فرمول یک ایران – رئیس مکلارن، زاک براون معتقد است وقتی صحبت از تامین پاوریونیت این تیم به میان بیاید، فراری و مرسدس از جایی که مکلارن هم اکنون در آن قرار گرفته راضی هستند.

سخنان براون دو چیز را فاش می کند: اول اینکه آنها به خاطر شرایط فعلی با هر دو کمپانی مرسدس و فراری مذاکراتی انجام می دهند، چیزی که قبلاً هم می دانستیم، و دوم اینکه گزینه های مکلارن محدود به کنار آمدن با شرایط هوندا و یا آغاز همکاری با رنو می شود. براون در این باره می گوید:

ما تیم بزرگی هستیم که می داند چطور پیروزی در مسابقات و رقابت قهرمانی را بدست آورد، پس این مایه خجالت است که ببینیم در اینجا هستیم، و آنها از جایی که ما در آن قرار گرفته ایم راضی هستند.

آنها نمی خواهند ما خیلی بهشان نزدیک شویم و این غیر قابل فهم است.

مک لارن و مرسدس

مک لارن و مرسدس

همچنان که مکلارن از مشکلات موتور رنج می برد، زاک براون اعتقاد دارد هوندا می تواند شرایط بهتری را فراهم کند، چیزی که شریک آنها در دو فصل اخیر از ارائه آن عاجز بوده. او توضیح می دهد:

ما با هوندا درباره رسیدن به یک شرایط متفاوت صحبت کرده ایم.

ما هنوز فکر می کنیم هوندا می تواند این کار را به سرانجام برساند، آنها در گذشته این کار را انجام داده اند. ما فقط باید مطمئن شویم که این موفقیت سریعتر رخ خواهد داد.

ما کار برای ساخت ماشین سال 2018 را آغاز خواهیم کرد و پیش از آن تعطیلات تابستانی را پیش رو داریم که خیلی هم دور نیست، ما در این زمان نیاز داریم تا تکلیف خود را با هوندا مشخص کنیم.

ما نمی توانیم این شرایط ناموفق را ادامه دهیم. این چیزی نیست که مکلارن برای آن مسابقه می دهد. این سومین سال است، پس ما نیاز به قدرت کافی داریم یا اینکه اتفاقات متفاوتی باید رخ دهد.

ما فرناندو آلونسو را دوست داریم. می خواهیم که او مسابقات را ببرد، روی سکوها باشد و در حال حاضر توانایی انجامش را نداریم، پس چیزهایی باید تغییر کنند.

اگر مکلارن به شراکت خود با هوندا پایبند بماند، شانس نگه داشتن فرناندو آلونسو بستگی به یک حرکت مهم خواهد داشت. حرکتی که باید دید آیا در فاصله زمانی بین گرندپری مجارستان و پایان تعطیلات تابستانی انجام خواهد شد یا خیر؟

8 دیدگاه

 1. F1 FERARRI

  3

  4

  یکی گفته بود حیف فرناندو و ریکاردو که تو تیمای ضعیف هدر میره عزیز من شما تیم قوی رو نشون بده ببینم؟ اها فقط یه گذینه که تو دو کیلومتر مسقیم 0.6 ثانیه جلو میوفته و اون تیم بنظرت میتونه چندتا راننده بیاره؟
  یکی هم نوشته بود بوتاس از مکس بهتره و فلان … ینفر در جوابش نوشته بود شما سطح این راننده ها( منظورش بوتاس بود) رو تو موناکو دیدین یعنی ته ته ته حرف بود بنظر من فقط تو اون پیستا میشه یه راننده خوب رو شناخت تو اون پیستا میشه یه شاسی حرفه ای و تکنولوژی ایروداینامیک در حد فرمول یک رو دید و لمس کرد و یه پیستایی هم هست مثل اذربایجان که فقط میتونی قدرت موتوری و تکنولوژی انجین رو لمس کرد که توی دو کیلومتر خودشو 0.6 ثانیه نشون میده کسایی که از قانون موتور ماشین فرمول یک گله دارن یکم صبور باشن این سیاست فرمول یک هس که هر چند سال یه ماشین و یه تیم رو رو بورس نگه میداره یاد اون سال های وودافون مکلارن مرسدس بخیر یا اون سالای ردبول و گذشته های دور و نزدیک فراری

  • Meysam..LaFerrari

   9

   0

   من گفتم حیف این راننده ها که دارن دوران حرفه ایشون رو اینطوری میگذرونن و سطح راننده هارو هم تو موناکو دیدین کمابیش، هنوزم سر حرفام هستم.کنار اومدن با این قوانین موتوری یه بحثه ، ولی از طرفی هم نباید فراموش کنیم این اختلاف بین تیم ها فقط از سر موتور نیست… ویلیامز با اون همه سابقه قدرت موتور مرسدس رو داره ولی ببینید چه ماشین ضعیف و غیر رقابتی ای داره ! هرگز نشده و نخواهد شد که ماشین های یکسان رو ببینیم تو فرمول یک ولی شما نمیتونی انکار کنی فرمول یک حتی بیش از گذشته درگیر ناعدالتیه ، با اینکه من رو راننده ی خاصی تعصب ندارم و علاقم به فراری و در وهله ی بعد راننده هاشه ، اما هیجان رو راننده ها بوجود میارن… تکنولوژی فقط زمینه ساز این هیجانه و تا وقتی رقابت روی توانایی راننده ها متمرکز نباشه فرمول یک همین چیزی که میبینی خواهد بود و هیچ عدالتی نخواهیم دید!
   نمیدونم چرا برمیخوره به یه عده این حقیقت واضح که راننده ها نهایتا دیگه خودشونو بکشن 30-40 درصد میتونن روند رو تغییر بدن و ماشینه که تعیین میکنه شانس کی بیشتره!

  • sanchez

   3

   2

   زیبایی فرمول یک همینه. مثل بقیه رشته ها. شما تیم میلان رو نگاه کن، یا از اونور منچسترسیتی. هر تیمی هرجا تو هر رشته ای ممکنه دوره اوج و سقوط داشته باشه. طرفداراشونم صبر میکنن و همچنین از برد های پشت سر هم مغرور نمیشن. کسی چمیدونه، شاید سال دیگه موتور هوندا قوی بشه یا مثل رنو موتور ضعیف بده بیرون.

  • Ali.Shafie.Saber

   2

   2

   شما خوبی؟
   اون یکنفری این جواب ها را میداد شوماخر بوده یا یک هوادار بوده، که اینطور براتون حجت است. نظرات بچه های در ایران میخوانم، بعدش میروم نطرات جوانهای در اروپا یا امریکا را میخوانم اصلا قبل قیاس نیستن. یکی از دوستاو المانی که افسر پلیس هم هستش یکی د. بار من نظرات را اینجا برایش ترجمه کردم، گفت در مورد چی دارن نظر میدهند؟ این اخر حرف است بزرگوار و البته خجالت برای من.
   و بعدش گفت اینها دقیقا دارن راننده های فرمول یک را وارد زندگی روزمره خود میکنند و حالا نسبت به اتفاقات دقطقا باهاشمثل اتفاقات زندگی و اجتماع برخورد میکنن. تمام مشکلات اجتماعشان را و افکارشان را میتوانی در نظراتشان ببینی.
   اینها نمیروند در دنیای فرمول یک خبر بخوانند، راننده ها را میارن در زندگیشان و خبر را قضاوت میکنند.
   این اخر حرف است. نه اینکه موناکو کی راننده بود. کی به شما گفته در موناکو راننده معلوم میشه؟ معیار برای نامیدن یک راننده بهتر چیست؟ اینکه طوری رانندگی کنی برای ایمنی دیگران و خودت قوانین جدید بگذارن؟ مهارت و تجربه دو اساس است، بوتاس مهارتش را دارد، چون نمره قبولی مرسدس را با کسر یک امتیاز فقط گرفت و تجربه اش هم بهتر از مکس است.
   ولی این دال بر این نیست که مکس راننده خوبی نیست، اتفاقا رذننده ای استه نه الان، ایندهدر اختیار اوست، و او خوب زمانی وارد شد، چون هنوز برای دوران طلایی اینده اش راننده قدری نیامده، اینهایی هم که هستن دیگه تا اون موقع کنار رفتن.
   بله دوست عزیز، کمی در کورد صحبت های اون شخص المانی دقت کنید. شکا را نمیگویم فقط، هموطنان داخل ایران را میگویم که شاید به تعداد انگشتان دست نظراتی متفاوت است وگرنه بقیه هملنطوری است که اون افسر پلیس گفت.
   موفق باشید
   اگر اشتباه تایپی داشتم یا دارم عذرخواهی میکنم.

   • Enzo Ferrari sf70h

    2

    1

    چی میگی دوست عزیز یه دور کامنتتو بخون ببین خودت متوجه میشی؟؟؟ هرچی میشه میچسبونی به المانی ها دست بردار مگه کی هستن که فکر میکنی ماهم باید مثل اونا باشیم؟؟ از نوع نگارشت مشخصه فارسی خوب بلد نیستی احتمالا شما متوجه کامنت دیگران نشدی و اشتباه ترجمه کردی که دوستت همچین حرفی زده

 2. mojtaba

  2

  0

  دوستانی که می فرمایید تو موناکو عیار راننده ها مشخص شد خواستتم ببینم مبنای حرفتون چیه ? امسال تو موناکو کلا یک سبقت هم نداشتیم تمام ماشین ها مثل واگن های قطار پشت سر هم رفتن تا مسابقه تمام شد فقط چند مورد تصادف داشتیم و جابجایی ها کلا یا با تصادف بود یا پیت استاپ پس چطور همچین مسابقه ای عیار راننده ها رو مشخص کرد ?

دیدگاه خود را بیان کنید