فرمول یک ایران پیر گسلی امیدوار است که بتواند بعد از دریافت شانس رانندگی برای ردبول، ردپای سباستین فتل را دنبال کند.

راننده فرانسوی به عنوان جایگزین دنیل ریکاردو در ردبول انتخاب شده است و قصد دارد که داستان موفقیت آمیزی مشابه با آن چه که فتل، قهرمان 4 دوره مسابقات فرمول 1 کسب کرد، برای خود درست کند. گسلی در این باره گفت:

تنها کسانی که به آن ها نگاه می کنم، افراد موفق هستند. من به سباستین نگاه می کنم. سباستین همان کاری را کرد که من در تورو روسو انجام دادم. بعد از یک سال و نیم، توانست به ردبول بپیوندد و بلافاصله به موفقیت رسید. مکس ورشتپن نیز همان کار را انجام داده است.

پس بعد از این، همه چیز به من برمی گردد. من نمی خواهم به افرادی که شکست خوردند نگاه کنم. البته درست است که شما می توانید به کار های اشتباهی که دیگران انجام داده اند نگاه کنید و از آن ها یاد بگیرید، اما من از افرادی که موفق می شوند، الهام می گیرم.

پیر گسلی و سباستین فتل - مسابقه گرندپری مالزی 2017

پیر گسلی و سباستین فتل

گسلی برای ورود به فرمول 1 صبور بوده است، زیرا بعد از کسب مقام قهرمانی جی پی 2 در سال 2016 به عنوان راننده آکادمی ردبول، تورو روسو تصمیم گرفت که کارلوس ساینز و دنیل کویات را برای فصل بعد نگه دارد. او در ادامه گفت:

من همیشه اعتقاد داشتم که اگر شما کارهای درست را انجام بدهید، بالآخره اتفاق های خوبی برای شما رخ خواهد داد. من خیلی خوش حال هستم که نتیجه تلاشم را می بینم. به لطف زحمت زیادی که کشیدم، موقعیت خیلی خوبی دارم.

در گذشته، در مکان درست اما زمان اشتباه بودم، اما این دفعه در مکان درست و زمان درست هستم. در 13 ماه اخیر ، زندگی من بسیار جذاب بوده است. همیشه اوضاع خوب نبوده است، ولی با خودم می گفتم که مشکلی نیست، اگر به سعی و تلاش خودم ادامه بدهم، اتفاق های خوب سراغ من می آیند.

24 دیدگاه

  • akrh78

   18

   5

   خخخخخ
   چون طرف رانندس درکشو داره که فتل تو چه رقابتی و باچه ماشینی قهرمان میشد
   نه مثل دگدر ها بگه چکش سال اول نایب قهرمان شده سال دوم قهرمان، پس بهترینه??

   • akrh78

    13

    7

    زاک براون??:
    ?”زمانی که لوئیس همیلتون به عنوان راننده‌ی جدید به تیم وارد شد، تیم در مسابقات پیروز می‌شد”.
    پس زیاد قضیه رو گنده نکنین دگدر های فلافل ذغالی

   • الف ی برگشت خورده

    4

    10

    بقیه شون که از لوییس تعریف کردن و از فتل انتقاد، راننده نبودن؟ چیزی حالیشون نبود؟
    طرف تو آکادمی ردبول بوده و الآنم تو ردبوله، انتظار دارین چیز دیگه ای بگه؟
    پ.ن: هیچ وقت منطق ما اینقدر مسخره نیست. صرفا خواستم منطق خودتون رو به خودتون نشون بدم.
    بر فرض محال که 2010 تا 13 فتل عالی بوده و موفق شده
    دلیل نمیشه عملکرد افتضاح چند سال اخیرش رو توجیه کنین

 1. Amin

  5

  18

  بنده خدا…چ جوری این شرایط رو با زمان فتل مقایسه میکنی؟اولا فکر کردی مکس هم مثل وبر هستش که طرفداری تیم از راننده دوم رو بپذیره؟؟؟دوما اون سال ردبول بهترین ماشین رو داشت ،اما امسال چی؟؟؟

   • Amin

    1

    16

    مقایسه فتل و لوییز کلا اشتباهه ،چون لوییز راننده سریع تری بود و هست اما فتل چی ب قول خودتون تو امتیازات که اکثرا عقب تر از وبر بود!

   • Ahmad VETTEL

    16

    3

    همیلتون سریعتره؟
    همینطوری رو هوا دیگه؟نه؟
    تا دو نفر هم تیمی نباشن نمیشه فهمید کدوم سریعتره.
    اگه اینطوری منم بخوام رو هوا نظر بدم میتونم بگم مالدونادو و گروژان از همیلتون سریعترن.
    وبر چجوری سریعتر از فتل بود که 5سال ازش شکست خورد؟
    حرفای خنده دار میزنی

   • Amin

    4

    13

    آخی منظورت همون مهارت فوق العاده تو سبقت گرفتنشه!!!????
    مارک وبر پس از بازبینی تصادفش با فتل(ترکیه ۲۰۱۰) گفت:

    مشخص است که سرعت های متفاوتی داریم، بالاتر از 310 کیلومتر بر ساعت. فکر می کنم سباستین بعضی وقتها فراموش می کند پشت ماشینش کجاست. او باید بداند پشت کلاه محافظش، ماشینش تمام نمی شود. باید پس از سبقت گیری کمی جلوتر برود چون هنوز تمام بدنه ماشین عبور نکرده است.(منبع:سایت فرمول۱ایران)
    من جای شما باشم از مهارت صحبت نمیکنم

   • H.farahani

    6

    1

    امین جان
    اکثر کارشناسای فرمول یک مقصر تصادف ترکیه رو وبر میدونستن.حتی هورنر مدیر تیم.تو همون مسابقه باتن و لوییز یه دوئل دیدنی دارن رقابت میکنن در عین فضا دادن به هم .منصفانه نظر بدید لطفا.کسی که دفاع میکنه یا داخل رو میبنده یا خارج.موقعی که دوتا ماشین کنار هم قرار دارن سب جایی نداره دیگه ولی وبر سمت راستش جا واسه رفتن داره.چون سب این فصل استباه زیاد داشته تصادف ده سال پیش هم تقصیر اونه؟
    کم مونده بگید برخورد لوییز و نیکو تو اسپانیا هم تقصیر سب بوده.

  • H.farahani

   10

   4

   امین جان
   وبر چه راننده دومی بود که تا مسابقه اخر امتیازش بالاتر بود.شما همون مسابقه‌ای که بارها ذکر کردید رو (سیلواستون 2010)رو ملاک قرار نده.در ضمن مگه سب به تیم گفت بال جلو رو باز کنید بدید به من.کار مسخره‌ای بود ولی خواست تیم بود.خود وبر بعد از مسابقه میگه اگه قراره راننده دوم باشم سال دیگه نمیمونم.اینجام که قهرمان بشم.

   • Amin

    4

    11

    داداش من کجا گفتم وبر راننده دوم بود؟؟من میگم وبر از فتل سریعتر بود ،ب قول خودت تا مسابقه آخر امتیازش از فتل بیشتر بوده!اما اینکه میگی ی مسابقه رو ملاک قرار نده!اگه همین اتفاق بین نیکو و لوییز در جریان فصل ۲۰۱۶ تو یکی از مسابقات اتفاق می افتاد و نیکو قهرمانی جهان رو از دست میداد ،همین نظرو داشتی؟؟؟ واقع گرا باش داداش…
    خب بنده خدا وبر چی بگه آخه،وقتی میبینه سریع تر از فتل هستش ولی بهش توجه نمیشه و میخوان فتل رو بالاتر از اون نشون بدن ،دیگه چیکار باید بکنه؟؟؟اگه اتفاق ترکیه و انگلیس ۲۰۱۰ برا هر راننده ای دیگه ای می افتاد مطمعن باش از تیم اخراج میشد!اما فتل نشد میدونی چرا چون پارتی داشت!!!!!!!!

   • Akbar (Ghasemi)

    8

    1

    پدیده ی جدید اف۱ اقای امین خانه!
    کسی که اعتقاد داره وبر از فتل سریعتره ? ? ?
    والله بالله این راه طرفداری از همیلتون نیست
    آبروی هپادارای باسواد همیلتونم میبرین با این حرفا
    نکن همچین امین خان

   • H.farahani

    6

    1

    امین عزیز
    وبر بعضی مسابقات سریعتر بود پس یعنی راننده اول و دوم معنی نداشته و رقابت ازاد بوده.غیر از تعین خط بلژیک کجا اختلاف سب با وبر زیاد بوده؟میشه گفت بدترین ریس فتل تو 2010 بود.
    یه جاهایی هم سب برتر بوده.مثلا تعیین خط بحرین که فراری سریعترین ماشین رو داشت ولی سب با یه دور عالی تایم یک شد.وبر ششم یا هفتم شد.یا المان که بازم فراری با بال جلوی جدید سریعترین بود ولی سب تایم یک شد.

  • H.farahani

   8

   2

   امین خان
   جمله تون اینه.”فکر کردی مکس هم مثل وبر هست که طرفداری تیم از راننده دوم رو بپذیره”
   یعنی فتل راننده دوم بوده و قهرمان شده.
   شما چسبیدی به اون بال جلو ول کن نیستی.پس حتما دیدید که وبر تو استارت رفت از فتل رد بشه یا جفتشون برن بیرون.همون مسابقه تیم فرق گذاشت و تو استارت وبر تلافی کرد.

 2. Farid

  20

  5

  یکی از راننده های جوونی که الگوش سباستینه. همیشه اونو تحسین کرده پیر گسلی و تو آخرین مصاحبه پارسال هم قاطعانه از سباستین حمایت کرد. بعنوان طرفدار سب براش آرزوی موفقیت میکنم. امیدوارم ورشتپن بی کله رو حداقل شکست بده.

دیدگاه خود را بیان کنید