فرمول یک ایران – آنتونیو جوویناتزی معتقد است که کیمی رایکونن در مراحل ابتدایی حضورش در فرمول یک، او را همراهی خواهد کرد.

این دو راننده در فصل آینده ظاهر جدیدی به تیم سوییسی می دهند و این در حالی است که جوویناتزی تنها در دو گرند پری حضور داشته اما کیمی 17 فصل است که در فرمول یک حاضر است.

راننده ایتالیایی به همکاری اش با کیمی رایکونن با انگیزه امیدوار است و منتظر کسب تجربه های جدید و یادگیری تک تک نکته هایی است که کیمی به او منتقل خوهد کرد.

چارلز (لکلرک) پیشتر به من گفته بود که صحبت های زیادی با سباستین فتل داشته اما نتوانسته ارتباط زیادی با کیمی بگیرد. ولی در روز های تست لاستیک ابوظبی، من برای مدت زیادی با او حرف زدم، خیلی بیشتر از گذشته.

او به سبب تجربه جدید پیش رویش، بسیار هیجان زده است و این قهرمان فرمول یک بی شک هیچ کمکی را از من دریغ نخواهد کرد.

آنتونیو جوویناتزی

آنتونیو جوویناتزی

از طرف دیگر کیمی هم انتظار دارد که رابطه خوبش با فتل حفظ شود با وجود این که این دو قهرمان، دیگر هم تیمی نیستند.

 مطمئنم که در آینده هم ما هر چند وقت یکبار به هم سر میزنیم. فکر نمی کنم از زمانی که با یکدیگر آشنا شدیم تا به امروز چیزی میان ما تغییر کرده باشد و الان هم دلیلی برای تغییر نمی بینم حتی با وجود این موضوع که ما دیگر هم تیمی نیستیم.

ما دوست همدیگر خواهیم ماند و شاید گاهی اوقات با هم سفر کنیم یا یکدیگر را ملاقات کنیم.

کیمی رایکونن از فصل آینده در تیم سائوبر حضور خواهد داشت و چارلز لکلرک جایگزین او در فراری خواهد بود. ناگفته نماند که جوویناتزی هم جزو برنامه های سائوبر برای جذب راننده های جوان است و شرایط تیم به گونه ای است که می تواند سکوی پرتابی باشد برای تیم های دیگر.

آیا حضور کیمی در تیم می تواند این مفهوم را برساند که حضور این دو راننده در تیم به جهت انتقال تجربه و ساختن قهرمان بعدی فرمول یک باشد؟ شاید هم این صرفا یک ترکیب مناسب است که تیم سائوبر برای خودش ساخته.

2 دیدگاه

 1. max verstapen

  6

  0

  وضعیت آکادمی فراری بهتراز مرسدس هست.
  جیوویناتزی لکلرک جولیانو آلیسی و به دنبال میک شوماخر هم هستند. اما مرسدس با مدیریت غلط و نابود کردن پاسکال ورلاین و اوکون و بها دادن به بوتاس عملا آینده ی خودشو داره نابود میکنه فقط جورج راسل براشون مونده که امیدوارم سرنوشت اون مثل اوکون و ورلاین نشه. در کل بهترین آکادمی رو ردبولا دارن کسانی مثل فتل مکس دنی‌ریک گسلی آلبون و درآینده ی نزدیک نابغه ای به اسن دنیل تیکتوم رو به فرمول یک معرفی خواهند کرد.

 2. Akbar (Ghasemi)

  1

  0

  کیمی جان توی میزان نوشیدن نوشیدنی ها فقط بیخیال کمک بهش شو
  #فان