Register

ده + چهار =

A password will be e-mailed to you.

موتوجی پی ایران – مسابقه ی این هفته در پیست آسن هلند با پیروزی ولنتینو روسی موتورسوار تیم یاماها در شرایطی به پایان رسید که در دورهای پایانی شاهد رقابتی دیدنی بین ولنتینو روسی و دنیلو پتروچی برای کسب مقام اول و مارک مارکز و کال کراچلو برای مقام سوم بودیم. اگرچه در آخر رقابت اصلی بین ولنتینو و هموطن وی دنیلو پتروچی بود اما قبل از مسابقه این تصور که این مسابقه نیز مانند مسابقه ی دو سال پیش تبدیل به جنگی بین او و مارک مارکز شود ذهن ولنتینو را درگیر کرده بود.

ولنتینو روسی پیروز مسابقه ی آسن هلند اذعان کرد:

این تصور که درگیری دو سال پیش بین من و مارک مارکز در آسن دوباره تکرار شود من را نگران کرده بود.

ولنتینو روسی - مارک مارکز

ولنتینو روسی – مارک مارکز

به طور کلی در فصل ۲۰۱۵ رقابت خشنی بین ولنتینو و مارکز وجود داشت و دو سال پیش در همین پیست نبرد بر سر جایگاه اول باعث شد تا مارکز با بستن داخل پیچ دوم شیکین آخر در دور پایانی روسی را وادار کند وارد خاکی شود اما در پایان این ولنتینو بود که پیروزی این مسابقه ی دراماتیک را بدست آورد.

ولنتینو روسی - مارک مارکز - موتوجی پی هلند 2015

ولنتینو روسی – مارک مارکز – موتوجی پی هلند 2015

آقای دکتر که برای دهمین بار پیروزی در آسن را جشن گرفت گفت:

در ابتدای مسابقه من، یوهان زارکو را در جلوی خود می دیدم اما می دانستم که او از تایر های سافت استفاده می کند پس با خودم گفتم که نبردی مانند آنچه که دو سال پیش رخ داد در پیش است و از این جهت نگران بودم همچنین زارکو و مخصوصا پتروچی واقعا سریع بودند و من را به چالش کشیدند اما خوشبختانه من سریع تر بودم و در آخر زود تر از خط پایان رد شدم.

وانتینو روسی-یوهان زارکو

مارک مارکز نفر سوم گرند پری هلند و نفر چهارم در رده بندی جدول قهرمانی در جواب این سوال که اگر او مانند دو سال پیش موتورسواری بود که در پیچ آخر با ولنتینو روسی برای کسب رده ی اول در رقابت بود چه تصمیمی می گرفت گفت:

اگر این اتفاق می افتاد واقعا نتیجه ی خوبی برای من بود. و اگر توانایی رسیدن به ولنتینو در پیچ آخر را داشتم قطعا از تجربه ای که در مسابقه ی دو سال پیش کسب کردم استفاده می کردم و اول وارد پیچ اول شیکین پایانی می شدم چرا که در این حالت بود که می توانستم در ادامه ی مسیر از رده ی خود دفاع کنم مانند امروز که در نبرد با کال کراچلو برای کسب مقام سومی همین استراتژی را به کار بردم و تمام تلاشم را کردم تا به عنوان نفر اول وارد پیچ اول شیکین پایانی شوم و در آخر نیز این استراتژی جواب داد و در رقابتی نزدیک و هیجان انگیز که واقعا از آن لذت بردم رده ی سوم را بدست آوردم.

لازم به یاد آوری است که در انتهای سال ۲۰۱۵ رقابت نزدیکی بین ولنتینو روسی و خورخه لورنزو برای کسب مقام قهرمانی به وجود آمد.

و ولنتینو در آن سال در مصاحبه ای اذعان کرد:

واقعا نمی دانم که رقابت من و مارک تا کجا پیش می رود.

ولنتینو روسی - مارک مارکز

ولنتینو روسی – مارک مارکز

در آن سال ولنتینو معتقد بود که مارک مارکز موتور سوار تیم رپسول هوندا که بر خلاف سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ عملا شانسی برای قهرمانی نداشت در بعضی از مسابقات پایانی فصل ۲۰۱۵ از جمله گرندپری مالزی و گرندپری والنسیا به عنوان بادیگارد لورنزو عمل کرده است به این دلیل که قهرمانی فصل ۲۰۱۵ بر عناوین قهرمانی روسی اضافه نشود و مارکز در آینده مسیر راحت تری را برای کسب عنوان پر افختار ترین موتورسوار موتوجی پی جهان طی کند.

3 دیدگاه

 1. Ahmadreza2004

  7

  5

  بدون تعصب میگم واقعا روسی برترین موتورسوار تاریخه و فکر نمیکنم بعد از بازنشستگیم کسی بتونه به این عنوان برسه
  روسی واقعا بی همتاس

 2. 70yearsFerrari

  4

  2

  برای من بشخصه روسی بالاتر از یه موتور سواره و قهرمان شدن یا نشدنش رو اسطوره بودنش تاثیری نمی ذاره.

 3. Adel

  0

  0

  بدون شک بهترین مسابقه دکتر تو این دو سال بود….
  خیلی خیلی خیلی چسبید…