فرمول یک ایرانکیمی رایکونن نیز وارد بازار نقل و انتقالات رانندگان شد و منابع از انتقال راننده ی فنلاندی به مک لارن خبر دادند.

هفته ی گذشته اعلام شد که دنیل ریکاردو با یک قرارداد 20 میلیونی از مک لارن رو به رو است. اما مدیران ردبول در روزهای اخیر گزارش دادند که راننده ی استرالیایی به تمدید قرارداد با این تیم بسیار نزدیک است.

ریکاردو که قراردادش در پایان 2018 به پایان می رسد، علاوه بر ردبول در انتظار خالی شدن صندلی تیم هایی نظیر مرسدس، فراری و حتی مک لارن بوده و هیچ وقت احتمال پیوستن به این تیم ها را رد نکرده است.

دنیل ریکاردو و سباستین فتل - موناکو 2018

دنیل ریکاردو و سباستین فتل – موناکو 2018

با توجه به پر بودن جایگاهای این تیم ها، به نظر می رسد که ریکاردو قرارداد خود را البته با مبلغی بالاتر نسبت به مکس ورشتپن، با تیم ردبول تمدید کند، تیمی که در فصل آینده از موتور هوندا استفاده خواهد کرد. هلموت مارکو گفت:

به وضوح اعلام شده که فراری و مرسدس راننده ی شماره 1 دارند.

من می دانم ریکاردو پیشنهادی از فراری نکرده است. ما می خواهیم با ریکاردو ادامه دهیم البته نه بر هر قیمتی!

اما حال نوبت رایکونن است، کسی که از سال 2002 تا 2006 برای مک لارن رانندگی کرد که حاصل این همکاری کسب 9 پیروزی بوده و احتمال می رود که این انتقال، بار دیگر مرد یخی را  از مارانلو به وکینگ بکشاند.

فرناندو آلونسو - گرندپری بلژیک 2017

فرناندو آلونسو

قرارداد حال حاضر رایکونن در پایان فصل منقضی خواهد شد و به نظر می رسد که فراری  قصد جایگزینی او با چارلز لکلرک را دارد، راننده ی جوانی که عملکرد خوبی را با سائوبر در فصل جاری به نمایش گذاشته است.

آمدن لکلرک به فراری احتمال دارد با رفتن فرناندو آلونسو از مک لارن نیز همراه باشد و راننده ی با تجربه ی فنلاندی جای او را بگیرد. مک لارن هنوز نیز خوشبین است بتواند  راننده ی اسپانیایی را در فرمول یک نگه دارد اما تمام گزینه ها برای آلونسو در تعطیلات تابستانه باز خواهد بود.

4 دیدگاه

  1. Red revolution

    6

    1

    حالاکه درهای دو تیم برتر به روی ریکاردو بسته ست بهترین فرصت برای مدیران رنو،ست تا با جذب اون به سومی در 2019 فکر کنند. اونها حالا هوندا را در ردبول می‌بینند این بهترین فرصته

دیدگاه خود را بیان کنید