فرمول یک ایران دنیل ریکاردو فرار از رقابت با راننده ردبول، مکس ورشتپن را رد می کند. چندی پیش مدیر ردبول، کریستین هورنر طی محاسبه ای برای مستند 2018 فرمول یک ادعا کرده بود که پیوستن دنیل به رنو به خاطر فرار از دست هم تیمی خود، ورشتپن بوده است:

فرض من این است که او از رقابت امتناع کرده است.

در طول رقابت های این دو راننده، همواره ارتباط میان این دو قابل قبول بوده اما ریکاردو قبل تر هم گفته بود که تصادف آذربایجان یکی از چندین دلیل خروج او از ردبول بوده است.

دنیل ریکاردو - مکس ورشتپن

دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن

ورشتپن در طول رقابت های 2018 عملکرد نسبتا بهتری داشت اما نباید فراموش کرد که دنیل ریکاردو با مشکلات فنی بیشتری مواجه شده بود.

در طول مصاحبه با شبکه ای استرالیایی، از ریکاردو در رابطه با ادعای هورنر پرسش شد:

در وهله اول باید بگویم که او تنها کسی نیست که چنین فکری می کند، من دلیل این تفکر را درک می کنم. هر کسی طرز تفکری دارد و این ادعا بی دلیل هم نیست اما من مشخصا با این ادعا مخالفم و عاشق یک رقابت خوبم.

به دلایل بسیاری، این بیشتر در مورد من است تا مکس.

همان طور که چندین بار گفته ام یکی از دلایلم که فکر می کنم افراد زیادی هم آن را درک می کنند، حضور 5 ساله ام در ردبول بود. زمانی که من به تیم پیوستم آن ها 4 بار قهرمان جهان بودند و از لحظه ای که به ردبول پیوستم به امید قهرمانی بودم، این قرار است اتفاق بیوفتد.

ما قهرمانی به دست نیاوردیم و هیچوقت حتی به آن نزدیک هم نشدیم. من ناراحت نیستم اما این چیزی است که پیش آمده.

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو

پیوستن دنیل ریکاردو به رنو یعنی استفاده دوباره از موتوری که در طول رقابت ها نتوانسته از مرسدس یا فراری پیشی بگیرد اما این راننده استرالیایی می گوید که تعویض موتور ردبول از رنو به هوندا، ریسک بزرگی است و شانس شکست آنها غیر قابل چشم پوشی است.

احتمال اینکه من از فضایی که در آن قرار گرفتم، خسته شوم بسیار زیاد بود و دوست نداشتم تبدیل به راننده ناراحتی شوم که اه و افسوس های زیادی دارد و همیشه به این فکر کنم که “چه می توانست پیش بیاید” یا “اگر در 2013 به ردبول می پیوستم چه می شد”.

پس این به خاطر مکس نیست اما من درک می کنم چرا بعضی افراد این گونه فکر می کنند.

10 دیدگاه

  • Sep-vettel

   21

   2

   برای من با فتل بهترین رانندس فقط ریسکی که برای تقویت انجین 2018 کرد جواب نداد. ماشین رقابتی داشته باشه پشت کسی نمیمونه

 1. --

  11

  1

  همه اينو ميدونيم كه ترك دنيل بخاطر ضعف نسبت به هم تيمي نبوده كيه كه بگه ورشتپن بهتر از ريكياردوعه؟همون طوري كه ريك بهتر از فتل نيست
  فتل بعد چهار دوره قهرماني پياپي خودشو در شرايطي ميبينه ك باعث ميشه انگيزش خيلي كاهش پيدا كنه و ريك خودشو از ماشين توروروسو تو تيم بزرگتر ردبول ميبينه و سرشار از انگيزس
  اين اختلاف تمايل به بهتر كار كردن هيچ وقت برتري رو نشون نميده

 2. Saeed

  9

  2

  ریشه مشکلاتشون از مجارستان 2017 بود

  کلا فرستپن راننده پر رویی هست

  وقتی ب همتیمیش میکوبه عذر خواهی نمیکنه

  توی رقابت با کسی ک مدعی قهرمانیه خودشو کاملا محق میدونه

  بعد با ی تصادف ساده با اکون درگیری راه میندازه

  دشمن هم کم نداره الان بین راننده ها

  از اکون بگیرید تا کویات و فتل و همین ریکاردو

  فقط دو نفر آخر چون با تجربن ب روی خودشون نمیارن

  ولی اگ ی ماشین رقابتی دست اکون یا کویات بیفته آبروش رو میبرن

 3. daniel65

  3

  2

  از وقتی پیر شروع کرده به در و دیوار کوبیدن همچین نظری پیدا کرده.دن هر وقت دستور تیمی میگرفت سری اجرا میکرد بر عکس مکس.الان با امدن گسلی مکس از خداش باید میبوده باشه ک دن نره از تیم.پیر فک‌ کنم اخلاقش مثل مکسه.حیف ک ماشین رقابتی نداره وگر نه ۲سال پیاپیه ک بهترین سبقت سال و میگیره٫دمشم گرم

دیدگاه خود را بیان کنید