موتو جی پی ایران – تیم یاماها تک3 اعلام کرد جوناس فولگر موتورسوار آلمانی این تیم در فصل 2018 برای این تیم مسابقه نخواهد داد. بعد از مشخص شدن ابتلای فولگر به بیماری سندروم ژیلبرت (بیماری کبدی) وی چهار مسابقه آخر فصل 2017 و همچنین تست های پیش فصل را از دست داد.

در ابتدا گمان می رفت این موتورسوار 24 ساله قادر خواهد بود تا کریسمس به بهبودی کامل دست یابد اما تیم اعلام کرد فولگر در فصل 2018 حاضر نخواهد بود و به دنبال درمان بیماری خود است.

جوناس فولگر گفت:

از گفتنش بی نهایت غمگین هستم اما من در فصل 2018 موتو جی پی رقابت نخواهم کرد، به اندازه ای که امید داشتم نتوانستم بهبود پیدا کنم  و در این شرایط نمی توانم با توان صد درصدی یک موتور موتو جی پی را برانم.

امیدوارم روزی برگردم و می خواهم از همه شما به خاطر حمایت هایتان تشکر کنم.

جوناس فولگر

جوناس فولگر

هروی پونچرال رئیس تیم یاماها تک3 در اینباره گفت:

هنوز هم برای من باورش سخت است که فولگر در سال 2018 با ما نخواهد بود، بویژه که جوناس شخصی است که من اعتقاد زیادی به او داشتم و مطمئن بودم که در این فصل ما با هم به رده های بالا خواهیم رسید.

من به طور کامل به این تصمیم احترام می گذارم هرچند پذیرفتنش سخت است. در حال حاضر من تلاش خواهم کرد تا راه حلی برای انتخاب موتورسوار جایگزین پیدا کنم که کار بسیار سختی است چون تمام موتورسوار های سریع با سایر تیم ها قرارداد دارند.

جوناس فولگر که در مسابقات موتو3 و موتو2 صاحب چند پیروزی بود در فصل 2017 به موتو جی پی پیوست و با یوهان زارکو در تیم یاماها تک3 هم تیمی شد. بهترین مقام وی در موتو جی پی کسب رده دومی در موتو جی پی آلمان بود.

فولگر علی رغم از دست دادن چندین مسابقه در نهایت فصل 2017 را با کسب 84 امتیاز در رده دهم به پایان رساند.

یک دیدگاه

 1. SP7779

  3

  0

  بازم حیف
  ی آلمانی خوب توی موتو جی پی بود ک دیگه نیست برای 2018
  ی آلمانی خوب هم توی فرمول بود و جالبه اونم نیست برای 2018

دیدگاه خود را بیان کنید