فرمول یک ایران – راننده تیم ردبول، دنیل ریکاردو بار دیگر توانست با رانندگی فوق العاده و بی نقص خود، پنجمین سکوی متوالی خود را در گرندپری اتریش 2017 بدست آورد.

دنیل ریکاردو شروع بسیار عالی ای در ابتدای مسابقه ی داشت و با یک استارت فوق العاده توانست در پیچ 4 از کیمی رایکونن سبقت گرفته و خود را به رده ی سوم برساند. سپس ریکاردو ادامه ی مسابقه را بر اساس یک استراتژی فوق العاده و به جا ادامه داد تا اینکه در اواخر مسابقه مورد تهدید لوئیس همیلتون از مرسدس قرار گرفت. سپس در پایان مسابقه با یک رانندگی بی نقص، همیلتون را پشت سر خود نگه داشته و سپس توانست به سکوی سوم در مسابقه ی خانگی ردبول دست یابد.

ریکاردو گفت:

مسابقه ی سرگرم کننده ای بود. لحظات تعیین کننده ای در استارت مسابقه داشتیم و سپس در پایان مسابقه باید در برابر لوئیس که بسیار به ما نزدیک شده بود، دفاع و ایستادگی می کردیم. 5 سکوی متوالی و پشت سر هم بسیار فوق العاده و عالی است. مکس (ورشتپن) در مسابقه ی خانگی سال گذشته، توانست سکو کسب کند و من کمی به او حسادت می کردم. بنابراین این که امسال توانستم اینجا باشم و به سکو برسم فوق العاده است.

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو در گرندپری اتریش 2017

راننده تیم ردبول درباره ی نبرد خود در اواخر مسابقه با همیلتون اظهار کرد که با دیدن پرچم شطرنجی پایان مسابقه، یک نفس راحت کشیده است چرا که به بیان او اگر مسابقه یک دور دیگر ادامه پیدا می کرد او مطمئن نبود که می توانست سکوی سوم را حفظ کند.

ریکاردو در این باره گفت:

او DRS را در اختیار داشت و همچنین خروجی بهتری در پیچ اول داشت در حالی که برای من خیلی خوب نبود. بنابراین فاصله او با من کمتر شد اما این خوب است که توانستم او را پشت سر خودم نگه دارم و زمانی که پرچم پایان را دیدم بسیار خوشحال شدم. نمی خواستم شکست بخورم بنابراین فکر می کنم صحیح و منصفانه بود.

دنیل ریکاردو هم اکنون با 107 امتیاز در رده ی چهارم جدول رانندگان قرار دارد.

10 دیدگاه

 1. mehdi vettel

  11

  1

  دمت گرم پسر
  همین که همیلتونو پشت سر خودش نگه داشتی و نزاشتی سوم بشه برا من راضی کنندس
  از کیمی که این فصل هیچ آبی گرم نمیشه امیدمون به همین ریکاردو و ورشتپنه

 2. Saeed

  11

  3

  یبار پارسال ریکاردو گفته بود ک با ماشین برابر همیلتون رو شکست میده….

  قبلا همه بش خندیدن ولی امروز خودشو ثابت کرد

  همیلتون با مرسدس کاملا سریعتر ک هیچ مشکلی هم نداشت (باتوجه ب اینک سریعترین دور رو زد) نتونست ازش سبقت بگیره

  اگر روزبرگ سال دیگ برنگرده من بیشتر از همه دوس دارم دنیل هم تیمی سب بش

  چون همیشه فقط مسابقه خودشو میده و با هیچکسی هم درگیر نمیش بجز وقتی ک کاملا مطمئن باش مثل سبقت ۲ هفته پیش تو باکو
  و بخاطر همین اگ ی ماشین خوب داشته باش میتونه خیلی خوب ازش استفاده کنه

 3. ffan

  6

  0

  عاشق این رانندگی تمیزشم
  حتی اونجایی که سکو رو داشت از دست میداد بدون بستن راه همیلتون یا تغییر جهت خیلی قشنگ دفاع کرد و اجازه عبور نداد بلکه هم تیمیش یاد بگیره

 4. daniel65

  0

  0

  اين پسر فوق العاده است حرف نداره.پارسال ك تو موناكو تايم يك و زد نشون داد كه واسه قهرماني مهارت حرف اولو ميزنه.هر چند در حقش نامردي كردن.اميدوارم سال ديگه به تيمي بره كه قدر مهارتشو بدونن????

 5. Azad.moghanlu

  1

  1

  توی یکی از برنامه های تخته گاز همین رکیاردو تایم همیلتون رو با ماشین های برابر شهری که تو شرایط برابر بودن زد.با این اوصاف معلومه کی راننده بهتریه.

دیدگاه خود را بیان کنید