خاطر برد و قهرمانی یک تیم یا ورزشکار طرفدارش نباشه،اصل اینه که تو شکستهاشم کنارش باشه و ازش حمایت کنه

 1. 5red16

  10

  0

  اندره دووی یکی از موتورسوارهای با کلاس mgp هستش
  عده ای تهاجمی بودن و جنگنده بودن رو با کله شق بودن یکسان میدونن
  حمله کردن هم قواعد خودش رو داره
  اگر شما نتونی جایگاهت رو پس از سبقت حفظ کنی، حمله کردن اشتباهه
  شما در درجه اول باید بتونی تایمهایی رو بزنی که بتونه جلو بودنت رو تثبیت کنه

 2. Mohammad.gh

  3

  5

  “من اولین موتورسوار با موتور دوکاتی در ردیف جلو بودم” یه جور میگه انگار بقیه 10 12 بودن این فقط جلو بود، پتروچی که اولین فصلشه تو تیم بهش چسبیده بود! نکته ای که هست اینه که در این که دووی محطاط هست شکی نیست، اما الزاما تهاجمی بودن به معنای خوب بودن نیست! نمونش آندره آ یانونه!
  اما دووی هم از نظر من یه موتور سوار معمولیه، مشخصا اگه لورنزو یه فصل دیگه میموند شکستش میداد، یانونه اگه اونقدر تهاجمی نبود و زمین نمیخورد به راحتی شکستش میداد.
  پارسال واقعا دوکاتی موتور قهرمانیو داشت اما موتورسوارشو نه! لورنزو با این که هنوز عادت نکرده بود به موتور 3 تا برد داشت، دووی 4 تا.

  • yaser

   1

   1

   حالا که دو فصل بود شکست خورد بازم حرفی می مونه من خودم عاشق پتروکس م یعنی همه دوسش دارن ولی بین این دو تا فرق هست موجلوم برد مال دوی بود ی

   • Mohammad.gh

    2

    1

    دوست عزیز شما یا موتوجی پی رو دنبال نمی کنی یا چشتو رو واقعیتها بستی، دووی تو این سالها تنها هم تیمی قوی که داشت خورخه بوده، اونم با کلی مصدومیت و از دست دادن مسابقات!!!خورخه تو شرایطی اومد دوکاتی که 100% نبود، تصادفها و مصدومیت ها هم کارشو سخت تر کرد وگرنه دووی رو خیلی راحت شکست میداد.شما ببین یانونه در مقابل اسپارگارو چیکار کرد؟!؟! رفت آپریلیا چیکار کرد؟! تنها جایی که خودی نشون میداد و هم رده هم تیمیش بود همون دوکاتی بود!
    پیتروکس هم که بقول شما همه دوسش دارن و معتقدن بخاطر فیزیک بدنیش هیچوقت نمیتونه در شرایط برابر با بقیه باشه، تازه یه فصله اومده تیم اصلی، چه فاصله ای با دووی داره؟!
    دوویزیوسو تو این چندسال تو جدول از همه هم تیمیاش جلوتر بوده، ولی تو پیست چی؟! همین دوکاتی میخواست لورنزو رو نگه داره، قبول نکرد. دوکاتی که همه معتقد بودن سخت ترین موتور واسه روندنه، با دلینیا شده جز 2تا موتور برتر، دووی چندین بار شانس قهرمانی رو داشت ولی توانشو نه!
    همین موتور دست ولنتینو یا موریک یا حتی الکس رینز بود میتونستید تفاوتو ببینید.

 3. yaser

  1

  1

  حالا که دو فصل بود شکست خورد بازم حرفی می مونه! من خودم عاشق پتروکس م یعنی همه دوسش دارن ولی بین این دو تا فرق هست موجلوم برد مال دوی بود یه دفعه زد از وسطشون رو شد که اگه دوی شل نمیکرد هر سه تا شون اوت شده بودن

دیدگاه خود را بیان کنید