فرمول یک ایراندنیل ریکاردو استرالیایی در سال 2018 یعنی سال پایانی قرارداد خود با ردبول به بررسی پیشنهاد های موجود پرداخت و شایعه ی پیوستن او به یکی از تیم های فراری یا مرسدس که مطمئنا مدعی های فصل 2019 هستند وجود داشت.

ناتالی پینکهم مجری برنامه ی رادیویی پینک پادکست طی مصاحبه ای از دنیل ریکاردو پرسید که آیا او از این که نتوانسته به یکی از دو تیم مدعی قهرمانی بپیوندد ناامید شده است یا نه و ریکاردو در پاسخ گفت:

بله این موضوع واضح و روشن است. در پایان سال آینده من هنوز بر این باور خواهم بود که فراری و مرسدس دو تیم مدعی اصلی خواهند بود. شاید تیم های دیگر بتوانند در هر کجا پیروز شوند اما این پیروزی آنها دائمی نخواهد بود.

دنیل ریکاردو ، سباستین فتل و لوئیس همیلتون - تعیین خط فرمول یک موناکو 2018

دنیل ریکاردو ، سباستین فتل و لوئیس همیلتون – تعیین خط فرمول یک موناکو 2018

این راننده بعد از شروع بسیار خوب خود در سال 2018 به ویژه پس از شش مسابقه ی ابتدایی نمی توانست انتظاری بالاتر از این داشته باشد ولی در پایان این اتفاق رخ نداد.

او افزود:

من دو از شش مسابقه ی ابتدایی را پیروز شدم، سباستین فتل و لوئیس همیلتون نیز هر کدام دو پیروزی به دست آوردند و در آن برهه هیچ راننده ای در جایگاه ما رقابت نمی کرد. به این ترتیب من احساس می کردم که شرایط نمی تواند بهتر از این باشد و انتظار بیشتری داشتم ولی همچنان فکر می کنم که درست فکر می کردم.

تصمیم فراری برای جایگزین کردن چارلز لکلرک به جای کیمی رایکونن یک تصمیم قطعی بود اما تصمیم مرسدس برای ادامه ی همکاری با والتری بوتاس یک حرکت محافظه کارانه بود.

لکلرک یک راننده ی جوان با آینده ای بسیار موفق خواهد بود و فارغ از نتایج به دست آمده توسط او و من این تصمیم شاید بخشی از برنامه ی آینده ی فراری بود.

آنچه فراری انجام داده است را می بینم و به آن احترام می گذارم زیرا در گذشته ردبول نیز این کار را انجام می داد، یعنی آوردن رانندگان جوان به تیم و فکر می کنم که زمان آن رسیده بود.

به نظر من مرسدس در شرایط متفاوتی قرار دارد و آنها مسیر خود را به نحو دیگری مشخص می کنند و محافظه کارانه تر عمل می کنند اما نمی توانم در مورد این موضوع بحث کنم زیرا روش مورد استفاده ی آنها تا کنون جواب داده است. همیلتون در قسمت راننده ها قهرمان شد و مرسدس در قسمت قهرمانی تیمی موفق شد و آنها به آنچه می خواستند رسیده اند.

به هر حال ریکاردو بعد از همه ی اینها در پایان فصل از تیم ردبول به رنو پیوست تا بتواند به آنها کمک کند که در سال 2019 بتوانند در جمع سه تیم برتر حضور پیدا کنند.

23 دیدگاه

 1. Saeed

  13

  3

  برا فراری هیچ شانسی ک نداشت

  چون اگ مارکیونه میخاستش همون ۲۰۱۵ بجای فتل اون رو جایگزین آلونسو میکرد

  در مورد مرسدس هم همه میدونن کار کیه

  همونی ک جلوی اومدن ورلاین و اکون و فتل و حتی دوست صمیمیش جنسن باتن رو میگیره

  برا جلوگیری از چرت و پرت های احتمالی هم اینو بخونید

  https://f1iran.com/21773/ریکاردو-با-ماشین-یکسان-همیلتون-را-شکست/

 2. HamidFTN

  15

  1

  فراری داره با فضا دادن به جوان‌ترها آینده تیم رو تضمین میکنه که احتمالا بعد از خداحافظی فتل میک بشه جایگزینش
  از اون طرف مرسدس دنبال یه محافظ برای همیلتون میگشت که دنیل گزینه ای نبود که بتونن ازش این انتظار رو داشته باشن

 3. Nico

  17

  0

  باز هم ی عده میگن سب میترسید که ریکیاردو بیاد فراری!!!!
  خود ریکیاردو داره از تصمیم فراری مبنی بر انتقال لکلرک حمایت میکنه ولی از تصمیم مرسدس شوکه شده
  اونی که راننده طراز اول به عنوان هم تیمی داشته باشه خراب کاری میکنه همیلتون هست نه سب
  همونطور که با نیکو و آلونسو و باتن مشکل داشت ولی با کوالاینن و بوتاس نه
  پس دیگه خواهشا این بحث رو جایی نگید که سب نذاشت ریکیاردو بیاد فراری

 4. Saeed

  15

  1

  شخصا دوس دارم ریکاردو تو کورس قهرمانی باشه ب دو دلیل

  اول اینک راننده باحال و با شخصیتیه

  دوم اینک اگ رقابت قهرمانی بیشتر از دو عضو داشته باشه همیلتون کم میاره

  مثالش هم سال ۲۰۱۲ ک فصل رو با پیشتازی و ماشین بسیار سریع مکلارن شروع کرد و بزور چهارم شد

  • Saeed

   15

   0

   و جالبه فتل همیشه تو فصلایی قهرمان شده ک بیشتر از دو مدعی بوده

   ۲۰۱۰ آلونسو وبر همیلتون
   ۲۰۱۱ باتن آلونسو همیلتون
   ۲۰۱۲ آلونسو رایکونن همیلتون
   ۲۰۱۳ آلونسو همیلتون

   همیلتون هم تو کل سالهایی ک قهرمان شده فقط سه رقیب داشته

   ماسا رزبرگ فتل

 5. H.farahani

  16

  0

  چیزی که روشنه تمایل فراری و مرسدش برای جذب دنیل بوده.هر دو هم پیشنهاد دادن.ولی پیشنهاد فراری جدی تر بوده و مذاکرات جدی و طولانی هم وجود داشته.ولی مرسدس خیلی پیش نرفت.هر چقدر از فصل گذشت تردید فراری بیشتر شد با توجه به عملکرد لکلرک.و اخر هم بحث مالی رو بهونه کردن و کنار کشیدن.
  در جواب دوستانی که مدعی اعمال نظر سب هستن باید گفت.اگر سب اینقدر نفوذ داشته باشه پس حتما پیشنهاد به دنیل با موافقت اون بوده و اگر بشه از اون چشم پوشید از مذاکرات دیگه نمیشه گذشت.اگر فتل مخالف بود کار به مذاکره جدی نمیکشد اونم تا نیم فصل.پس اینکه سب مخالف اومدن دنیل یا هر راننده خوبی هست کلا پوچه.

 6. بابک

  21

  9

  البته فتل از ریکاردو ترسید و نذاشت فراری اونو بیاره و دستور داد یکی از بهترین راننده‌های ۲۰۱۸ رو بیارن تا وینگمن بشه؛ ریکاردو هم اینطوری حرف زده که دل فتل نشکنه.
  مرسدس هم بوتاس رو نگه داشت که رقابت درون تیمی زنده بمونه.

   • Ahmad VETTEL

    7

    0

    بهنام جان آقا بابک طعنه زده به مرسدس

   • yas

    5

    0

    شما مطمئنید كه درست خوندید پیام رو؟
    تفاوت كنایه و تصریح رو متوجه نمیشید واقعا؟

  • Ahmad VETTEL

   14

   1

   بابک جان احتمال میدم بعضی فتل و فراری فنا متوجه کنایه ای که به مرسدس زدی نشدن.واسه همین زیاد دیس گرفتی.
   حقیقتش منم اول متوجه نشدم و فقط چون میدونم فتل فنی متوجه شدم

   • بابک

    4

    1

    حالا لایک و دیسلایک مهم نیست ?

   • yas

    5

    0

    احمد جان اتفاقا خیلی هم واضح بود. با اینكه نمیدونم كیا تو این سایت فتل فن یا همیل فن هستند ولی نوع پیام‌ها مشخصه. البته با احترام به نظر شما

 7. H.farahani

  14

  1

  یه خبری منتشر شده که تیم مهندسی که فتل با اونا در فصول گذشته کار میکرد امسال با لکلرک کار میکنن و تیم قبلی کیمی با سب.خود سب گفته برای اون خیلی فرق نداره ولی به لکلرک میتونه کمک کنه.جالبه بدونید که مرسدس هم اینکارو ابتدای سال 2016 انجام داد.مهندسای نیکو با لوییز عوض شدن.البته نمیدونم سرمهندس هم جابجا شده یا فقط تیم مهندس بوده.

 8. Ahmad VETTEL

  13

  0

  دیگه با کمی دقت میشه گفت که تز تصمیم فراری ناراحت نیست و اونو منطقی میدونه چون آوردن یه راننده جوون چیز عجیبی نیست
  ولی در مورد مرسدس ناراحتی بیشتری داره و فقط گفته چون نتیجه گرفتن،نمیشه گفت کار اشتباهی کردن

 9. Ezk1980

  0

  7

  مذاکرات با فراری خیلی پیشرفته بود و اخرش یه جایی گفت که یکی نذاشت من برم فراری ، حالا اون یکی کی بود الله اعلم …درباره بوتاس اما ۲ فصل قبل امتیازات فتل بهش نزدیکتر بود تا به همیلتون ، فصل پیشم بدشانسی و بی دقتی کرد در ۱/۳ ابتدایی فصل ، بعدش دیگه شانسی تو جدول اصلی نداشت و مرسدس بهش دستور تیمی داد ، بوتاس گزینه موقته ، مرسدس سال دیگه که قراردادش تمام بشود اکون رو جایگزین میکنه که عملکردش کم از ریکیاردو نداشته ، پس نیازی به ریکیاردو نبود ، تصمیم فراری محافظه کارانه بود که فرصت ابدیده شدن به لکرک نداد تا در مقابل ریکیاردو از فتل محافظت کنه

  • H.farahani

   6

   0

   چرا اینقدر مقاومت میکنید.
   خیلی ساده میگم.فرض کنید شما دوست ندارید با یه نفر همکار بشید.نفوذش رو دارید که مانع اومدنش بشید.حالا از اول نظرتون رو میگید یا میذارید بعد از مذاکرات .معلومه از اول مخالفت میکنید که کار به مذاکره نکشه.
   البته این حرف دنیل درسته اون یه نفر لکلرک بوده اون قدر خوب بوده که فراری متقاعد شده.

  • Ahmad VETTEL

   6

   0

   میشه بگی دنی کی گفت یه نفر(از نظر تو فتل)مانع رفتنش به فراری شده؟
   اتفاقا داری برعکس میگی.
   تو نشستی که بین مارکو و لائودا انجام شد مارکو به نیکی گفت:((شاید همه از اومدن دنیل به مرسدس استقبال نکنن و در واقع یک نفر در تیم مرسدس مخالف آمدن دنیل هست)).
   از خودت اطلاعات غلط به بقیه نده و خبر کذب نگو.
   گذشته از اون،یه گزارش از دلیل نرفتن دنیل به فراری اومده که گفته بود دنیل حقوق بالاتری نسبت به فتل تو قراردادش میخواسته ولی فراری قبول نکرده و سر مسائل مالی توافق نشد.
   حالا همه اینایی که گفتم به کنار؛خود دنیل داره میگه فراری کار منطقی کرده که یه راننده جوون رو در کنار یه باتجربه مثل فتل آورده ولی مرسدس داره با بوتاس اشتباه میره و فقط نتیجه موقتی گرفته اما شکی نیست که تو آینده مرسدس به مشکل میخوره.
   اونوقت جنابعالی میخوای تو دهن ریکیاردو هم حرف بذاری؟
   خیلی خوبی

  • Ahmad VETTEL

   6

   0

   در ضمن یه سوال:
   اکون با بیرون نشستن و صرفا کار با شبیه ساز قراره آبدیده بشه؟اتفاقا دور بودن از مسابقات میتونه نتیجه عکس بده و باعث افت اکون بشه.در ضمن با وجود یه انگلیسی مثل راسل،اکون تو برنامه بلند مدت مرسدس شانسی نداره و اونم مثل بوتاس فقط یه قربانی خواهد بود

  • Mosen

   5

   0

   امسال مسابقه قشنگی میبینیم.بوتاس میاد واسه حیثیت از دست رفتش.فتل و لوئیزم که هستن.ردبولا با موتور جدیدشون شاید تهدید باشن و دنیل دوست داشتنی که اگر رنو ماشین خوبی بهش بده صحنه های قشنگی میبینیم

دیدگاه خود را بیان کنید