Register

8 − سه =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – با وجود مقاومت بعضی از تیم های شرکت کننده در رقابت های فرمول یک، کمیسیون فرمول یک تصمیم گرفته است تا برای سال 2019 تغییراتی در بخش آئرودینامیکی ماشین ها صورت پذیرد تا به سبقت گیری و این که مسابقه نزدیک تر باشد کمک شود.

اعضای کمیسیون دوشنبه گذشته و در یک رای گیری الکترونیکی تصمیم گرفتند تا تغییراتی را برای بخش آئرودینامیکی فصل 2019 فرمول یک اعمال کنند. تغییراتی که شامل بال جلویی عریض تر و ساده تر است، هم چنین بال عقب پهن تر خواهد شد تا تاثیر DRS افزایش یابد و هم چنین در بارج بوردها نیز تغییراتی خواهیم داشت. تمام قوانین به تایید رسیدند به جز استثناهایی در مجموعه تغییرات بارج بوردها.

اگر FIA ، فرمول یک، حامی مالی و نماینده مبلغ فرمول یک همگی به تغییرات رای مثبت دهند، کمیسیون فرمول یک فقط به 4 رای مثبت از طرف 10 تیم حاضر در فرمول یک نیاز دارد تا قوانین را به تصویب برسانند.

با توجه به اخباری که سایت motorsport در اختیار عموم گذاشته است، فراری، ردبول، رنو، مک لارن، تورو روسو و هاس مخالفین این قوانین هستند، در حالی که مرسدس، ویلیامز، فورس ایندیا و سائوبر به این تغییرات رای مثبت داده اند.

بحث سبقت گیری بار دیگر وقتی بر سر زبان ها افتاد که در گرندپری استرالیا امسال حداقل تغییرات جایگاه بین راننده ها را دیدیم، این اتفاق FIA و فرمول یک را ترغیب کرد تا به سبقت گیری کمک کنند.

والتری بوتاس - مسابقه گرندپری استرالیا 2018

والتری بوتاس – مسابقه گرندپری استرالیا 2018

تیم ها نتوانستند برای تغییرات سال 2019 در جلسه ای همزمان با گرندپری بحرین با یک دیگر به توافق برسند ولی متعهد شدند که به بررسی بیشتری بپردازند و تا تاریخ 10 اردیبهشت رای خود را اعلام کنند.

رای نهایی روز گذشته بر اساس یک گزارش جامع از نتایج بررسی ها و تاثیراتی که ممکن است این تغییرات آئرودینامیکی روی سبقت گیری بگذارند اعلام گردید.

پدی لو، رئیس فنی تیم ویلیامز از طرفداران این تغییرات برای سال 2019 بود.

او گفت:

فکر می کنم منطقی است.

ما سه سال دیگر باید به این روال پیش برویم و اگر الان تغییراتی ایجاد نکنیم، کمی مسخره می شود، چون تا سال 2021 تغییرات خیلی بزرگ نخواهند بود.

پس الان وقتش است که فرمول یک واکنش نشان دهد و برای عاقبت به خیری این نمایش اقدام کند.

6 دیدگاه

 1. cfz

  12

  6

  هر چیزی که به سبقت گرفتن بیشتر و در نتیجه جذابیت بیشتر کمک میکنه باید تصویبش کنن

  • Akbar (Ghasemi)

   8

   6

   برای اینکار میشد قوانین موتور رو محدود کنن به جای محدودیت ایرودینامیکی!!

   • بهزاد زمانی

    0

    0

    درود اکبر عزیز, قوانین محدود کننده هیچ جی مفید فایده نبوده و نیستند, اگر قرار باشه رو بجلو حرکت کنی باید محدودیت هارو برداری یا به حداقل برسونی.

 2. Akbar (Ghasemi)

  15

  3

  همه ی موتور مرسدس ها رای مثبت دادن!! یعنی تاثیر بیشتر موتور و تضعیف قدرت ایرودینامیک خودروها…

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    0

    سایوبر بودجه ی بسیار کمی در مقایسه با تیمهای دیگه داره و کلا با ساده سازی که به بقیه نزدیک ترش میکنه و هزینه هارو براش میاره پایین موافقه