فرمول یک ایرانچارلز لکلرک راننده تیم فراری به طور واضح بیان کرد که با تصمیم های تیمی که به خصوص در خلال گرندپری اسپانیا ۲۰۱۹ آنرا دیدیم، مشکلی ندارد.

بعد از جدا شدن مرسدس از بقیه تیم ها، فراری نبرد با ردبول را نیز به دلیل گیج شدن در تشخیص استراتژی مناسب باخت. سباستین فتل بعد از مسابقه بیان نمود که اصلا اطلاعی نداشته که تیم دو استراتژی متفاوت برای دو راننده برگزیده که اینکار زمان گرانبهایی را از آنان ربوده است. فتل و لکلرک بار دیگر توسط مکس ورشتپن مجازات شدند و از سکو دور ماندند. با وجود ناامیدی بیشتری که برای فراری بعد از مسابقه برجا ماند ولی چارلز از تیم دفاع کرد و گفت هیچ مشکلی با استراتژی ها و دستورهای تیمی ندارد. لکلرک گفت:

در این مسابقه با مسائل تیمی و استراتژی اتخاذ شده اصلا مشکلی نداشتم. در قسمت اول مسابقه سریع بودم اما واقعا سخت است وقتی می شنوی ماشینی که پشت سر شماست، از تو سریع تر است. همیشه می خواهیم در رده های جلو باشیم.

بعد از آن به من اجازه داده شد تا عبور کنم و مسابقه خود را داشته باشم اما بعد از اینکه عملکردم دچار مشکل شد جای خود را دوباره تعویض کردیم.

سباستین فتل و چارلز لکلرک - اسپانیا 2019

سباستین فتل و چارلز لکلرک – اسپانیا 2019

تعویض لاستیک لکلرک به هارد توسط فراری باعث تعجب همگان شد اما وی از این اقدام تیم دفاع کرد و گفت:

فکر نمی کنم تصمیم برای تعویض به لاستیک هارد و استفاده از آن تا انتهای مسابقه تصمیم بدی بوده باشد اما نتوانستیم لاستیک را به محدوده کاربردی آن برسانیم و به خوبی استفاده کنیم.

با لاستیک هارد مشکل بسیاری با عقب ماشین داشتم، اما اگر بخواهم صادق باشم، در لاستیک مدیوم هم همین مشکل را داشتم. باید این مشکل را سریع تر حل کنیم.

17 دیدگاه

 1. Saeed

  22

  17

  هنوزم عده ای میخان حرف از دستور تیمی بزنن!؟

  چندین بار با دنیل سال 2014

  آمریکا و برزیل فصل پیش اونم بعد از کلی مشکل ک کیمی برا فتل اورده بود مث هوکنهایم یا مونزا

  و حالا هم با لکلرک

  فقط بگید همیلتون چنبار ب نفع تیمش کوتاه اومده؟

  ابوظبی سه سال پیش لابد…

   • H.farahani

    19

    8

    تیرداد
    چهل اسب واسه موتور قبلی بود الان بیشتر شده جناب Hamilton
    اوه ببخشید جناب تیرداد

   • Ferrari7

    13

    1

    یک ماشین برتر به اسب بخار بیشتر نیست توازن کلی توی همه بخشها مهم

  • saeidkimi7

   1

   1

   کیمی مشکل برای فتل اورده بود .حتما تقصیر کیمی بود فتل تو هوکنهایم رفت تو دیوار نه؟ مونزا هم باید تو استارت کیمی میوایساد فتل رد شه نه؟ بعد دوباره تو مونزا فتل میرفت تو دیوار بازم تقصیر کیمی . عزیز **** ادمی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی ادمی که خودشو به خواب زده نه. بعد هر تاپیک عادت کردی بیای حرف الکی و ****.

 2. Mekaeel

  29

  2

  فتل و لکلرک هر دو تاشون دارن قربانی اشتباهات تیم و البته ماشین بسیار بدی میشن که فراری ساخته.
  دیدن فراری تو این وضعیت خیلی عجیبه تیمی که همیشه واسه قهرمانی می جنگید الان حتی داره رتبه دوم رو هم از دست میده.

 3. KOMEIL

  24

  1

  “”لاستیک هارد مشکل بسیاری با عقب ماشین داشتم، اما اگر بخواهم صادق باشم، در لاستیک مدیوم هم همین مشکل را داشتم””
  با همه لاستیکها که مشکل داری

  دیگه کی میخوای حلش کنی؟؟؟؟
  فصل بعد ؟؟؟؟

 4. (h.n) lewis.44

  22

  1

  من هنوز هم معتقدم کنار گذاشتن آریوآبنه بزرگترین اشتباه فراری بود.
  چرا ک حداقل درک درستی از تیم داشت
  الان تنها مزیت بینتو اینه ک داره از یه راننده حمایت میکنه و لی این واسه فصل پیش لازم بود.
  دوستان اگ دلیل منطقی واس رد کردنش دارین کامنت کنین من از منفی دادن نمتونم ذهن شمارو بخونم.

   • josef6565

    5

    4

    مسابقه آمریکا 2018 رو حتما یادته. کیمی استارت بهتری داشت و پیشتازی رو به دست گرفت و آریوا خیلی خوشحال بود اما اون همه خوشحالی برای چی؟ یعنی خیلی عجیب بود. قهرمانی تیمی از دست رفته به خاطر اشتباهات بچه گانه و بدیهی. راننده برتر تیم بارها با ناهماهنگی پیروزی رو ازدست داده و قهرمانی راننده ها هم که در شرف نابودی و فصل دیگری از دست رفته ولی آریوابنه به خاطر استارت کیمی خوشحال بود. اگه ماشین کند باشه مثل ردبول یه مسئله ای ولی اگه ماشین رقابتی باشه و تیم نتونه حتی آسفالت تر از خشک رو تشخیص بده (ژاپن 2018) این دیگه خیلی سوز داره. بینوتو حداقل مخلوق نرمال تری به نظر می رسه.
    ضعف ماشین فراری به خاطر از دست دادن آدم هایی مثل آلیسون اون هم با بد اخلاقی بود. حالا برو دنبال آدمی بگرد که 0.1 ثانیه تو هر دور برای زندگیش مهمه تقریبا گیر نمی یاد چون همه ساعت ها و ساعت ها در دنیای مجازی از دست می دند و عین خیلشون هم نیست.
    فراری حداقل یه قهرمانی راننده و یه تیمی رو به خاطر قرار گرفتن آریوابنه به عنوان مدیر از دست داد.

 5. H.farahani

  15

  1

  اگر تایم پیش فصل فرای با تایر سی5 رو ملاک قرار بدیم که با بنزین بیشتر از تایم گیری و فشاری که مشخصا فتل نمیاره و موتور جدیدی که به ریس اسپانیا اورده بودن رو کنار هم بذاریم میشه به نتیجه رسید که اگر همون ماشین تست رو میاوردن(بدون هیچ اپدیتی)با موتور جدید و فشار حداکثری همین تایمی که ثبت شده قابل دسترس بود.شاید هم کمی بهتر و مطمئننا ماشین راحت تر کنترل میشد.حالا امیدوارم برای تست این هفته اینکار رو انجام بدن و برگردن به ماشین پیش فصل و از نو شروع کنن.احتمالا یه جای مسیر یه اشتباهی کردن که وضع اینه.
  البته یه تئوری دیگه هم هست که اقای حسینی و خیلی کارشناسای دیگه اول فصل گفتن که امیدوارم اشتباه باشه.اینکه ماشین فراری قابلیت توسعه پذیری بسیار پایینی داره و
  تلاش‌ها راه بجایی نمیبره. که در اون صورت فاتحه رقابت خونده است چه برسه قهرمانی.

  • سید علی حسینی

   17

   0

   قوانین فیزیک و ایرودینامیک برای همه یکیه، باید رعایتش کنن رعایت نکنن دخلشون اومده، ولی فراری اگر مسئله تایر رو اکی کنه زمان زیادی رو جبران می کنه

   • Mjyz

    14

    0

    آقای حسینی فراری برای کنترل دمای تایرهاش نمی تونه از راه حل فصل قبل مرسدس استفاده کنه ؟

   • سید علی حسینی

    18

    0

    چون ضخامت تایرها کم شده نیاز به روش جدید تری داره یا اگر هم بخواد به اون سبک بره فعلا دستش بستست نمیتونه به همون سبک قدیمی بهش دست پیدا کنه، باید یه روش جدید تری برای رسیدن به اون تعادل پیدا کنه

 6. pouya

  14

  0

  فراری تو روز اول تستا با تایر c2 تایم ۱,۱۶,۹ زده😐😐😐
  البته گفتن که فراری شاسی جدید اورده

  ولی مگه میشه این تایم 😐
  فراری فکر کنم ریس و تستو قاطی کرده

دیدگاه خود را بیان کنید