مجله خودرو ایران – در اکتبر 2015 (مهرماه 1394) دوج اعلام نمود که تولید وایپر به صورت رسمی در آگوست امسال (شهریورماه) پایان می یابد. اکنون آن زمان تقریباً فرا رسیده است و ما تازه از سرنوشتی که در انتظار کارخانه کانر که خودروی اسپرت V10 در آن تولید می شود، آگاه شدیم.

فیات-کرایسلر اعلام کرد که کارخانه دیترویت در خیابان کانر را در 31 آگوست (9 شهریور) به صورت دائمی می بندد که خود مهر تاییدی بر پایان تولید وایپر است. خبرگزاری Automotive News که در همان دیترویت مستقر است گزارش داده که برنامه ای برای آینده این کارخانه در نظر گرفته نشده است ولی کمپانی مادر این قابلیت را دارد تا بیش از 80 نفری که مشغول کار در این کارخانه هستند را تماما به نقاط دیگر در داخل مجموعه منتقل کند.

دوج وایپر

همانطور که از قبل می دانیم خداحافظی وایپر بیشتر به دلیل فروش پایین آن می باشد اما یک دلیل دیگر هم وجود دارد. استاندارد های ایمنی جدید فدرال وجود کیسه هوای پرده ای جانبی را از اول سپتامبر (10 شهریور) اجباری کرده است پس دوج حتی در صورت مناسب بودن فروش وایپر نیز به دلیل مجهز نبودن آن به این قابلیت نمی توانست به تولید آن ادامه دهد.

کانر کوچک ترین کارخانه گروه فیات-کرایسلر در آمریکای شمالی می باشد که بیش از 25 سال (البته با احتساب وقفه ها) واپیر را تولید کرده است. در سال گذشته تنها 630 عدد وایپر فروخته شد که نسبت به سال قبل 8.3 درصد کاهش در فروش را نشان می دهد.

اگرچه این خبر ناراحت کننده است اما گزارشاتی مبنی بر احتمال بازگشت وایپر در آینده به گوش می رسد، پس هنوز کور سوی امیدی وجود دارد و باید صبر و تماشا کرد.