فرمول یک ایران – پس از پشت سر گذاشتن 8 مسابقه حالا به نهمین ایستگاه فرمول یک ۲۰۱۶ رسیده ایم. در ادامه می خواهیم به بررسی پیستی که میزبان گرندپری اتریش است بپردازیم.

نام پیست: ردبول رینگ

مکان: اسپیلبرگ، اشتایرمارک، اتریش

ظرفیت: 40,000 نفر

افتتاح: 1969

طول: 4.326 کیلومتر

طول مسابقه: 307.146 کیلومتر

تعداد پیچ: 9

تعداد دورها: ۷1

سریع ترین دور: 1:08.337 مایکل شوماخر، فراری ۲۰۰3

 

ردبول رینگ، پیست موتوراسپورتی واقع شده در اسپیلبرگ اتریش است. این پیست در ابتدا با نام Österreichring افتتاح شد و میزبان 18 گرندپری فرمول یک در سال های 1970 تا 1987 بود.

بعد ها این پیست کوتاه تر و بازسازی شد و A1 رینگ نام گرفت و از سال 1997 تا 2003 میزبان مسابقات فرمول یک بود.

بعد ها این پیست برای گسترش طرحش، بازسازی و تخریب شد اما کار ساخت و ساز آن برای چند سال متوقف شد. دیتریچ ماتچیتز مدیر ردبول این پیست را خرید و بازسازی کرد.

در 15 می 2011 این پیست به ردبول رینگ تغییر نام داد و در همان سال میزبانی یک مسابقه ی دی تی ام و فرمول 2 را بر عهده گرفت. در فصل 2014 اتریش با پیست ردبول رینگ به فرمول یک بازگشت.

نقشه‌ی پیست ردبول رینگ اتریش

نقشه‌ی پیست ردبول رینگ اتریش

هرمان تیلکه معروف ترین طراح پیست های فرمول یک در جهان وظیفه طراحی پیست “ردبول رینگ” را بر عهده گرفت و نتیجه اش پیستی شد دارای رتبه A از طرف FiA و طرح آن یادآور یک پارک ماجراجویی است.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید این پیست یک پیست ساعتگرد بوده و دو منطقه دی آر اس (DRS) زون دارد، بین پیچ های 2و3 و دیگری در بین پیچ های 9 و 1 قرار دارد.

ردبول رینگ پیست تقریبا سریعی بوده و رانندها در یک نقطه و قبل از دی آر اس زون اول، برای پیچ دوم ترمز گیری شدید تری خواهند داشت.

پیچ دوم پیست ردبول رینگ اتریش

از جمله ویژگی های این پیست می توان به اختلاف ارتفاع ( حداکثر شیب سربالای 12 %، حداکثر شیب سراشیبی 9.3 %) اشاره کرد.

یکی دیگر از نکات جالب برای طرفداران در این پیست، حضور آزاد در پیت لین است.

طرفداران فرمول یک

بله درست است! در روز پنج شنبه و یک روز قبل از تمرینات حضور طرفداران در پیت لین و دیدن آماده سازی تیم ها آزاد خواهد بود و شاید طرفداران بتوانند با حضور در این پیست از یک تجربه ی متفاوت لذت ببرند.

 

تصاویری مربوط به پیست ردبول رینگ:

8 دیدگاه

   • هومن

    0

    0

    راس میگی کلا تو ایران بگی طرفدار کسی هستی اینجوریه. اینجوری بات برخورد میکنن

   • cfz

    0

    0

    زنگ بزنم آتش نشانی؟

   • cfz

    0

    0

    چن سالته؟ ن خدایی چند سالته؟ واقعا خجالت نمیکشی؟ انقد بیشرمانه حرف زدی که ادمین سانسور کرده حرفاتو. خاک تو سرت ادب خانوادگیتو نشون دادی…

دیدگاه خود را بیان کنید