فابیو کوارتارو معتقد است که شانسی برای قهرمانی موتوجی پی 2022 نداشته اما می‌گوید از عملکردش در مسابقه والنسیا پشیمان نیست.

موتورسوار یاماها شروع قدرتمندی در مسابقه داشت و در تلاش برای پیروزی با هر دو موتورسوار دوکاتی رقابت کرد، که اگر باگنایا به رده چهاردهم سقوط می کرد، می توانست عنوان قهرمانی را بدست آورد.

علیرغم اینکه جک میلر و مارک مارکز جلوتر از او نقش بر زمین شدند، قهرمان جهان 2021 نتوانست موقعیت خود را بهبود بخشد و چهارم شد و فرانچسکو باگنایا تاج قهرمانی را از جایگاه نهم به دست آورد.

فابیو کوارتارو از تیم یاماها گفت:

سرعت فوق العاده ای داشتیم، کمی توانستیم رده خود را ریکاوری کنیم، اما جک با ترمز در پیچ 2 باعث شد که مسیر را باز طی کنم [و نتوانم برتری را بدست آورم].

وقتی با پکو برخورد داشتم فشار می‌آوردم، واقعاً می‌خواستم حداکثر توانم را بگذارم. در آن دور روی حد و مرز بودم، تمام مسابقه هم همینطور بود.

اما پشیمان نیستم چون امروز 100% خودم را ارائه دادم و هنگامی که در پایان عنوان قهرمانی را به این صورت از دست می دهید، همیشه باید نکات مثبت را پیدا کنید، حتی اگر در حال حاضر 99% منفی باشد.

1% مثبت برای چهار ماه آینده بوده که باید منتظر مسابقه اول باشم. بیشتر از همیشه تمرین میکنم، خودم را بهتر آماده می کنم و در سال 2023 سخت تر می جنگم.

5 دیدگاه

 1. Carbonado aventador

  1

  2

  کوارتارارو و بگنایا جفتشون رایدر های فوق العاده ای هستن..
  و سال بعدم تا مسابقه اخر با هم خواهد جنگید

 2. Behzad

  0

  2

  الحق که امسال چندین و چند موتورسوار دوست داشتنی در پیست وجود داشتند و هرکدوم قهرمان میشدن فکر نکنم فردی خوشحال نشه یا ناراحت میشد.
  الکس رینز و بستیانینی و پکو و کوارتارارو و مارکز و حتی الیویرا و وینالس و مارتین و… هم شخصیت های دوست داشتنی هستند و فکر کنم تنها کسی که در فرمول یک همچین چهره و روحیه شاد و پرانرژی داره ریکاردو هست و مابقی سرد و جدی.
  پکو لیاقت این قهرمانیو داشت.

 3. Amin44

  3

  1

  کوارتارارو با استعداد خودش مدعی قهرمانی شد و اتفاقا از قضا خودش هم قهرمانی رو با زمین خوردناش از دست داد!بگنایا موتور بهتری داشت اما این باعث نمیشه عملکرد بد نیم فصل دوم کوارتارارو رو نادیده بگیریم،به جز دو مسابقه آخر تو مالزی و آخرین ریس تو والنسیا توی چند مسابقه آخر واقعا ضعیف بود…

 4. سبحان

  1

  3

  در نبود پادشاه ببین چه دعوایی شده برا قهرمانی…..
  به امید برگشتن king Marc 👑👑👑👑👑👑👑👑

 5. A..Charles16

  0

  0

  مبارک بگنایا و دوکاتی باشه.وقتی موتوری به این قدرت ساخته دوکاتی،انتظار قهرمانی از فابیو با موتور خیلی ضعیفترش نمیشد داشت.
  سال بعد جذابتر از امسال میشه.مارکز با آمادگی بهتر میاد.ژوان میر هم حتما تو رقابت هست.اما توی دوکاتی باستیانینی بگنایا رو که شکست میده درون تیم و شانس قهرمانیش کم نیست.
  و اما کاش جای سوزوکی،یاماها از موتو جی پی میرفت.فابیو با هر موتوری غیر از یاماها امسال قهرمان میشد.