Register

5 − چهار =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – رقابت ایندی 500 رقابتی چرخ باز است که در کشور آمریکا و به عنوان زیر مجموعه ی سری ایندی کار برگزار می شود این رقابت هر ساله و در اولین روز آغاز تعطیلات تابستانی یا همان روز یادبود و در پیست ایندیاناپولیس ، پیستی به طول 2.5 مایل برگزار می شود و رانندگان 200  دور پادساعت گرد در طی مسابقه می زنند تا در نهایت مسافتی حدود پانصد مایل را طی کرده باشند.

رقابت دارای 33 راننده است که در 11 ردیف سه تایی رقابت را آغاز می کنند ایندیانا جزو سری ایندی کار ، رقابتی تک سرنشین ، کابین باز و چرخ باز است.

در این مقاله به بررسی رسوم خاص این رقابت می پردازیم.

رقابت ایندی در انیمیشن توربو

رقابت ایندی در انیمیشن توربو

 

گرند مارشال

هر سال از رقابت ها یک گرند مارشال دارد که رهبری و کنترل بقیه ی مارشال ها را بر عهده دارد وی قبل از هر مسابقه پیامی افتخار آمیز به نام “راننده هایی برای ماشین هایشان” به راننده ها اعطا می کند تا اجازه رقابت را کسب کنند البته برخلاف دیگر رقابت ها وظیفه ی صدور فرمان آغاز رقابت برعهده ی گرند مارشال نیست.

ایندیاناپولیس 500

 

آهنگ ها

قبل از هر رقابت سرود ملی آمریکا به همراه موسیقی دیگری که معمولا “آمریکای زیبا” یا “خداوند آمریکا را مقدس کرد” است که در اکثر سال ها از فلورانس هندرسون خواننده ی زن آمریکایی و متولد ایندیانا این آهنگ ها را اجرا کرده اما سال قبل گروه سرود کودکان ایندیانا این آهنگ ها را اجرا کردند همچنین در سال 2013 نیز جان مک لاولین خواننده ی مرد ایندیانایی این آهنگ را اجرا کرد البته در سال های 2009 و 11 بانوی آمریکا ( Miss America ) ی سال آهنگ آمریکای زیبا را اجرا کردند.

ایندیاناپولیس 500

نیایش

از سال 1974 ایندی 500 در روز یکشنبه برگزار می شود و بهانه ای شد تا قبل از مسابقه نیایشی داشته باشند و هر ساله دو کشیش از کلیسای کاتولیک به نام های اورال رابرتز و بیلی گراهام به این مراسم دعوت می شوند تا نیایش قبل مسابقه را اجرا کنند همچنین جو توبین نیز در این نیایش شرکت دارد.

ایندیاناپولیس 500

 

شیپور خاموشی

به مناسبت روزیادبود شیپور خاموشی به صدا در می آید و نیروی هوایی آمریکا نمایش هوایی ای همراه با پرواز در ارتفاع کم به نمایش می گذارند و از سال 1965 نیز مقدمه ای با محوریت غرورملی آمریکایی و افتخار به آمریکایی بودن خوانده می شود و در نهایت همگان برای یادبود سربازان کشته شده ی آمریکایی یک دقیقه سکوت می کنند.

ایندیاناپولیس 500

بازگشت به خانه در ایندیانا

یکی از رسوم اصلی رقابت خواندن سرود به خانه برگشتی ایندیانا ست که همراه با مراسم پرشوری برگزار می شود.

dt.common.streams.StreamServer

 

دستور آغاز رقابت

دستور آغاز رقابت به صورت “آقایان ، موتورهایتان را روشن کنید” داده می شود و هرساله یک مهمان ویژه دعوت می شود تا پرچم سبز آغاز رقابت را حرکت دهد مهمانانی مانند پاتریک دمپسی یا مارک کوبان

ایندیاناپولیس 500

خوشحالی با شیر

یکی از عجیب ترین رسوم ایندیانا خوردن شیر توسط برنده ی رقابت است ! آغاز این رسم به سال 1936 باز می گردد زمانی که لوئیز مایر پس از پیروزی در خواست یک بطری شیر کرد و این رسم پس از مدتی قطع شد اما بعد از اسپانسر شدن شرکتی لبنیاتی این رسم به ایندیانا بازگشت تا متفاوت با تمام رقابت های جهان شیر ، میزبان شادی های شیرهای ایندی باشد.

ایندیاناپولیس 500

ادامه دارد … 🙂