فرمول یک ایران – خودرو ایمن بخشی جدا ناشدنی از فرمول یک است و در بسیاری از گرندپری های فرمول یک که تصادف های خطرناک رخ می دهد خودرویی به نام خودرو ایمنی (Safety Car) به پیست می آید تا به مارشال ها فرصتی دهد که پیست را از تکه های اتومبیل ها پاک سازی کنند یا ماشین صدمه دیده را به خارج از پیست هدایت کنند اما آیا تابه حال با خود فکر کرده اید که چه کسی سوپرمن ناشناس فرمول یک است که این گونه با مرسدس خود رانندگان را از تصادف و مارشال ها را از مرگ نجات می دهد؟

برند مایلندر کسی است که در طی تمام گرندپری های سال در یک مرسدس نشسته و با آیپد خود مشغول تماشای مسابقه است و آرزو دارد که هیچ اتفاق نابجایی رخ ندهد.

برند مایلندر راننده سیفتی و چارلی وایتینگ

برند مایلندر راننده سیفتی و چارلی وایتینگ

برند 47 ساله و عینکی مانند چوپانی است که به جای استفاده از نی، از مرسدس استفاده می کند و گله راننده های فرمول یک را جمع آوری و از آن ها در برابر خطرات محافظت می کند.این کار بسیار فراتر از تصور شما سخت است حتی برای یک راننده بازنشسته، زیرا اتومبیل های فرمول یک خودروهای خاص و دارای ظرفیت بالای سرعت و فرمانپذیری قابل توجه اند و مایلندر باید بین این دو توازنی ایجاد و آرام آرام این گله از اسب های سرکش را رام کند.

سیفتی کار - باکو 2018

سیفتی کار – باکو 2018

او هر مسابقه را در کنار راننده دوم یعنی پیتر تیبتز 59 ساله و آنالیزور سوخت، فرمول یک تماشا می کند به هر حال زمانی که کاری برای انجام دادن ندارید بد نیست که کسی در کنار شما باشد و بتوانید با آن گپ بزنید.

هردو مرد یونیفرم آبی و زیرپیراهنی ضدحریق بر تن و کاسکتی بر سر دارند و یک آیپد مینی به کنسول مرکزی خودرویشان متصل است و تمام اطلاعات درباره دستورات چارلی وایتینگ و رخدادهای مسابقه را در لحظه به آنها گزارش می کند.

برند قبل از اینکه رانندگی این خودرو را بر عهده بگیرد راننده مسابقه بوده و به شدت دنبال مشکل است، این می تواند یک تصادف باشد با خرده ریزه های به جا مانده در پیست و یا حتی یک هوادار گیج که درحالی که رانندگان با سرعت در حال حرکت اند در مسیر مسابقه قدم می زند!

گرندپری سنگاپور 2015

گرندپری سنگاپور 2015

برند کار خود را در دههٔ هشتاد میلادی در مسابقات کارتینگ شروع کرد. در سال‌های بعدی او به فرمول فورد، جام پورشه کاررا و تور ارشد اتومبیل آلمان راه یافت. در سال ۲۰۰۰ برنده مسابقه ۲۴ ساعت نوربرگرینگ در پورشه ۹۱۱ جی‌تی۳ شد. او در مسابقات دی‌تی‌ام برای تیم مرسدس بنز رانندگی می‌کرد.

او از سال ۲۰۰۰ راننده خودرو ایمنی در فرمول یک بوده‌ است. به جز گرندپری کانادا ۲۰۰۱ که به علت مصدومیت، مارسل فسلر سوئیسی جایگزین او شد.

از جمله پرکارترین مسابقات مایلندر می توان به استرالیا ۲۰۰۶ اشاره داشت که برندهٔ این مسابقه فرناندو آلونسو بود. او همچنین ۲۰ دور در بارندگی شدید ژاپن ۲۰۰۷ و ۲۶ دور در کره ۲۰۱۰ به ثبت رسانده که به عنوان یک ماشین ایمنی آمار قابل توجهی است.

راننده ی آلمانی تا به الآن بیش از 700 دور پیشتاز فرمول یک بوده و در پیست های مختلف حضور داشته است.

خودروی ایمنی فرمول یک

خودروی ایمنی فرمول یک

سیفتی کار یا ماشین ایمنی فرمول یک

ماشین ایمنی جدید مسابقات فرمول یک، مرسدس آ ام گ GTR، این خودرو قوی ترین و سریعترین خودرویی است که تا به حال به عنوان یک سیفتی کار معرفی شده؛ خودرویی با 585 اسب بخار قدرت که در پیست نوربرگرینگ با رکورد 7:10.9 دومین خودروی سریع دیفرانسیل عقب و قانونی برای جاده است.

از قابلیت های این خودرو می توان به فرمان پذیری برای چهار چرخ، اجزای متحرک آیرودینامیکی در زیر بدنه، موتور تویین توربوی V8، سیستم تعلیق باز طراحی شده، دمپر های تطبیق پذیر، سیستم کنترل کشش نه مرحله ای و تایر های میشلن پایلوت اسپرت Cup 2 اشاره کرد.

همچنین برچسب های مربوط به خودروی سیفتی کار، آژیر، رادیو و دو عدد آی پد به این مجموعه اضافه شده تا رانندگان کم و کسری از این بابت نداشته باشند.

یک دیدگاه

  1. ....

    6

    1

    برزیل ۲۰۱۶هم میتونس تو گزینه های جذاب سیفتی کار باشه….روزی که مکس واسه اولین بار و ب طور جدی اسمشو سر زبون ها انداخت