فرمول یک ایران – تیم ردبول تایید کرد که پیر گسلی برای فصل 2019 رقابت های فرمول یک، جانشین دنیل ریکاردو و هم تیمی مکس ورشتپن خواهد شد.

گسلی که هم اکنون برای تیم تورو روسو رانندگی می کند، اولین مسابقه فرمول یک خود را در فصل 2017 در گرندپری مالزی تجربه کرد. او مسابقه ی بحرین را در این فصل فرمول یک در رتبه چهارم به اتمام رساند و بهترین نتیجه را برای هوندا از زمان بازگشتش به فرمول یک در سال 2015 به ارمغان آورد و با کسب مقام هفتمی در موناکو و ششمی در مجارستان در این فصل عملکرد بسیار بهتری نسبت به هم تیمی خود برندن هارتلی داشته است.

بعد از اعلام خبر انتقال دنیل ریکاردو به تیم رنو، رسانه ها به سرعت گسلی را جانشین او در تیم ردبول معرفی کردند و همچنین با خبر انتقال کارلوس ساینز به مک لارن که جدی ترین رقیب او برای تصاحب صندلی ردبول بود، مهر تاییدی بر انتقال گسلی به ردبول بود چرا که مک لارن برای امضای قرارداد با ساینز مجبور بود که از ردبول اجازه بگیرد. از طرفی از آن جایی که ردبول در فصل 2019 با هوندا همکاری خواهد کرد، گسلی می تواند تجربیات استفاده از موتور هوندا را نیز به همراه خود بیاورد.

مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر نیز عملکرد این فصل گسلی را فوق العاده خواند و بیان کرد که او اکنون از هیجان انگیز‌‌‌‌‌‌‌ترین  و عالی‌ترین رانندگان جوان موتور اسپورت می باشد.

هورنر گفت:

از آن جایی که گسلی اولین مسابقه خود را کمتر از یک سال پیش آغاز کرده، نشان داد که استعدادی داشته است که ردبول او را انتخاب کرده است. ما مطمئن هستیم که پیِر سرعت و مهارت فوق العاده ی خود را برای تیم در فصل بعد به ارمفان خواهد آورد.

رانندگان ردبول و تورو روسو در فصل 2018 فرمول یک

رانندگان ردبول و تورو روسو در فصل 2018 فرمول یک

پیر گسلی نیز بعد از انتخاب شدنش به عنوان جانشین دنیل ریکاردو، از آن به عنوان رویای دیرینه ای که به حقیقت پیوسته یاد کرد.

او گفت:

از سال 2013 که به برنامه ی رانندگان جوان ردبول پیوستم آرزوی من این بوده که در تیم اصلی ردبول در فرمول یک رانندگی کنم. این فرصت باور نکردنی و قدم رو به جلویی برای من است تا بتوانم در مسابقات پیروز شوم و برای قهرمانی در فرمول یک رقابت کنم. ردبول همیشه نگاه به پیروزی و قهرمانی دارد و این چیزی است که من می خواهم.

گسلی همچنین از اعضای تیم تورو روسو و رئیس کنونی این تیم فرانز تاست تشکر کرد و بیان کرد که برای ادامه ی فصل 2018 می خواهد هر آن چه در توان دارد انجام دهد تا تورو روسو فصل فوق العاده ای را داشته باشد.

5 دیدگاه

 1. F1.MSDS.T.L.F1

  7

  15

  خبر شوکه اور شایعه پیوستن استرول بجای اکون در فورس ایندیا هستش.
  یعنی اکون را به ویلیامز مبرند یا بدون صندلی میماند؟
  فکر نکنم مرسدس راننده ای مثل اکون را که جوان و با استعداد است را بگذارد اینطور از بین برود.

  • akrh78

   14

   3

   البته دکتر جان تو ایران که “انتقال استرول به فورس ایندیا” محتمل ترین تغییر برا سال دیگه هست، آلمان رو نمیدونم
   بعدشم میگن که پرز خواهد رفت نه اوکون

  • Akbar (Ghasemi)

   2

   0

   دکتر به تو زنگ نزدن؟ راننده اف۱ زیاد داریم تو رالی هم شرکت کرده باشن… اگه بهت زنگ نزدن تو یه میس بنداز خودشون تماس میگیرن، فقط گوشیو این روزا اتاق عمل هم ببر…

 2. Red revolution

  7

  0

  سه یا نهایتا چهار سال پیش بود که در سایت دربول عکس پسر نوجوانی که روی تخت خواب اتاقش را پر کرده بود از جام های مختلف را دیدم.
  با دیدن اون عکس کودکانه اصلا نمی شد تصور کرد که گسلی به صندلی فرمول یک برسد، اما حال قراره پشت فرمان یکی از شش ماشین برتر بنشینه?
  فقط میشه گفت ارتقای شغلی را تو می کنی ،ملت ادا تو در میارند.

دیدگاه خود را بیان کنید