Register

10 + شش =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – فورس ایندیا معتقد است که پس از کنار رفتن هر دو راننده اش در گرندپری فرانسه، آن هم بعد از دو سال، دیگر نمی توانند در جدول قهرمانی تیمی به رنو برسند.

در طرف دیگر رنو توانست برای سومین مسابقه پیاپی اش توسط هر دو راننده اش امتیاز کسب کند، و حالا 62 امتیاز دارد و با فاصله ای 22 امتیازی نسبت به مک لارن و 34 امتیازی نسبت به فورس ایندیا در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

استبان اکون پس از اینکه در استارت با رومن گروژان و پیر گسلی برخورد داشت از مسابقه کنار رفت، سرجیو پرز هم به خاطر افت فشار آب موتور توسط تیم به گاراژ فراخوانده شد.

که علت این نقص نشتی در پمپ آب موتور بود، که البته به خاطر توقف به موقع خودرو آسیب جدی ای به پیشرانه وارد نشد.

باب فرنلی، نایب رییس فورس ایندیا می گفت:

واقع بینانه، از حالا باید برای رده پنجم بجنگیم، فکر می کنم برای همه تیم های میانه جدولی خیلی سخت باشد که از رنو جلو بیافتند. هیچ چیز غیرممکن نیست ولی آن ها خیلی قوی هستند.

آن ها کاری را می کنند که ما سال قبل انجام می دادیم، وقتی که بقیه در حال امتیاز گرفتن از یک دیگر هستند [آن ها جلو می افتند].

ما نیم فصل خوبی را داشتیم، با ماشینی که احتمالا لیاقت امتیاز گرفتن را هم نداشت ولی معمولا امتیاز می گرفتیم.

Inexplicably Sergio Perez

فورس ایندیا سرجیو پرز – تمرین دوم گرندپری فرانسه 2018

آخرین باری که فورس ایندیا نتوانست مسابقه را به پایان برساند به اتریش دو سال قبل برمی گردد، هر چند که پرز و هالکنبرگ دورهایی زده بودند که در نهایت 17ام و 19ام بشوند.

فرنلی ادامه داد:

واقعا ناامیدکننده است. ما جمعه خوبی نداشتیم. با اسپین استبان در تمرین اول زمان زیادی برای کسب اطلاعات را از دست دادیم، در تمرین دوم که آن مشکل برای لاستیک پرز به وجود آمد که به معنای بیرون نشستن هر دو ماشین ما بود.

در تمرین سوم که هوا بارانی بود و نتوانستیم داده های مورد نیاز برای تعیین خط را به دست آوریم و مسابقه هم از بد تا بدتر پیش رفت. کمی بیشتر از بدشانسی بود.

استبان توسط گروژان مورد اصابت قرار گرفت و سپس نوبت گسلی بود. گروژان در مستقیمی پیت لین یک راست شکمش را هدف گرفت و به کناره های ماشین آسیب وحشتناکی زد. ضربه بزرگی بود و هزینه زیادی روی دست ما گذاشت و باعث شد امتیازهای مهمی از دست بدهیم.

پرز هم افت فشار آب داشت و نمی توانستیم شانسی داشته باشیم. وقتی که فهمیدیم در حال افت است دیگر ادامه دادن فایده ای نداشت، چون آخرین چیزی که می خواستیم از دست بدهیم یک موتور بود. آسیبی به آن وارد نشده و شرایطش خوب است.

4 دیدگاه

 1. الف.ی

  5

  4

  این مشکلات آبی خطرناک به نظر میان
  بوتاسم تو تمرین دوم مشکل سیستم آبی داشت

  • yas

   6

   0

   سابقا تو مسابقات فرمول 1، یا سبقت می‌دیدیم یا تصادف؛ ولی الان چندسالیه فقط تصادف و خرابی می‌بینیم

 2. ...m6...

  1

  1

  ادمین?پاوررنکینگو گزاشتن تو سایت فرمول یک یه زحمتی بکش بزارش تو همین سایت ممنون?