موتوجی پی ایران – پس از یک نتیجه ناامید کننده دیگر در مسابقه موجلو، خورخه لورنزو برای بهبود عملکردش بر روی موتور موتوجی پی هوندا، راهی ژاپن شده است.

قهرمان سه دوره موتوجی پی اصلا شرایط خوبی ندارد و تا به اینجای فصل 2019، نتوانسته در مسابقات نتایج امیدوار کننده ای را کسب کند و این در حالیست که هم تیمی او، مارک مارکز برای عنوان قهرمانی جهان در حال رقابت است.

در ایتالیا نیز او حتی نتوانست در بین ده رده برتر قرار گیرد و پس از مسابقه آشکار کرد که برای حل مشکلش با RC213V، به کارخانه هوندا در ژاپن سفر می کند:

من واقعا معتقدم که ما می توانیم پیشرفت زیادی داشته باشیم. راه حل برای من رفتن به ژاپن و سپری کردن چند روز در آنجاست.

با توجه به احساسی که با موتور داشتم و رده هفدهمی من در تعیین خط، پیش از شروع مسابقه می دانستم که وضعیت برای من دشوار است. کم و بیش سرعتی که داشتم را حفظ کردم و به رده ای که انتظار داشتم رسیدم. نه بهتر بود و نه بدتر، اما ما نمی توانیم خوشحال باشیم.

فاصله و موقعیت ما تا برنده مسابقه، نسبت به مسابقه گذشته در لمانز، بیشتر و بدتر بود اما قبل از مسابقه ما انتظارش را داشتیم.

خوشبختانه قدم به قدم نزدیک تر خواهیم شد و نتایج ما بهبود پیدا خواهد کرد. این هدف من است و به همین دلیل است که بعد از مسابقه به خانه نمی روم و کار سختی را در کارخانه پیش رو دارم.

خورخه لورنزو و مارک مارکز - اسپانیا 2019

خورخه لورنزو و مارک مارکز – اسپانیا 2019

لورنزو در ادامه افزود:

واضح است که در این لحظه ما انجین قوی در اختیار داریم اما در قسمت های دیگر مشکلاتی وجود دارد که به نظر من، سواری موتور را دشوار می کند.

مارک بسیار سریع بوده و مسابقات زیادی را پیروز شده و منطقی است که کارخانه از روش او پیروی کند. اما من معتقدم که اگر یک کارخانه بتواند نقشه دومی را نیز اجراء کند، آن هوندا است.

5 دیدگاه

 1. Akbar (Ghasemi)

  8

  12

  بهونه نیار اختلافت با مارک زیادتر از این حرفاست…

 2. McLaren F1

  15

  3

  شاید موتور هوندا به سبکش نخوره واقعا
  نمیدونم
  اما چیزی که میدونم این صندلی حق کراچلو بود.

 3. 55red16

  17

  2

  لورنزو باید حداقل یک فصل در هوندا بمونه
  مارکز چندین فصل روی این موتور بوده و کاملا شناخت متقابل نسب به موتور و تیم وجود داره
  هرچند مارکز بهترین موتورسوار حال حاضر دنیاست و به تاریخسازی ادامه میده
  اما مارکز در قیاس با دوکاتی ها تنهاست
  به مسابقه موجلو دقت کنیم میفهمیم که نبود هم تیمیش بهش آسیب زد

 4. josef6565

  6

  5

  دیگه الان موتور ها خیلی سریع تر قوی تر و وحشی تر شدند واین هم به خاطر پیشرفت های فوق العاده دوکاتی در انجین قدرتمند بود که هوندا رو به دنبال خودش کشوند. سرعت و قدرت موتور ها با توانایی مانور و کنترل اونها رابطه عکس داره و لورنزو از تیمی میاد که موتور بسیار خوش دستی داشت و خیلی نرم بود اما دوران این جور فلسفه ها با توجه به سرکش تر شدن موتورها سر اومده و تیم ها مشکل سختی و انعطاف ناپذیری موتور رو با تربیت و عادت دادن جوون تر ها با این نوع موتور ها و تمرینات و بدنسازی های سخت تر و هیکل های قوی تر و راننده های نترس تر و ریسکی تر و صد البته آیرودینامیک و شاسی های ممتاز حل می کنند.

 5. Mohammad.gh

  5

  0

  دوکاتی از قدیم معروف بوده به سخت بودن کنترلش، که تو طول زمان بهبود پیدا کرده ولی هنوزم به خوبی یاماها و هوندا نیست، اما هوندا از قدیم همیشه بهترین بوده تو همه چی، موتور شاسی ترمز، کلا بهترین پکیج بوده،
  از وقتی هم که مارکز اومده با توجه به موفقیت هاش سعی کردن که موتور با استایل سواری مارکز هماهنگ بشه تا بهترین نتیجه بدست بیاد چون به پدروسا که هیچ امیدی نبود، الانم همین مسئله واسه لورنزو دردسر شده چون موتور فعلی کاملا طراحی شده واسه مارکز، البته خود لورنزو هم نشون داد تو دوکاتی که مدت نسبتا زیادی طول میکشه تا با موتور جدید هماهنگ بشه
  با توجه به ضعف شدید یاماها و برابری حدودی انجین هوندا و دوکاتی و برتری شاسی هوندا؛به قول دکتر که فقط زمین خوردن مارکزه که رقابت رو نزدیک نگه داشته وگرنه امسال فقط هم تیمی مارکز میتونست تهدیدی براش باشه