فرمول یک ایران – مدیر تیم هاس، گونتر استاینر معتقد است که اوضاع فعلی هاس در بدترین شرایط ممکن است و آن ها فرصت های بسیاری را از دست داده اند.

تیم آمریکایی باور دارد که چهارمین ماشین سریع پیست را در اختیار دارد و بار ها این موضوع را اثبات کرده. مشکل اینجاست که این تیم نمی تواند با لاستیک های 2019 پیرلی کنار بیاید.

آخرین مشکل مربوط به گرند پری کانادا بود، زمانی که کوین مگنوسن در طول تعیین خط دچار حادثه شد. با وجود برخوردش در مرحله دوم تعیین خط، کوین زمان لازم برای رسیدن به مرحله سوم را ثبت کرده بود اما به خاطر آسیب وارد شده به ماشین، نتوانست در این مرحله رقابت کند. این برخورد پیامد دیگری هم داشت، رومن گروژان با فاصله نسبتا کمی در حال تعقیب هم تیمی خود بود و به خاطر این حادثه مجبور شد از سرعت خود بکاهد. در نتیجه او هم نتوانست به مرحله سوم تعیین خط برسد.

این اتفاقات برای تیم عادی شده و به هاس و رانندگانش اجازه پیشرفت نمی دهد. تیم آمریکایی در حال حاضر هشتم است.

با قرار گرفتن تیم در بدترین شرایط ممکن، گونتر استاینر معتقد است که حالا همه چیز فقط می تواند بهتر شود و امیدوار است که این بهبود در سریع ترین زمان ممکن عملی شود:

این اوضاع باید تمام شود. چه می توان کرد؟ از یک جایی به بعد شرایط نمی تواند بد تر شود. نمی گویم که ناامید شده‌ام اما این باید تمام شود. باید به نحوی شرایط را بهتر کرد چون موقعیت ما نمی تواند از این بدتر شود. امیدوارم این شرایط در سریع ترین زمان حل شود.

سیریل ابیتبول و گونتر استاینر

سیریل ابیتبول و گونتر استاینر

لاستیک های باریک 2019 برای بسیاری از تیم ها دردسر ساز بوده اند اما هاس در این رابطه پیشتاز است و عملکرد نامنظم آن ها برای تیم دردسر ساز بوده

برای ما، عملکرد لاستیک ها بسیار نامنظم است و فکر می کنم شرایط برای بقیه هم ثابت است. یکی از ماشین ها در رقابتی بسیار سریع است و در رقابتی دیگر اصلا عملکرد خوبی ندارد.

زمانی که سریع هستید، فکر می کنید که عملکرد لاستیک را فهمیده اید و مشکل حل شده؛ در رقابت بعدی دوباره با واقعیت روبه‌رو می شوید. شرایط مان یک رولر کوستر به تمام معناست!

اگر به مونته کارلو برگردیم، در تعیین خط ما کمتر از 0.2 ثانیه با فراری اختلاف داشتیم و در کانادا این عدد به چمد ثانیه رسیده. این نمی تواند به خاطر ماشین باشد و به لاستیک ها مربوط است. فراری در مونته کارلو ماشین بدی نداشت. شاید آن ها نتوانستند در آنجا با لاستیک کنار بیایند و ما توانستیم.

این شرایط همیشگی نیست. روی کاغذ جای نگرانی نیست اما با توجه به اطلاعاتی که داریم می توان نگران نبود؟ چون ما نمی دانیم که آن ها کی خوب کار می کنند و کی دردسر ساز می شوند.

افراد زیادی می خواهند که لاستیک های فصل قبل را داشته باشند چون آن ها به نظر منظم و ثابت تر بودند. این فقط مشکل تیم ما نیست.

15 دیدگاه

 1. Ferrari7

  32

  13

  اون از مارکو اینم از استاینر
  چیز دیگه ای بیشتر نمیشود گفت
  گفتنی ها رو گفتن
  چه موقع به این گفته ها توجه میشه ؟

 2. cfz

  7

  16

  جز اینا رنو مکلارن توروسو هم مشکل دارن ایا؟

  چرا اونا هیچی نمیگن؟

  • REZA.M

   18

   9

   قبلا گفتن.همه تیمها با لاستیک های 2019 مشکل دارن.البته بعضی از تیمها مشکل کمتری دارن و تیمهای دیگه مشکل بیشتری دارن.ولی مهم اینه که همه مشکل دارن غیر از مرسدس.
   #مافیا

 3. Mehrdad

  20

  4

  تا تیم فیا اعتراض نکرده هیچی تغیر نمیکنه
  یه اعتراض کوچیک زدن سال پیش در سریع ترین زمان ممکن پیرلی رفت لاستیک تغیر داد همونجا وسط فصل تو سه مسابقه اسپانیا انگلیس فرانسه لاستیک مرسدس پسند رو اورد مرسدس هم تو هر سه تاش ترکوند…
  حالا امسال 6 تیم میگن ما مشکل داریم پیرلی میگه به ما چه خودتون برین حلش کنین
  چرا یک مسابقه هم که شده نمیان لاستیک های سال پیش رو بدن تیم ها؟
  نخواستیم سه مسابقه مثل پارسال فقط یک مسابقه لاستیک رو تغیر بدن اگه مشکل از لاستیک بوده مشخص میشه
  اگه هم مشکل طراحی تیم هاست این اعتراض ها هم میخوابه…

  صدای همه در اومده ولی چون مرسدس داره حال میکنه اعتراض بقیه مهم نیست؟

  این مافیا نیست پس چیه؟

  • دوستدار F1 و Moto GP

   8

   0

   یه جایی یی خبری خوندم تا حالا هیچ تیمی به صورت رسمی از پیرلی برای تغییر تایرهای فعلی درخواستی نکرده .
   پیرلی گفته میتونه یه تغییراتی تو تایرهای فعلی بده البته اگه FIA درخواست کنه و حداقل 7تا از 10 تا تیم با تغییرات موافقت کنن

   • Mehrdad

    6

    0

    درخواست کتبی نکردن چون 7 تا نشدن پس درخواست بی فایدست
    شش تیم هستن اگه مکلارن همراه میشد” میشدن 7 تیم ولی مکلارن به دو علت بعیده قبول کنه
    اول اینکه انگلیسی هست و در رقابتی که انگلیسی ها قدرت رو بدست دارن مخالفت نمیکنه باشون
    دوم اینکه مکلارن امسال بهتر از چندسال پیش بوده پیش خودشون میگن ما که مشکلی نداریم داریم امتیاز میگیریم چرا تغیر بدیم لاستیک رو شاید با اون لاستیک همین امتیازهارو هم نگیریم دیگه
    تیم های مثل فراری ردبول هاس الفا و… که هزینه زیادی کردن و فکر میکردن میتونن بهتر نتیجه بگیرن اما درگیر لاستیک هستن شاکین
    رنو هم به صورت رسمی نگفته موافق یا مخالف ولی چند جای خوندم اگه مکلارن بیاد در جمع مخالفین رنو هم میاد

 4. ostad

  8

  1

  فکر میکنم همین شخص بود که هم تو اسپانیا هم گرندپری قبلی مکالمات خیلی تندی رو با راننده هاش بخصوص کوین مگنسن داشت.خیلی عجیب بود برام ادبیاتش در مقابل مگنسن

 5. دوستدار F1 و Moto GP

  4

  0

  ادمین محترم
  تو صفحه اینستا گرام **** یه پستی گذاشته راجع به لاستیکا البته صحت و سقمشو نمیدونم چجوریه
  ?Pirelli knows that some teams want them to go back to 2018 tyre treads, however, they have not received any formal requests to do any changes❗
  ********
  تمایل دارید ترجمشو بذارید توی سایت اگر صحت داره. بچه ها خیلی راجع به لاستیکا بحث میکنن شاید راهگشا باشه البته اگر دوست دارید من میتونم ترجمه کنم
  ببخشید که تو بخش دیدگاه ها فرستادم راه ارتباطی دیگه ای نداشتم

 6. آرشا

  5

  0

  تنها بخاطر نازک شدن لاستیکها نیست دراصل پیرلی ساختار لاستیکها را هم تغییر داده.
  پارسال لاستیکها زیاد تاول میزدن ولی امسال نه.
  چهار دهم میلیمتر واقعا اندازه ی ضخامت یه کاغذ شاید باشه ولی ببین چه بلایی سر تیمها آودره.

  • REZA.M

   4

   10

   بله همین 0.4مرسدس رو در رفتار با لاستیک تبدیل به بهترین کرده در حالی که قبلا تو این مورد اصلا خوب نبودن و ردبول و فراری رو به بدترین تبدیل کرده درحالی که قبلا خیلی خوب بودن.
   رفتار ماشین 2018 و 2019 مرسدس رو با لاستیک مقایسه کنید.هیچ چیزی در مورد ماشین مرسدس تغییر نکرده(در مورد لاستیک ها)سال قیل با استفاده از رینگ های غیرقانونی این مشکل رو حل کردن و امسال با پرداخت پول به پیرلی.
   #مافیا

   • just.jeep

    1

    2

    استاد شما از کجا فهمیدید که رینگها غیر قانونی بوده.و امسال هم با پرداخت پول؟؟اینجا گفتن هر چیزی اگه آزاده ما هم یسری اطلاعات من درآوردی در اختیار دوستان قرار بدیم.بعضی ها یجوری از از پشت پرده خبر میارن انگار هفته دو شب شام مهمون بنیتو و دو تا ناهار هم مهمون فیا و باقیشم در پدوک هاس و …هستن.از ادمین تعجب نیکنم بابت تایید اینجور کامنتا.تیم و راننده مورد علاقت گند میزنه به رقیب چرا تهمت میزنی برادر.روغن که سوزوندی حق وتو هم که داری بیشتر از همه تیمها هم از فیا پول میگیری حالا قهرمان نمیشی اونم با موتور قویتر چون دانششو نداری.چند سال در نقابل مکلارن و ویلیامز قهرمان شدی الان که مرسدس اومده دیگه تکنولوژی و راننده طراز اول حرف آخرو میزنه.تیمی خوب با راننده ای افسانه ای.نتیجه قهرمانی پیاپی و چون و چرا.?????

   • REZA.M

    3

    0

    just.jeep
    شما از کجا فهمیدی غیرقانونی نبوده؟اگه برای ردبول غیرقانونی بوده پس برای مرسدس هم هست.
    درضمن بهتره بدونی این اطلاعات من دراوردی نیست.مایکل اشمیت گفته یکی از مدیرای مرسدس به من گفته قبل از فصل پیرلی رو مجبور کردیم لاستیک ها رو برای ما بسازه.از شما میپرسم.ممکنه پیرلی این کار رو رایگان انجام داده باشه؟

 7. محمدرضا

  1

  0

  just jeep عزیز بجایه تخریب فراری یه نگاه به تاریخچه فرمول یک وفراری بنداز.البته اون دوسته عزیزم هم نباید اینجوری به مرسدس حمله کنه . فراری خوده فرموله یکه . ازهمون حقه وتوش متوجه بشو. چندسال قدرتنمایی مرسدس رو با بیش از نیم قرن افتخار مقایسه نکن . اینا همه زودگزره ……