موتوجی پی ایرانکال کراچلو، موتورسوار ال سی آر هوندا می گوید که بسیاری از موتورسواران موتوجی پی خواهان تغییر قانون مسخره راه یابی به مرحله دوم تعیین خط (Q2) بر اساس ترکیب سه تمرین هستند.

10 موتورسوار که سریع ترین زمان ها را در مجموع سه تمرین ابتدایی روز جمعه و صبح شنبه به ثبت می رسانند، می توانند مستقیما به مرحله دوم تعیین خط (Q2) راه پیدا کرده و برای پول پوزیشن رقابت کنند و بقیه موتورسوارها باید ابتدا در مرحله ی اول تعیین خط (Q1) شرکت کرده و دو موتورسوار برتر به مرحله دوم راه پیدا کنند.

همه ی اتفاقات در فرانسه دست به دست هم داد تا بسیاری از موتورسوارها نتوانند در تمرین سوم به دلیل خیس بودن پیست، زمان بهتری را نسبت به روز گذشته ثبت کنند که از جمله آن، می توان به ولنتینو روسی، الکس رینز و خود کراچلو اشاره کرده که در مرحله اول تعیین خط شرکت کردند. بسیاری از موتورسوارها معتقد هستند که برای این قانون باید فقط تمرین سوم مدنظر قرار گیرد و کراچلو که باید مسابقه لمانز را از رده پانزدهم استارت بزند، اذعان کرد:

این قانون که ده نفر برتر بر اساس زمان های ترکیب شده [به مرحله دوم تعیین خط] راه پیدا می کنند، مسخره است. برای سالهاست که درخواست می کنیم که تمرین سوم مد نظر باشد، فقط تمرین سوم.

هر وقت که در جلسات کمیسیون ایمنی به این موضوع اشاره می کنیم، همه موافق هستند. وقتی هم که جلسه تمرین روز شنبه در شرایط خیس برگزار شود، وضعیت می شود این!

مارک مارکز - فرانسه 2019

مارک مارکز – فرانسه 2019

مارک مارکز، موتورسوار رپسول هوندا با ثبت زمان 1:40.952 در تعیین خط فرانسه، 55مین پول پوزیشنش در موتوجی پی را کسب کرد و حالا با رکورد ولنتینو روسی برابر است. او در حین تعیین خط بار دیگر نقش بر زمین شد اما گفت که این بخشی از استراتژی او بوده است:

تعیین خط سختی را پشت سر گذاشتیم زیرا همه چیز درباره سریع بودن شما نبود بلکه به استراتژی، باهوش بودن شما و شرایط پیست نیز بستگی داشت.

وقتی که وارد پیست شدم، فهمیدم که انتخابم برای لاستیک های وت (خیس) درست بوده است و سپس نم نم باران داشت بیشتر و بیشتر می شد. دور اولم با فشار کمتر اما برای پول پوزیشن مناسب بود و در دور دومم استراتژی من شروع شد و با تمام فشار پیش رفتم. در سه پیچ اول خوب بود اما در پیچ چهارم بر زمین افتادم.

فردا شاید مسابقه در چنین شرایطی باشد و [پس از حادثه نیز] در پیست باقی ماندم تا روش راندن و ست آپ موتور در چنین شرایطی را بیشتر درک کنم.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید