Register

18 − هفده =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانراس براون مدیر فنی FIA اعلام کرد در صورت تمایل هیچ چیزی مانع از تمام الکتریکی شدن خودرو های فرمول یک وجود نخواهد شد.

در حال حاضر فرمول یک نیم نگاهی به سری مسابقات فرمول E دارد. براون معتقد است که فرمول E تهدیدی برای فرمول یک نبوده و شاید بتوان درس های زیادی از این سری برای فرمول یک گرفت. در حال حاضر هیچ تصمیمی برای الکتریکی شدن وجود ندارد اما این موضوع نیز رد نشده است و تصمیم گیری در این مورد به زمان سپرده شده است. براون گفت:

من فکر می کنم فرمول یک در مسیری است که توانسته تعادل مناسبی بین جنبه ورزشی، مهندسی و ارتباط با طرفداران بوحود بیاورد. اگر در پنج یا ده سال آینده یا هر زمان دیگری نیاز به تغییرات و استفاده از نوع دیگری از پیشرانه برای فرمول یک نیاز داشته باشیم ما آن را انجام خواهیم داد. من دلیلی نمیبینم که فرمول یک حتما باید از موتور های درون سوز استفاده کند. ده سال قبل را با امروز مقایسه کنید شاید هیچ کس حتی پیش بینی چنین پیشرفتی را نداشت و هیچ کس هم نمی داند در ده سال آینده علم تا چه حد پیشرفت خواهد کرد اما آنچه واضح است فرمول یک در مسیر درست حرکت خواهد کرد.

فرمول E هنگ کنگ ای پری اول

فرمول E

براون ادامه داد :

باید به تلاش هایی که در فرمول E انجام می شود احترام گذاشت. اگر به دو سری ( فرمول یک و فرمول E ) نگاه کنیم طرفداران این دو سری قابل مقایسه نیستند. فرمول E در این رابطه بسیار جوان هست. با تمام احترام مسابقات فرمول E به عنوان یکی از جذاب ترین مسابقات خیابانی است و اتفاقات جالبی در طول فصل رخ می دهد اما خود مسابقات نسبت به فرمول یک بسیار کند هست. خودرو ها سریع نیستند و درگیری زیادی در طول مسابقه ندارند. این سری بسیار کوچک و جوان در کلاس فرمولا هست. آن ها کار شگفت انگیزی انجام می دهند و یک مهمانی خیابانی جالب را بوجود می آورد. اما فرمول یک مسابقه موتوراسپرت واقعی است.ما کلاس متفاوتی در سرعت، مهارت راننده ها و ظرفیت و تکنولوژی تیم ها را در اختیار داریم.

11 دیدگاه

 1. Ahmad VETTEL

  25

  0

  وای نه!!دلم نمیخواد کابوس الکتریکی شدن ماشین های فرمول یک روزی به واقعیت تبدیل بشه.

 2. Saeed

  25

  0

  حتی اگر قدرتشون چند برابر بشه من چیزی دوس دارم ک صدای خشنی داشته باشه ن صدای همزن برقی

  ضمنن همین فرمول ای ک حرفشو میزنن بقدری مذخرفه ک راننده های دیپورتی فرمول یک مث اریک ورن یا بوئمی قهرمان میشن اونجا

  اگ یکی از ماشیناشونو بیارن مثلا تو اسپا فک کنم هر دو دور یبار لپ میشن

  اونوقت مسابقه ای ک راننده های زپرتی فرمول یک اونجان چیش جذابه؟!

 3. شاهین

  26

  0

  همین که موتورهای ۱۰ سیلندر شدن ۸ و الانم ۶ هیبرید یعنی فاجعه. کو اون صدای موتور ۱۰ و ۸ که وقتی میگازیدن پیست میلرزید برخلاف ۶ سیلندر. حالا فرض کنید دارن ۳۰۰ تا میرن ولی صدا نمیاد. وقتی فرمول E هست دیگه احتیاج نیست فرمول یک برقی بشه. اگه بشه فاتحش خوندس

  • Mehrdad

   11

   8

   صدارو میشه با تغیراتی در سیستم اگزوز و افزایش rpm درست کرد ولی استفاده از اون موتور ها در این دوران فاجعست اون موتور ها فقط صدا داشتن و به شدت مصرف زیاد سوخت
   موتور های هایبریدی الان شاهکار مهندسین

 4. cfz

  18

  2

  همین الانشم این موتورا صدا ندارن وای به روزی که برقی بشن
  امیدوارم تا 50 سال اینده این اتفاق نیفته

 5. Hamed

  13

  0

  دقیقا از اولین روز الکتریکی شدن فرمول 1 میبوسم میزارمش کنار دلم تنگ شد میرم آرشیو مسابقات قدیمی رو نگاه میکنم

 6. Alchemist

  10

  0

  فرمول ای چیه اخه . یه بار نگاه کردم ماشیناش صدا جارو برقی میدادن .یه جوریه . به من نچسبید اصن. کارت خیلی جذاب تره. امیدوارم فرمول یکم برگرده به موتور های وی 8 یا وی 10 . همچنین میشلن و بریجستون به تامین کننده های لاستیک اضافه بشن و رقابت جذاب تر و سخت تر بشه.

 7. بهزاد زمانی

  8

  1

  تصور اینکه مسابقه فرمول یک ببینی که صدای موتور نداشته باشه مثل دیدن فیلم صامت مطلق هست. همین الان اگه صدای تلویزیون رو ببندی فرمول یک هیچ جذابیتی نخواهد داشت

 8. Moein

  6

  2

  چیزی که مشخصه اینه که علاقه من و شما به شنیدن زوزه موتور ماشین های فرمول 1 به هیچ وجه تو اولویت FIA یا کمپانی های خودروسازی نیست

 9. Behzad

  10

  1

  مثل اینکه آلونسو تصمیم گرفته این فصل از f1 خداحافظی کنه.
  بعد از 2006 و خداحافظی شوماخر این دومین شوک بزرگ به علاقه مندان به این رشته ست و یکی از نوابغ هم به تاریخ پیوست البته با در نظر گرفتن ناکامی های بسیار به نسبت شوماخر.

 10. Schumi1

  4

  0

  قبلا که گفته میشد فرمول 1 تمام برقی بشه ولی براش صدای مصنوعی بزارن این دیگه قابل حضم نیست. ولی الان صدای موتورها بهتره نسبت به سه سال پیش. اگه توربو رو ور دارن و موتور الکتریکی و درونسوز صدای خوب میشه چون یکی از دلایل کم صدایی وجود توربو هست.