فرمول یک ایرانلوییس همیلتون در گرندپری فرانسه 2019 بر خلاف دستور تیمی، سعی کرد سریع‌ترین زمان مسابقه را از آن خود کند و این در حالی است که در اوایل فصل اعلام کرده بود که امتیاز این بخش قرار نیست برای او اهمیتی داشته باشد.

فرمول یک در آغاز فصل برای سریع‌ترین دور هر مسابقه یک امتیاز در نظر گرفت تا در مجموع 21 امتیاز اضافی برای رانندگان در طول فصل وجود داشته باشد. همیلتون در اوایل فصل اعلام کرد که این چیزی نیست که به خاطرش تلاش بیشتری کند:

فکر نمی کنم امتیاز سریع‌ترین دور موضوعی باشد که در طول فصل روی آن تمرکز کنم.

اما حالا از این حرف سه ماه گذشته و لوییس برای به دست آوردن این امتیاز از دستور مرسدس سرپیچی می‌کند. با وجود دستور مرسدس برای خودداری از ثبت سریع‌ترین دور به دلیل پیت استاپ سباستین فتل، همیلتون تلاش کرد سریع‌ترین دور را ثبت کند. در نهایت راننده مرسدس فقط 0.024 ثانیه از سباستین کند‌تر بود. لوییس در این باره گفت:

مشخص است که به کارم ادامه دادم. من فکر می کنم که نباید هیچ‌وقت ناامید شد. شما نباید تسلیم شوید و فکر کنید که این غیر ممکن است. می توانستم یک امتیاز دیگر هم بگیرم.

طبیعی است که افراد تیم اطلاعی نداشته باشند ماشین چه حسی دارد. من احساس کردم که هنوز کمی لاستیک برایم مانده و فقط یک دور دیگر به پایان رقابت مانده بود.

داشتم [به این فکر می‌کردم]، می خواهم تلاشم را بکنم، باید امتحانش کنم. حتی در طول دور پایانی هم به من اعلام می‌کردند که او لاستیک های تازه دارد و امکان ندارد بتوانی از او سریع‌تر باشی.

به دیوانگی یک راننده؛ فکر کردم شاید بتوانم به او برسم. فکر نمی‌کردم انقدر نزدیک باشد. کار هایی بود که می‎توانستم انجام دهم تا سریع‌ترین باشم. فکر نمی‌کنم او دور خوبی ثبت کرده باشد. فکر نمی‌کنم او از تمام قدرتش استفاده کرده باشد یا شرایطی شبیه به آن.

فکر می‌کنم این برای ما تجربه جدیدی بود. هرگز چیزی را تمام شده فرض نکنیم و به تلاش ادامه دهیم.

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون - فرانسه 2019

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون – فرانسه 2019

دفاع لوییس همیلتون از حرکتش نمی‌تواند همه چیز را توضیح دهد. راننده با تجربه مرسدس بار ها اثبات کرده که از ریسک های خطرناک یا کم اهمیت خودداری می کند. شاید راننده بریتانیایی باید مطمئن می شد که هم‌تیمی خود یعنی والتری بوتاس این امتیاز را نمی گیرد.

والتری در اوایل فصل عملکرد خیره کننده ای داشت و لوییس همیلتون به خوبی ارزش یک امتیاز اختلاف را درک کرده است!

8 دیدگاه

 1. megatron

  24

  15

  وقتی دور آخره و لاستیک براش مونده و میدونه هم تیمیش نمیتونه امتیاز سریع ترین دور رو بگیره مگه مرض خودسانسوری داره که رکوردی که میتونه رو نزنه :/

 2. Mehrdad

  34

  8

  کاری به هیچی ندارم

  فقط اختلاف لاستیک سافت نو فتل و هارد تقریباً تمام شده همیلتون چی میگه؟
  فتل اشتباه کرد تو دورش
  به دما نرسید لاستیک
  یا مرسدس مود های داره که خیلی میتونه ماشین رو سریع کنه حتی با لاستیک تمام شده

  • mehdi vettel

   25

   0

   تو تحلیل این هفته سید توضیح داد چرا تایم شون تا این حد نزدیک بوده مهرداد جان

   مرسدس با تایرها راحت درست ولی نه در این حد که هارد کهنه با سافت نو تایم یکی بزنه

 3. E46-M3

  36

  16

  حرفهای همیلتونو زیاد جدی نگیرین،چون همیشه حرفاش متناقض بوده،مثل حرفهای همیشگی که درباره قدرت خیالی فراری میزنه، یا اینکه کل مسابقه را اون جلو به راحتی دور دور میزنه و از سختی برد حرف میزنه،در کل زیاد جدی نگیرین show man

 4. INDECENT

  24

  3

  مرسدسا اصلا نیازی به سریعترین دور ندارن ، چرا باید فکرشونو روی این موضوع متمرکزن کنن ؟

  راننده های فراری و مکس شاید در آخر این تک امتیازا جایگاهشاونو بالا پایین کنه نه راننذه های مرسدس که از الانم تکلیف انتهای فصل مشخصه

دیدگاه خود را بیان کنید